Velký divadelní svátek v Brně: Blíží se 10. ročník festivalu Divadelní svět

Divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23. – 28. května 2019 vstoupí do svého jubilejního desátého ročníku. Milovníky divadla čeká více než padesát představení z celého světa. Všechny spájí jedna myšlenka: Evropský sen! To je krásné a optimistické téma, které v atmosféře „blbé nálady“ slibuje příjemné divadelní zážitky.

Přidejte svůj názor

Divadelní svět
doporučujeme

Důležitost a prosperitu festivalu Divadelní svět Brno zhodnotil na tiskové konferenci ředitel NdB, Martin Glaser: „O vzrůstající kvalitě festivalu svědčí i hodnocení grantové komise Ministerstva kultury – od dvou nejlepších domácích festivalů s více než dvakrát tak delší tradicí dělí DSB na stobodové hodnotící škále už jen pouhé čtyři desetiny bodu. DSB získal téměř dvojnásobný grant proti minulému roku. Přebírali jsme festival, který byl v grantových hodnoceních mezi posledními s nulovou finanční podporou. Během pěti let jsme se dostali na téměř čtyři miliony, což je zároveň největší rozvojový potenciál festivalu spolu s rostoucími tržbami. Příspěvek zřizovatele je stejný celých deset let – 7,5 milionu korun, Jihomoravský kraj zkrátil příspěvek po převodu producentské povinnosti z TIC na NdB o dvě třetiny na 1 milion. Dlouhodobým hlavním partnerem festivalu je firma VARS.“

Už jenom výčet divadelních scén, kde se festival Divadelní svět bude odehrávat je úctyhodný: Jsou do scény Národního divadla Brno, Divadla Husa na provázku, HaDivadla, Městského divadla Brno, Divadla Polárka, divadelních scén JAMU, ale také třeba v šapitó na Kraví hoře nebo ve známé Löw-Beerově vile.

Hostů, vystupujících na Divadelním světě bude skutečně hodně: umělci s Česka, Slovenska, Belgie, Jihoafrické republiky, Jižní Koreje, Komorských ostrovů, Madagaskaru, Martiniku, Německa, Norska i Polska.

Kompletní program festivalu a možnost zakoupení vstupenek on-line naleznou návštěvníci na stránkách festivalu. Až si diváci vyberou z mnoha představené ty své favority – a výběr to určitě nebude snadný, tak se mohou obrátit na Zákaznické centrum NdB, Dvořákova 11, Brno, tel: +420 542 158 120, email: obchodni@ndbrno.cz. Při nákupu je možné využít také FESTIVAL PASSU DSB − při nákupu 4 a více představení získáváte slevu 25 %. Navíc, aktuální slevu 20 % pro včasný nákup vstupenek lze využít do 31. března 2019.

Na nevšední událost, jaká nemá v České republice obdobu vás zvou brněnská profesionální divadla a hostující soubory z celého světa.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EH! Život je krásnej! Odhoďte starosti a pojďte se dobře pobavit

10.09.2019 12:22 Odhoďte starosti a ponořte se s námi do příjemného povídání a vzpomínání v pořadu EH! Život je…

Zemřel Jaroslav Weigel (†88), člen legendárních Cimrmanů

05.09.2019 12:20 Aktualizováno Herec a výtvarník Jaroslav Weigel, který byl od počátku sedmdesátých let členem legendárního…

Studenti JAMU nabídnou slavnou komedii Poprask na laguně

03.09.2019 12:59 Věhlasným komediálním titulem Poprask na laguně zahájí novou divadelní sezónu studenti Divadelní…

Brněnský Biskupský dvůr je centrem open air představení

02.09.2019 13:48 Tak se nám to už končí. Léto bohaté na kulturní akce. Stojí za to se ohlédnout, třeba jen po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama