Poslední akce Městského divadla Brno v roce 2018: Vyhlášení výsledků divácké ankety Křídla

Poslední akce? To musíme upřesnit. Úplně poslední bylo tradiční silvestrovské představení nedávno premiérové vtipné inscenace podle románu Eduarda Basse, Klapzubova jedenáctka. Ale skutečně parádní večerní program KŘÍDLA, což je tradiční udílení diváckých cen, bylo pořádané už po dvaadvacáté. A tak se v sobotu 22. prosince 2018 na jevišti Činoherní scény rozlétly divadelní křídla.

Přidejte svůj názor

Městské divadlo Brno (MdB) - Výsledky divácké ankety Křídla 2017/18

Diváky čekal večer plný zábavných a milých překvapení, v režii Alana Novotného. Ten pojal letošní Křídla kulinářsky. Ocitli jsme se tak v hospodě „U Mrštnejch“, ve které nám servíroval šéfkuchař Zdeněk Junák a provozní Jakub Przebinda jednu divadelní lahůdku za druhou. Na jevišti se vystřídali Petr Gazdík, Jan Mazák, Jan Brožek, Viktória Matušovová, Jonáš Florián, Marco Salvadori, Viktor Skála a další.

Došlo nejenom na mluvené slovo, zpěv, ale také na opravdové vaření. K plotně byli pozváni nominovaní herci a herečky, kteří před zraky diváků ukázali, že se umí otáčet i v kuchyni. V průběhu celého roku odevzdávali diváci své hlasy a po jejich sečtení byl verdikt jasný: v kategorii Nejoblíbenější herečka zvítězila Svetlana Janotová, Nejoblíbenějším hercem se stal Petr Štěpán. Nejoblíbenější inscenací sezóny zvolili hlasující muzikál Monty Python´s Spamalot. První příčku kategorie Nejvýraznější tvůrčí počin obsadila Andrea Kučerová za své kostýmy k inscenaci Lakomec.

Byly uděleny nejenom divácké, ale taky interní, divadelní ceny. Cenou kolegia revue Dokořán byl poctěn režisér Petr Gazdík za muzikál Představ si…, Cenu osobnosti sezóny převzal z rukou ředitele Stanislava Moši dlouholetý příznivec a donátor MdB Aleš Pohanka. A Cenu bezpečného zázemí si za svoji péči o herce a jejich hlas vysloužil MUDr. Radan Havlík.

V rámci slavnostního večera byla také pokřtěna tradiční již třiadvacátá, krásnými fotografiemi vybavená Ročenka divadla. Je plná záběrů z inscenací, které pořídil fotograf MDB, jef Kratochvil. On si ten nádherný člověk sám zvolil takové netradiční jméno.) Bohužel, právě v minulé sezoně, v březnu 2018 odešel do divadelního nebe.

Sezona 2017/2018 skončila. Byla úspěšná, což dokazují divácké ohlasy a stále vyprodané hlediště. Všichni se však mohou těšit na pokračování sezony 2018/2019, ve které nás čeká ještě nemálo diváckých lahůdek na Činoherní i Hudební scéně Městského divadla Brno.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Provázkovský Hráč je žánrový kočkopes. Nahota jako deus ex machina

22.03.2019 20:20 RECENZE – Inscenace klasického románu Dostojevského s názvem Hráč zaujme především anarchistickým…

Velký divadelní svátek v Brně: Blíží se 10. ročník festivalu Divadelní svět

20.03.2019 09:32 Divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23. – 28. května 2019 vstoupí do…

RECENZE: Don G: Vtipná opera z Českých Budějovic

11.03.2019 13:47 Recenze - Je to už skoro rok (květen 2018) co Opera Jihočeského divadla uvedla v premiéře velmi…

Národní divadlo Brno představilo premiéry pro sezonu 2019/20. Na co se…

07.03.2019 13:38 Národní divadlo Brno představilo na tiskové konferenci své premiéry pro divadelní sezonu 2019/20.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama