Národní divadlo moravskoslezské uvede premiéru Perfect Days

Ostrava - Premiéra romantické komedie Perfect Days potěší ve čtvrtek 30. ledna nejen ženské publikum. Tato hra skotské autorky Liz Lochhead je důkazem toho, že i když máme dokonale naplánovanou budoucnost, život dokáže udělat pěknou čáru přes rozpočet. V roli Barbs Marshallové se představí Renáta Klemensová.

Přidejte svůj názor

František Večeřa (BRENDAN BOYLE) a Renáta Klemensová (BARBARA MARSHALLOVÁ)
doporučujeme

Úspěšná kadeřnice Barbs má na první pohled úplně všechno. Prosperující firmu, peníze, přátele, vlastní luxusní byt. Je to krásná žena a glasgowská celebrita: „My však v naší inscenaci potkáváme trochu jinou Barbs. Co bylo, bylo. Barbs nežije svým úspěchem, nastává zlom. Má sice vše, po čem jiní jen touží, měla by být šťastná, ale není – uprostřed svého prostorného a zatraceně luxusního bytu totiž pocítila nudu a úzkost ze samoty. A zatoužila po něčem jiném, zatoužila po rodině, po blízkosti, po lásce a porozumění. Zatoužila nebýt na světě sama," hovoří o Barbs její představitelka Renáta Klemensová. Barbs sílí tikot jejích biologických hodin a ona musí najít toho pravého muže. Nemyslí tím ale manžela, spíše...dárce spermatu.

Premiéra romantické komedie Perfect Days se koná 30. ledna 2014 v 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.

Barbs se jako známá kadeřnice pohybuje ve světě módy a designu, a proto bylo pro tvůrce inscenace nutné najít Barbs její vlastní osobitý styl, který se projevuje nejen v účesu a módě, ale také v tom, kde a jak bydlí: „Celý děj se odehrává v bytě hlavní hrdinky Barbs Marshallové. Vzhledem k tomu, že Barbs je materiálně dobře zajištěna a také je to extravagantní žena a má vkus, bydlí v loftovém bytě ve známé glasgowské čtvrti," dodává dramaturgyně Dagmar Radová. Návrhů kostýmů a líčení se ujala Hana Knotková: „Snažila jsem se hlavní hrdince vytvořit styl, který podtrhne její ženskost a temperament. Inspirací mi mimo jiné byla móda v duchu Pomády, 50. léta nebo období 80. let zpěvačky Madonny."

Režie této komorně laděné komedie se ujala Janka Ryšánek Schmiedtová: „Na spolupráci jsem kývla hned z několika důvodů – protože Ostrava, protože Národní divadlo moravskoslezské, protože ženské téma a protože v titulní roli Renáta Klemensová. To je pro mě hodně silná čtyřka pozitiv podpořená nemalým luxusem, ve kterém ostravský divadelní svět vyniká nad jiná města, kraje a země. V Ostravě má velkou cenu dělat divadlo, když všem uvnitř divadla jde o to, aby inscenace dobře dopadla. Každý tu maká, od každého cítím podporu." Diváci se mohou dále těšit na Pavlínu Kafkovou, Alexandru Gasnárkovou, Františka Večeřu, Tomáše Jirmana a Aleše Bílíka.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Sugestivní hra Protokol amerického dramatika Tracy Lettse, ze…

18.02.2020 21:10 Dramaturgie divadla REDUTA, scény Národního divadla v Brně často, sahá k novým, třeba i netradičním…

Světová premiéra opery Monument v Janáčkově opeře Brno

01.02.2020 05:02 Soubor Janáčkovy opery NdB vstoupí do roku 2020 s další světovou premiérou díla napsaného přímo pro…

Miltonův Ztracený ráj a nová dramatizace v Městském divadle Brno

30.01.2020 11:32 Ztracený ráj je právem považován za jedno z nejvýznamnějších děl světové literatury. Jedná se o…

Úspěšná divadelní adaptace K-PAX Svět podle Prota se vrací na Hvězdárnu v…

30.01.2020 11:15 Po brněnské odmlce se na scénu vrací K-PAX, Svět podle Prota, a to rovnou na Hvězdárnu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama