Městské divadlo Brno se po letech vrací k festivalu Dokořán pro hudební divadlo

Brno - Festival Dokořán pro hudební divadlo se po několikaleté pauze opět vrací do Brna. Městské divadlo Brno v červnu představí průřez tím nejzajímavějším z oblasi hudebního divadla na českých i zahraničních jevištích. Výběr doplní i vlastními inscenacemi a koncerty.

Kristýna Daňhelová v muzikálu Představ si...

Městské divadlo Brno se po několikaleté pauze vrací k pořádání festivalu Dokořán pro hudební divadlo. Mezi 9. a 13. červnem 2018 představí průřez tím nejzajímavějším, co se odehrává v oblasti hudebního divadla na českých i zahraničních jevištích. Tento výběr doplní vlastními inscenacemi Děsný pátekPředstav si…, inscenací Loutkového divadla Radost Kabaret Nohavica, speciálním festivalovým vydáním oblíbeného cyklu Zdenek Merta u klavíru, koncerty skupin Golden Delicious a Kabinet a vystoupením Dušana Vitázka s jeho kapelou.

img-responsive

Dušan Vitázek | foto: DOLart

V hlavním programu se představí Východočeské divadlo Pardubice s muzikálovou klasikou Kiss me, Kate. Jak to vypadá, když herci soukromé společnosti hrají Shakespearovu komedii Zkrocení zlé ženy a vášnivá přitažlivost i nesmrtelná nesnášenlivost se neodehrávají pouze na jevišti, ale také v zákulisí mezi hlavními představiteli Kateřiny a Petruccia? Do toho všeho se ještě míchá povedená dvojice nebezpečných mafiánů…Vtipnými dialogy, napínavou zápletkou a skvělou hudbou jazzového génia Colea Portera vás bude bavit soubor Východočeského divadla Pardubice v čele se skvělými Petrou Janečkovou a Milanem Němcem v sobotu 9. června v 19 hodin na Činoherní scéně MdB.

Dále vystoupí Bratislavské bábkové divadlo ze Slovenska s inscenací Zhavranelí. Bratislavské bábkové divadlo zpracovalo známou pohádku Boženy Němcové, kterou známe jako Sedmero krkavců, respektive havranů. Napínavý a dojemný příběh o statečné sestře, která se přes půl světa vydává zachránit z prokletí svých sedm bratrů, zpracoval režisér Peter Palik do působivé podívané, v níž se propojují prvky loutkového a činoherního divadla. Představení se díky krásným písním a nápadité scénografii, v níž se hojně pracuje i se stínohrou, daří vytvořit napínavou atmosféru, která udrží pozornost i nejmladšího diváka. Zhavranelí tak patří mezi ty tituly, které osloví jak děti od pěti let, tak jejich rodiče. Uvidíte v neděli 10. června v 15 a 17.30 hodin v Loutkovém divadle Radost.

Ze Slovinska přijede Městské divadlo Ljubljana s muzikálem Rent. Rocková opera Jonathana Larsona Rent způsobila svou premiérou v roce 1996 převrat v dějinách hudebního divadla. Muzikál vyprávějící o skupině mladých umělců z New Yorku – novodobých bohémů – se nebál ukazovat kontroverzní témata jako AIDS, homosexualitu či transsexualitu. Svou otevřeností a skvělou rockovou muzikou však dokázal oslovit obrovské množství diváků (inscenace dosáhla pře 5000 repríz) a do divadla dovedl také neobvyklý počet mladých lidí. Městské divadlo Ljubljana vám představí tento hit, který ve slovinské premiéře nastudoval ředitel MdB Stanislav Moša, v neděli 10. června v 19 hodin na Činoherní scéně MdB.

img-responsive

Rent 2017, Lublaň (foto: jef Kratochvil) | foto: mdb.cz

Součástí programu je také inscenace Divadla v Dlouhé Praha Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾. Retro muzikálová komedie o strastech a slastech dozpívání čtrnáctiletého chlapce, který se cítí být intelektuálem, jeho okolí mu nerozumí, a proto si píše svůj deník. Dramatizace kultovní knížky Sue Townsendové z prostředí lehce vyšinuté rodiny Moleových nás přenese do Anglie raných 80. let skvělými dobovými šlágry, které vybral a přebásnil režisér Miroslav Hanuš. Náš tradiční host Divadlo v Dlouhé se brněnskému publiku představí s inscenací, která na letošním GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích získala titul Komedie roku, v pondělí 11. června v 19 hodin na Činoherní scéně.

Dále se na festivalu představí Divadlo J. K. Tyla Plzeň s muzikálem Sweeney Todd – Ďábelský lazebník z Fleet Street, Národní divadlo Praha přiveze revue V rytmu swingu buší srdce mé a známý příběh baronky Báthoryové uvidíte v podání Těšínského divadla.

Předprodej vstupenek bude zahájena již 4. dubna 2018 v centrální pokladně MdB na Lidické ulici i na internetových stránkách www.mdb.cz.

Zelenskyj zveřejnil záznam z videokamery, která zachytila dopad rakety na…

29.06.2022 09:39 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zveřejnil záznam z videokamery, která podle něj zachytila…

Zeman chce prověřit možnou sabotáž během své hospitalizace

29.06.2022 21:54 Prezident Miloš Zeman dnes předal ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS) podnět k prověření…

Předpověď počasí na víkend: Bude lépe než v týdnu, teploty dosáhnou 30…

02.07.2022 06:30 Začíná první červencový, tedy i prázdninový víkend. Dobrou zprávou pro případné plány na volné dny…

Ruský útok raketami u Oděsy. Zemřelo 20 lidí

01.07.2022 16:19 Na dvě desítky stoupl počet obětí ruského nočního raketového útoku ve vsi Serhijivka u Oděsy na…

Johnson: Pokud Putin doufal, že bude mít na svých hranicích méně NATO,…

29.06.2022 11:03 Jako odsouzení ruské války proti Ukrajině a ruské politiky obecně vyznívala prohlášení vůdců…

Související:

Právě se děje

reklama