Premiéra v Divadle v Rytířské - Klub Evergreen „SPECIÁL“

Praha - Divadlo v Rytířské a Český rozhlas Dvojka uvedou dne 17.března od 17.00 hod. první ze série veřejných nahrávek nového koncertního pořadu Klub Evergreen "SPECIÁL", ve kterém zazní nejslavnější světové evergreeny, swing, jazz a muzikál v podání Dashy a Jana Smigmatora.

Zpěvačka Dasha

Tato dvojice zpěváků a moderátorů tak volně navazuje „SPECIÁLEM" na svůj úspěšný rozhlasový pořad na Dvojce Českého rozhlasu, kde už déle než rok uvádějí světové melodie v Klubu Evergreen. Tentokrát si nejslavnější melodie nejen uvedou, ale i zazpívají v doprovodu svých kapel Swinging Quartet nebo Pajky Pajk Quartet.

Hostem premiérového koncertu bude zpěvák Karel Štědrý.

Rozhovor s Dashou a Janem Smigmatorem:

Kde se vlastně narodil Klub Evergreen?

Dasha: Přiznávám, že v tom jsem úplně nevinně, protože především Honza je milovník a skvělý interpret této krásné muziky, jako je swing a jazz, která už dneska patří do světa evergreenů.

Jan: Spravedlivé bude, pokud začnu od úplného začátku. Kdysi jsme společně s kamarádem Petrem Hozmanem vymysleli koncert „Pocta swingu", který se v roce 2011 odehrál u příležitosti 85. narozenin zpěváka Tonyho Bennetta v Praze na Staroměstském náměstí. Český rozhlas Dvojka se stal naším mediálním partnerem. Díky tomu jsem se seznámil s šéfredaktorem Jaromírem Ostrým, kterému jsem mimo jiné svěřil dávné přání, mít v rozhlase vlastní hudební pořad s muzikou, kterou mám rád... K mému velkému překvapení mi dal možnost přivést na svět právě Klub Evergreen.

A jak se v něm ocitla Dasha?

Jan: Když jsem pro rozhlas Klub Evergreen připravoval, šéfredaktor byl nadšený z myšlenky „uvádění staré muziky mladým hlasem". Ale napadlo ho, že by bylo hezké, když je to na Dvojce, aby pořad moderovala také „dvojka". Měl představu zpěvačky s určitým mezižánrovým přesahem. Okamžitě mě napadla Dasha, což vzbudilo v rozhlase velké nadšení...

Dasha: Vlastně jsem k tomu přišla jako slepý k houslím. S Honzou jsme se znali z konzervatoře, ačkoli jsme se trochu míjeli – já končila, on začínal a také z jednoho společného muzikálového angažmá. Přiznávám, že jsem ho zpočátku odmítla. Moderování jsou pro mě „vody neprobádané" a já přece jen raději zpívám. Naštěstí Honza umí báječně přesvědčovat a po chvilce váhání jsem v tomto projektu ucítila určitou výzvu.

Co tedy mohou očekávat diváci od Klubu Evergreen "Speciál", na který přijdou do Divadla v Rytířské?

Dasha: Klub Evergreen "Speciál" je pro rozhlasové posluchače takovým bonusem k jejich oblíbenému pořadu, kde budeme místo uvádění slavných zpěváků a jejich hitů především jejich nesmrtelné evergreeny zpívat.

Jan: A pro nového diváka – hudebního fajnšmekra může být Klub Evergreen "Speciál" zajímavým komorním koncertem plným nejslavnějších světových i českých melodií, které se už běžně živě nehrají. Společně s Dashou a jedním exkluzivním hostem publikum písněmi nejen historicky provedeme, ale hlavně je živě zapíváme. Jak už bylo řečeno. Vždy v doprovodu jedné z našich kapel – Pajky Pajk Quartetu nebo Swinging Tria. Každý koncert tak bude zvukově barevnější a zároveň naprostý originál!

Dasha: Klub Evergreen "Speciál" je kromě mnoha zajímavých okamžiků navíc velkým dárkem pro nás dva – konečně totiž uvidíme naše posluchače.

Premiéra inscenace S láskou Mary na Letní scéně Divadla Bolka Polívky v…

21.06.2021 01:57 Kvůli epidemii sice opožděnou, ale zato rovnou dvojitou premiéru bude mít hořká komedie S láskou…

Divadelní svět Brno jako pilotní projekt uvítal přes 2 tisíce diváků

26.05.2021 20:29 Mezi 20. a 25. květnem otevřel festival Divadelní svět Brno divákům 8 divadelních budov a uvedl…

Související:

Právě se děje