Další ročník festivalu Divadelní svět je téměř vyprodaný

Brno - 24. května začne mezinárodní festival Divadelní svět. Již devátý ročník nabízí divadelním nadšencům různorodý program zahrnující jak klasickou činohru, tak i alternativnější divadelní inscenace. Festival se už stihl proslavit díky kontroverzní hře chorvatského režiséra Olivera Frljiče, kde postava Ježíše znásilňuje muslimskou ženu. O přízni a zájmu diváků svědčí prozatím 21 vyprodaných představení. Na dalších 11 představení zbývá již jen posledních pár vstupenek.

Přidejte svůj názor

Divadelní svět: Moc bezmozných  (Divadlo Faste)
doporučujeme

Festival přiváží do Brna ty nejlepší inscenace z celé České republiky i ze zahraničí, aby si každý divák v programu našel přesně to, co ho zajímá. Stejně jako v minulých letech si na své přijdou milovníci tance a alternativního divadla, ale především příznivci činoherních kousků. V programu jsou přepravené inscenace i pro tu nejmladší věkovou kategorii.

Festival se ani letos nebude odehrávat pouze v divadlech. Na brněnském Moravském náměstí bude stát celý týden stan Divadla bratří Formanů. Nedaleko plaveckého stadionu Lužánky se odehraje v prostoru malého vojenského stanu představení Stalker, které bylo loni vyprodané k prasknutí.

Devátý ročník festivalu se stal respektovanou akcí, kterou oceňují nejen divadelní kritici, ale i návštěvníci z řad široké veřejnosti. V loňském roce byla průměrná návštěvnost představení 83 %, stejně velký zájem organizátoři očekávají i letos.

Velký mediální ohlas festival dostal díky konfliktu s křesťanskými aktivisty veřejně vystupujícími proti uvedení provokativní hry (Naše násilí, vaše násilí). „Jako křesťané se cítíme jako občané druhé kategorie," řekl v minulosti Igor Tesařík zastupující opačnou stranu. Vedení Brna s vyjmutím hry nesouhlasilo, a to stejně jako ředitel festivalu Martin Glaser. Aktivisté v den uvedení hry chystají mírný protest, žádné změny se v rámci festivalu ale nechystají.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Jiráskova Lucerna patří navzdory chybám k tomu lepšímu v Mahenově…

24.12.2019 13:26 Klasika českého divadelnictví, Lucerna, žije v povědomí lidí, jako něco z devatenáctého století,…

HaDivadlo slaví 45 let

16.12.2019 08:44 Kultovní divadelní scéna připravila na 18. prosince oslavu svého významného výročí – 45 let od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama