FOTO: Co se děje v zákulisí divadla Hybernia? Zkoušky běží naplno, je to náročná hra, prozradili herci o novém muzikálu

Praha - Milujte kohokoliv, myslete si cokoliv - říkají tvůrci nového muzikálu Doktor OX, který se chystá uvést pražské divadlo Hybernia. Muzikálová komedie inspirovaná povídkou Julese Verna se odehrává v roce 1826, podle tvůrců má však nadčasový význam. Hlavní postava ukazuje jedince, který chce masově ovládat myšlení obyvatel, a to je v dnešní době virtuální reality a internetu velice aktuální.

Přidejte svůj názor

muzikál Doktor OX
doporučujeme

"Zkoušky jsou naplánované na dva měsíce od 9 do 17 hodin včetně choreografie a korepetici. Každá scéna se opakuje tolikrát, dokud není splněný účel daný libretem," řekl režisér Zdeněk Zelenka, který pro toto divadlo píše již třetí muzikál. Prvním muzikálem byl Golem, následoval ho divácky úspěšný muzikál Mefisto. 

img-responsive

muzikál Doktor OX - zkoušky běží naplno každý den | foto: divadlo Hybernia

Doktor Ox je podle slov režiséra odpočinková komedie, na které se mimo jiné podílí i Boris Pralovszký. Tvůrci se zaměřují hlavně na hravost, vtipnost a samozřejmě na nadčasovost. Autorem hudby je český hudební skladatel a producent Jiří Škorpík. 

Představitelkou jedné z hlavních rolí je Petra Vraspírová. Herečka ztvární postavu mladé dívky Amélie, která potkává lásku svého života, za kterou však musí bojovat ze všech sil.  

img-responsive

muzikál Doktor OX - režisér a autor Zdeněk Zelenka během zkoušek | foto: divadlo Hybernia

V muzikálu se objeví i Anička Slováčková, která se zhostila postavy Cordelie.  „Vystavuji si  jí tak , aby se mi hrála hezky a něco společného bych v ní alespoň trochu našla,“ říká herečka. „ Zkoušky jsou dost náročné, ale věřím v dobrý výsledek," doplnila. 

img-responsive

muzikál Doktor OX - herci muzikálu | foto: divadlo Hybernia

Samotného doktora Oxe představí herec Jiří Korn.„Doktor Ox  při honbě za úspěchem a za naplněním jeho představ a tužeb je ochoten se bez skrupulí spojit s kýmkoli. Je bez  soucitu a tím i bez duše. Je příkladem bezohledné lidské touhy ovládat ostatní. Je to smutné, avšak už jsme za dobu lidské existence byli svědky mnohých exemplárních případů," popsal svoji postavu Korn.

„Muzikál by měl nejen pobavit, ale měl by mít i vyšší ambice. Myšlenková nadstavba je zde, jak doufám, docela čitelná," popisuje Zelenka. Dodává, že konec muzikálu bude pro diváky velkým překvapením, prozradit může snad jen to, že se odehraje v současnosti.

img-responsive

muzikál Doktor OX | foto: divadlo Hybernia

Autoři ve svém díle tak varují před lidmi, kteří se snaží ovládat myšlení obyvatel za každou cenu a jdou přes mrtvoly. Hlavní postava doktor Ox zde demonstruje silný a odvážný charakter, má však velmi autoritativní cíle.

Děj se bude odehrávat v několika světech. První svět je ve Francii roku 1826, druhá část se odehrává v imaginární realitě. 

img-responsive

muzikál Doktor OX | foto: divadlo Hybernia

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Santiniho jazyk aneb postmoderní výprava do fantazijní minulosti

29.10.2019 10:56 RECENZE - Městské divadlo v Brně uvedlo jako svou třetí inscenaci sezony a padesátou sedmou…

RECENZE: Světoznámý muzikál Mamma Mia! dorazil do Brna: Kdo umí, ten umí…

24.10.2019 09:18 RECENZE - Světový muzikál, vytvořený ze známých písní skupiny ABBA, který vidělo v 440 městech vice…

Rozloučení s Chramostovou: Lidé čekali ve frontě, u rakve se vystřídali…

14.10.2019 13:47 Aktualizováno Vynesením rakve z Národního divadla (ND) skončilo dnes před polednem poslední rozloučení s herečkou…

RECENZE: Pera markýze de Sade? Nahota a perverze na jevišti Národního…

14.10.2019 12:06 Národní divadlo v Brně uvedlo inscenaci, která osvětluje postavu známého spisovatele 18. století de…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama