Další ročník festivalu Divadelní svět je téměř vyprodaný

Brno - 24. května začne mezinárodní festival Divadelní svět. Již devátý ročník nabízí divadelním nadšencům různorodý program zahrnující jak klasickou činohru, tak i alternativnější divadelní inscenace. Festival se už stihl proslavit díky kontroverzní hře chorvatského režiséra Olivera Frljiče, kde postava Ježíše znásilňuje muslimskou ženu. O přízni a zájmu diváků svědčí prozatím 21 vyprodaných představení. Na dalších 11 představení zbývá již jen posledních pár vstupenek.

Přidejte svůj názor

Divadelní svět: Moc bezmozných  (Divadlo Faste)

Festival přiváží do Brna ty nejlepší inscenace z celé České republiky i ze zahraničí, aby si každý divák v programu našel přesně to, co ho zajímá. Stejně jako v minulých letech si na své přijdou milovníci tance a alternativního divadla, ale především příznivci činoherních kousků. V programu jsou přepravené inscenace i pro tu nejmladší věkovou kategorii.

Festival se ani letos nebude odehrávat pouze v divadlech. Na brněnském Moravském náměstí bude stát celý týden stan Divadla bratří Formanů. Nedaleko plaveckého stadionu Lužánky se odehraje v prostoru malého vojenského stanu představení Stalker, které bylo loni vyprodané k prasknutí.

Devátý ročník festivalu se stal respektovanou akcí, kterou oceňují nejen divadelní kritici, ale i návštěvníci z řad široké veřejnosti. V loňském roce byla průměrná návštěvnost představení 83 %, stejně velký zájem organizátoři očekávají i letos.

Velký mediální ohlas festival dostal díky konfliktu s křesťanskými aktivisty veřejně vystupujícími proti uvedení provokativní hry (Naše násilí, vaše násilí). „Jako křesťané se cítíme jako občané druhé kategorie," řekl v minulosti Igor Tesařík zastupující opačnou stranu. Vedení Brna s vyjmutím hry nesouhlasilo, a to stejně jako ředitel festivalu Martin Glaser. Aktivisté v den uvedení hry chystají mírný protest, žádné změny se v rámci festivalu ale nechystají.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brněnské Centrum experimentálního divadla je vysoce podfinancované,…

17.11.2018 13:23 Brno - Centrum experimentálního divadla (dále též CED), které zastřešuje Divadlo Husa na provázku,…

OBRAZEM: Největší divadelní sál v Česku otevírá své brány. Po roční…

15.11.2018 16:04 Brno – Po patnáctiměsíční rekonstrukci se prostory Janáčkova divadla znovu zpřístupní veřejnosti.…

Divadlo Bolka Polívky se připojuje k Noci divadel: V sobotu 17. listopadu…

15.11.2018 14:17 Divadlo Bolka Polívky v Brně se v sobotu 17. listopadu stane součástí jednoho z největších…

Muzikál Mefisto se ponese v duchu stých výročí. Oslaví 100. představení

11.11.2018 10:15 Praha - Velkolepý muzikál Mefisto slaví své 100. představení spolu s republikou. Ve čtvrtek 22.11.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama