FOTO: Co se děje v zákulisí divadla Hybernia? Zkoušky běží naplno, je to náročná hra, prozradili herci o novém muzikálu

Praha - Milujte kohokoliv, myslete si cokoliv - říkají tvůrci nového muzikálu Doktor OX, který se chystá uvést pražské divadlo Hybernia. Muzikálová komedie inspirovaná povídkou Julese Verna se odehrává v roce 1826, podle tvůrců má však nadčasový význam. Hlavní postava ukazuje jedince, který chce masově ovládat myšlení obyvatel, a to je v dnešní době virtuální reality a internetu velice aktuální.

Přidejte svůj názor

muzikál Doktor OX

"Zkoušky jsou naplánované na dva měsíce od 9 do 17 hodin včetně choreografie a korepetici. Každá scéna se opakuje tolikrát, dokud není splněný účel daný libretem," řekl režisér Zdeněk Zelenka, který pro toto divadlo píše již třetí muzikál. Prvním muzikálem byl Golem, následoval ho divácky úspěšný muzikál Mefisto. 

img-responsive

muzikál Doktor OX - zkoušky běží naplno každý den | foto: divadlo Hybernia

Doktor Ox je podle slov režiséra odpočinková komedie, na které se mimo jiné podílí i Boris Pralovszký. Tvůrci se zaměřují hlavně na hravost, vtipnost a samozřejmě na nadčasovost. Autorem hudby je český hudební skladatel a producent Jiří Škorpík. 

Představitelkou jedné z hlavních rolí je Petra Vraspírová. Herečka ztvární postavu mladé dívky Amélie, která potkává lásku svého života, za kterou však musí bojovat ze všech sil.  

img-responsive

muzikál Doktor OX - režisér a autor Zdeněk Zelenka během zkoušek | foto: divadlo Hybernia

V muzikálu se objeví i Anička Slováčková, která se zhostila postavy Cordelie.  „Vystavuji si  jí tak , aby se mi hrála hezky a něco společného bych v ní alespoň trochu našla,“ říká herečka. „ Zkoušky jsou dost náročné, ale věřím v dobrý výsledek," doplnila. 

img-responsive

muzikál Doktor OX - herci muzikálu | foto: divadlo Hybernia

Samotného doktora Oxe představí herec Jiří Korn.„Doktor Ox  při honbě za úspěchem a za naplněním jeho představ a tužeb je ochoten se bez skrupulí spojit s kýmkoli. Je bez  soucitu a tím i bez duše. Je příkladem bezohledné lidské touhy ovládat ostatní. Je to smutné, avšak už jsme za dobu lidské existence byli svědky mnohých exemplárních případů," popsal svoji postavu Korn.

„Muzikál by měl nejen pobavit, ale měl by mít i vyšší ambice. Myšlenková nadstavba je zde, jak doufám, docela čitelná," popisuje Zelenka. Dodává, že konec muzikálu bude pro diváky velkým překvapením, prozradit může snad jen to, že se odehraje v současnosti.

img-responsive

muzikál Doktor OX | foto: divadlo Hybernia

Autoři ve svém díle tak varují před lidmi, kteří se snaží ovládat myšlení obyvatel za každou cenu a jdou přes mrtvoly. Hlavní postava doktor Ox zde demonstruje silný a odvážný charakter, má však velmi autoritativní cíle.

Děj se bude odehrávat v několika světech. První svět je ve Francii roku 1826, druhá část se odehrává v imaginární realitě. 

img-responsive

muzikál Doktor OX | foto: divadlo Hybernia

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Kanárských ostrovech se stojí fronta na brněnského Ježíše

22.01.2019 21:58 Další mezinárodní úspěch si na své konto může připsat soubor Městského divadla Brno. Po pětkráte …

RECENZE: Při sledování konverzační komedie Horská dráha se budete cítit…

20.01.2019 12:40 RECENZE - Novou sezónu Divadla Bolka Polívky zahájila francouzská komedie s názvem Horská dráha. Ve…

Dvorní fotograf Divadla Bolka Polívky Jiří Salik Sláma představí to…

11.01.2019 17:24 Brno - Snímky Jiřího Salika Slámy jsou s Divadlem Bolka Polívky spjaty už 8 let. Vzájemnou symbiózu…

Horská dráha: V první letošní inscenací Divadla Bolka Polívky se představí…

07.01.2019 10:18 Ve francouzské konverzační komedii s prvky absurdního humoru pro dva herce se v režii Petra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama