Velký divadelní svátek v Brně: Blíží se 10. ročník festivalu Divadelní svět

Divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23. – 28. května 2019 vstoupí do svého jubilejního desátého ročníku. Milovníky divadla čeká více než padesát představení z celého světa. Všechny spájí jedna myšlenka: Evropský sen! To je krásné a optimistické téma, které v atmosféře „blbé nálady“ slibuje příjemné divadelní zážitky.

Přidejte svůj názor

Divadelní svět
doporučujeme

Důležitost a prosperitu festivalu Divadelní svět Brno zhodnotil na tiskové konferenci ředitel NdB, Martin Glaser: „O vzrůstající kvalitě festivalu svědčí i hodnocení grantové komise Ministerstva kultury – od dvou nejlepších domácích festivalů s více než dvakrát tak delší tradicí dělí DSB na stobodové hodnotící škále už jen pouhé čtyři desetiny bodu. DSB získal téměř dvojnásobný grant proti minulému roku. Přebírali jsme festival, který byl v grantových hodnoceních mezi posledními s nulovou finanční podporou. Během pěti let jsme se dostali na téměř čtyři miliony, což je zároveň největší rozvojový potenciál festivalu spolu s rostoucími tržbami. Příspěvek zřizovatele je stejný celých deset let – 7,5 milionu korun, Jihomoravský kraj zkrátil příspěvek po převodu producentské povinnosti z TIC na NdB o dvě třetiny na 1 milion. Dlouhodobým hlavním partnerem festivalu je firma VARS.“

Už jenom výčet divadelních scén, kde se festival Divadelní svět bude odehrávat je úctyhodný: Jsou do scény Národního divadla Brno, Divadla Husa na provázku, HaDivadla, Městského divadla Brno, Divadla Polárka, divadelních scén JAMU, ale také třeba v šapitó na Kraví hoře nebo ve známé Löw-Beerově vile.

Hostů, vystupujících na Divadelním světě bude skutečně hodně: umělci s Česka, Slovenska, Belgie, Jihoafrické republiky, Jižní Koreje, Komorských ostrovů, Madagaskaru, Martiniku, Německa, Norska i Polska.

Kompletní program festivalu a možnost zakoupení vstupenek on-line naleznou návštěvníci na stránkách festivalu. Až si diváci vyberou z mnoha představené ty své favority – a výběr to určitě nebude snadný, tak se mohou obrátit na Zákaznické centrum NdB, Dvořákova 11, Brno, tel: +420 542 158 120, email: obchodni@ndbrno.cz. Při nákupu je možné využít také FESTIVAL PASSU DSB − při nákupu 4 a více představení získáváte slevu 25 %. Navíc, aktuální slevu 20 % pro včasný nákup vstupenek lze využít do 31. března 2019.

Na nevšední událost, jaká nemá v České republice obdobu vás zvou brněnská profesionální divadla a hostující soubory z celého světa.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děláme divadlo založené na kvalitním scénáři, dobrém hereckém projevu a…

13.04.2019 09:30 ROZHOVOR: Během dvou desetiletí v brněnské Mahenově činohře herec Petr Halberstadt ztvárnil řadu…

Nebezpečné vztahy v Brně: Proč znovu inscenovat Valmonta? Po premiéře je…

11.04.2019 12:43 RECENZE - Sedmou inscenací sedmdesáté čtvrté sezony Městského divadla v Brně byl známý příběh…

Maďarská opera vyřešila spor šalamounsky: Herci museli prohlásit, že jsou…

11.04.2019 08:31 Vedení maďarské státní opery žádalo po některých hercích, aby písemně prohlásili, že jsou …

Divadelní svět Brno slaví deset let a sní evropský sen!

02.04.2019 13:00 Prestižní a divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23. – 28. května 2019…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama