Poslední akce Městského divadla Brno v roce 2018: Vyhlášení výsledků divácké ankety Křídla

Poslední akce? To musíme upřesnit. Úplně poslední bylo tradiční silvestrovské představení nedávno premiérové vtipné inscenace podle románu Eduarda Basse, Klapzubova jedenáctka. Ale skutečně parádní večerní program KŘÍDLA, což je tradiční udílení diváckých cen, bylo pořádané už po dvaadvacáté. A tak se v sobotu 22. prosince 2018 na jevišti Činoherní scény rozlétly divadelní křídla.

Přidejte svůj názor

Městské divadlo Brno (MdB) - Výsledky divácké ankety Křídla 2017/18

Diváky čekal večer plný zábavných a milých překvapení, v režii Alana Novotného. Ten pojal letošní Křídla kulinářsky. Ocitli jsme se tak v hospodě „U Mrštnejch“, ve které nám servíroval šéfkuchař Zdeněk Junák a provozní Jakub Przebinda jednu divadelní lahůdku za druhou. Na jevišti se vystřídali Petr Gazdík, Jan Mazák, Jan Brožek, Viktória Matušovová, Jonáš Florián, Marco Salvadori, Viktor Skála a další.

Došlo nejenom na mluvené slovo, zpěv, ale také na opravdové vaření. K plotně byli pozváni nominovaní herci a herečky, kteří před zraky diváků ukázali, že se umí otáčet i v kuchyni. V průběhu celého roku odevzdávali diváci své hlasy a po jejich sečtení byl verdikt jasný: v kategorii Nejoblíbenější herečka zvítězila Svetlana Janotová, Nejoblíbenějším hercem se stal Petr Štěpán. Nejoblíbenější inscenací sezóny zvolili hlasující muzikál Monty Python´s Spamalot. První příčku kategorie Nejvýraznější tvůrčí počin obsadila Andrea Kučerová za své kostýmy k inscenaci Lakomec.

Byly uděleny nejenom divácké, ale taky interní, divadelní ceny. Cenou kolegia revue Dokořán byl poctěn režisér Petr Gazdík za muzikál Představ si…, Cenu osobnosti sezóny převzal z rukou ředitele Stanislava Moši dlouholetý příznivec a donátor MdB Aleš Pohanka. A Cenu bezpečného zázemí si za svoji péči o herce a jejich hlas vysloužil MUDr. Radan Havlík.

V rámci slavnostního večera byla také pokřtěna tradiční již třiadvacátá, krásnými fotografiemi vybavená Ročenka divadla. Je plná záběrů z inscenací, které pořídil fotograf MDB, jef Kratochvil. On si ten nádherný člověk sám zvolil takové netradiční jméno.) Bohužel, právě v minulé sezoně, v březnu 2018 odešel do divadelního nebe.

Sezona 2017/2018 skončila. Byla úspěšná, což dokazují divácké ohlasy a stále vyprodané hlediště. Všichni se však mohou těšit na pokračování sezony 2018/2019, ve které nás čeká ještě nemálo diváckých lahůdek na Činoherní i Hudební scéně Městského divadla Brno.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dvorní fotograf Divadla Bolka Polívky Jiří Salik Sláma představí to…

11.01.2019 17:24 Brno - Snímky Jiřího Salika Slámy jsou s Divadlem Bolka Polívky spjaty už 8 let. Vzájemnou symbiózu…

Horská dráha: V první letošní inscenací Divadla Bolka Polívky se představí…

07.01.2019 10:18 Ve francouzské konverzační komedii s prvky absurdního humoru pro dva herce se v režii Petra…

Kulaté výročí zajímavého divadla: Tož dondite do BuranTeatru!

04.01.2019 14:51 Hledáte inspiraci na kulturní zážitky v roce 2019? Prožijete rádi něco netradičního? Pak pro vás…

Horská dráha sveze v lednové premiéře v Divadle Bolka Polívky Milana…

02.01.2019 17:30 První inscenací nové sezony z vlastní produkce Divadla Bolka Polívky se stane Horská dráha. Ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama