Na Provázku v nové inscenaci Pravidla Bincárny hledají hranice zhůvěřilosti. Inspirací jsou jim brněnští blogeři KKRD Boys

První inscenací Divadla Husa na provázku pod novým uměleckým vedením budou Pravidla bincárny v režii umělecké šéfky divadla Anny Davidové. Inscenace podle nekorektních textů kultovního blogu brněnských KKRD Boys slibuje hledat hranice osobní svobody a limity hyperkorektnosti.

Přidejte svůj názor

inscenace Pravidla Bincárny
doporučujeme

Je to první vlaštovka a zároveň první stvrzení závazku ́nepravidelné dramaturgie ́, jak ji chceme po příchodu na Provázek dále rozvíjet. Protože je to internetový blog, co je tu zdivadelňováno. Jedná se také o látku velice brněnskou, tj. vycházíme z autentického ducha místa, v němž a z něhož tvoříme, aniž bychom ovšem rezignovali na témata, která Brno zdaleka přesahují.“ říká o inscenaci režisérka.

KKRD Boys začali psát blog původně jako záznam historek pro své kamarády, dnes mají na svém profilu přes padesát tisíc sledovatelů. V roce 2017 získali prestižní cenu Magnesia Litera v kategorii Blog roku, Národní knihovna ČR blog zařadila mezi výběrové webové zdroje určené k pravidelné a dlouhodobé archivaci. KKRD Boys vydali tři knihy.

img-responsive

inscenace Pravidla Bincárny | foto: Divadlo Husa na provázku

Zlákal nás nejen nekorektní humor, ale především jazyková vybroušenost téhle podivné partičky a jejich literatury. Text, se kterým pracujeme, jsme sestavily ze tří KKRD knih - kompilátů internetového blogu a facebookových statusů. Rámcujeme to celé nenásilným příběhem, ale ve výsledku půjde hlavně o hodně divokou jízdu/scénický koncert, který má otestovat nejen výdrž a hranice zhůvěřilosti diváků, ale i možnosti divadla jako takového a prozkoumat, kolik toho inscenace a divák vůbec může unést. Co se ještě smí a kde jsou hranice únosnosti - ale čeho? A čí?“ přibližuje inscenaci Anna Davidová.

Že nepůjde o inscenaci stravitelnou pro všechny, napovídá i upozornění, které divadlo zveřejnilo pod anotací k představení a které nedoporučuje návštěvu Slušným lidem, slabším povahám a mladistvým do 15 let. KKRD Boys se totiž ve svých textech při popisu brněnského života nevyhýbají žádným, ani těm nejtemnějším zákoutím a jejich slangový slovník nevynechává ani ty nejdrsnější výrazy.

img-responsive

inscenace Pravidla Bincárny | foto: Divadlo Husa na provázku

Kromě scén z domácího partnerského života navštívíme i hospodu v pozdních hodinách, disko a noční klub. To vše s průvodci a představiteli všech rolí Terezou Volánkovou, Janem Kolaříkem a Dominikem Telekym.
Hudební doprovod zajistí brněnské jazzové trio pod vedením Pavla Zlámala ve složení Martin Konvička /klavír/, Juraj Valenčík /kontrabas/ a Kristian Kuruc /bicí/.

PRAVIDLA BINCÁRNY
Režie: Anna Davidová
Dramaturgie: Eva Petláková
Výprava: Petra Vlachynská
Hudba: Pavel Zlámal a Brünnwerk
Hrají: Tereza Volánková, Dominik Teleky a Jan Kolařík

Premiéra proběhla 12. 5. 2019 na Sklepní scéně Divadla Husa na provázku

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko pláče: Musí se rozloučit s Václavem Postráneckým (†75)

15.05.2019 04:18 V Národním divadle se dnes lidé naposledy rozloučí s hercem Václavem Postráneckým. Zemřel po těžké…

Na podzim dorazí Tarzan. Hrají Gránský, Vojtek nebo Dulava

14.05.2019 21:45 Na tuzemská divadelní prkna dorazí na podzim muzikál z pera geniálního Phila Collinse Tarzan.…

Bolek Polívka a Milan Lasica se opět setkají na jevišti. Tentokrát jako…

08.05.2019 15:00 Brno - V pátek 10. května bude mít premiéru nová autorská inscenace Bolka Polívky s názvem Klíště,…

NINE: Městské divadlo Brno boduje s americkým muzikálem pro 26 žen a…

01.05.2019 21:13 RECENZE - Už je to tady! Divadelní adaptace slavného filmu Frederica Felliniho, 8 a ½, muzikál,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama