Bolek Polívka a Milan Lasica se opět setkají na jevišti. Tentokrát jako dva herečtí bardi v inscenaci Klíště

Brno - V pátek 10. května bude mít premiéru nová autorská inscenace Bolka Polívky s názvem Klíště, která bude poslední premiérou 26. sezony Divadla Bolka Polívky. Na jevišti se opět sejde Bolek Polívka s Milanem Lasicou. Ve vedlejších rolích se objeví Petr Halberstadt, Kamila Valůšková nebo Gabriela Štefanová a Milan Sedláček.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Herci Bolek Polívka a Milan Lasica v inscenaci Klíště
doporučujeme

Dva staří přátelé se setkávají v divadelním klubu. Na obou scénách probíhají kostýmové zkoušky a fotografování postav. Dlouho se neviděli. Oba jsou postarší, vypelichaní, bývalí kohouti. Nevíme, zda tito dva žijí podzim života, nebo jaro smrti.

Důležité role hrají také barman, ožívající socha Komtura a dívka Leona. Ti dva si na ní poměřují své svůdcovské schopnosti. Spíše ze zvyku. V divadelním klubu je zakázáno pít alkohol i kouřit. Žilo se, už se nežije. A zdá se, že žít se nebude. Smutné. Komické.

Společně zjišťují, že jejich setkání by bylo radostnější, kdyby nebylo nepříjemných vzpomínek, výčitek a sebestřednosti. 

Scénografickým předobrazem pro divadelní klub, který je dějištěm hry, se stal legendární bar DBP Poslední leč. Výmluvný je také podtitul hry: Život je divadlo, ve kterém každý touží po jiné roli.

Jmenuje se to Klíště, protože se tam o nich dost často mluví a taky proto, že jsem před 2 lety prodělal boreliózu. Já se jim chci pomstím,“ řekl o inscenaci, režisér, herec a autor v jedné osobě Bolek Polívka.

Zatímco herec v podání Milana Lasici má za sebou velmi úspěšnou kariéru, jeho kolega ztvárněný Bolkem Polívkou byl obsazován spíše do menších rolí. Rozhovor v divadelním klubu se tedy neobejde bez výčitek. Otázkou, jež se celým příběhem prolíná, je, zda tito dva staří kohouti žijí podzim života, nebo jaro smrti.

Ve středu 8. května proběhne v Brně veřejná generálka, o den později předpremiéra.  Pražská premiéra je plánována na 17. září 2019 v divadle Studio DVA.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Mars si odbyl premiéru v divadle Reduta v Brně

09.12.2019 13:01 Divadelní hra německého současného dramatika Mayenburga Mars je žánrově všechno možné, jenom ne…

RECENZE: Růžový kavalír v Brně si zaslouží téměř nejvyšší hodnocení

02.12.2019 00:07 Janáčkovo divadlo v Brně uvedlo jako poslední titul roku 2019 operu Richarda Strausse. Jeho dílo…

Recenze: Brněnský Don Quijote se obešel bez hlavních postav příběhu

19.11.2019 09:20 RECENZE - Poslední premiéra v divadle Husa na provázku má jednoznačný název: Don Quijote. Ovšem pod…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama