Další ročník festivalu Divadelní svět je téměř vyprodaný

Brno - 24. května začne mezinárodní festival Divadelní svět. Již devátý ročník nabízí divadelním nadšencům různorodý program zahrnující jak klasickou činohru, tak i alternativnější divadelní inscenace. Festival se už stihl proslavit díky kontroverzní hře chorvatského režiséra Olivera Frljiče, kde postava Ježíše znásilňuje muslimskou ženu. O přízni a zájmu diváků svědčí prozatím 21 vyprodaných představení. Na dalších 11 představení zbývá již jen posledních pár vstupenek.

Přidejte svůj názor

Divadelní svět: Moc bezmozných  (Divadlo Faste)
doporučujeme

Festival přiváží do Brna ty nejlepší inscenace z celé České republiky i ze zahraničí, aby si každý divák v programu našel přesně to, co ho zajímá. Stejně jako v minulých letech si na své přijdou milovníci tance a alternativního divadla, ale především příznivci činoherních kousků. V programu jsou přepravené inscenace i pro tu nejmladší věkovou kategorii.

Festival se ani letos nebude odehrávat pouze v divadlech. Na brněnském Moravském náměstí bude stát celý týden stan Divadla bratří Formanů. Nedaleko plaveckého stadionu Lužánky se odehraje v prostoru malého vojenského stanu představení Stalker, které bylo loni vyprodané k prasknutí.

Devátý ročník festivalu se stal respektovanou akcí, kterou oceňují nejen divadelní kritici, ale i návštěvníci z řad široké veřejnosti. V loňském roce byla průměrná návštěvnost představení 83 %, stejně velký zájem organizátoři očekávají i letos.

Velký mediální ohlas festival dostal díky konfliktu s křesťanskými aktivisty veřejně vystupujícími proti uvedení provokativní hry (Naše násilí, vaše násilí). „Jako křesťané se cítíme jako občané druhé kategorie," řekl v minulosti Igor Tesařík zastupující opačnou stranu. Vedení Brna s vyjmutím hry nesouhlasilo, a to stejně jako ředitel festivalu Martin Glaser. Aktivisté v den uvedení hry chystají mírný protest, žádné změny se v rámci festivalu ale nechystají.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko pláče: Musí se rozloučit s Václavem Postráneckým (†75)

15.05.2019 04:18 V Národním divadle se dnes lidé naposledy rozloučí s hercem Václavem Postráneckým. Zemřel po těžké…

Na podzim dorazí Tarzan. Hrají Gránský, Vojtek nebo Dulava

14.05.2019 21:45 Na tuzemská divadelní prkna dorazí na podzim muzikál z pera geniálního Phila Collinse Tarzan.…

Na Provázku v nové inscenaci Pravidla Bincárny hledají hranice…

14.05.2019 08:00 První inscenací Divadla Husa na provázku pod novým uměleckým vedením budou Pravidla bincárny v…

Bolek Polívka a Milan Lasica se opět setkají na jevišti. Tentokrát jako…

08.05.2019 15:00 Brno - V pátek 10. května bude mít premiéru nová autorská inscenace Bolka Polívky s názvem Klíště,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama