Návraty domů s Natašou Novotnou

Ostrava - Jaký vliv má na výsledný pohyb, hudba, výtvarné umění a text díla? Na tuto otázku nabídnou odpověď mimořádné projekty Národního divadla moravskoslezského ve spolupráci s tanečnicí a choreografkou Natašou Novotnou.

Nataša Novotná
doporučujeme

Nataša Novotná, bývalá tanečnice Kyliánova holandského souboru Nederlands Dans Theater 2 a Nederlands Dans Theater 1, choreografka a zakladatelka tanečního souboru 420PEOPLE, se do svého bývalého působiště, baletního souboru Národního divadla moravskoslezského, navrátila jako autorka choreografie Škrtič, který je součástí baletního triptychu Návraty domů. Listopadová premiéra této unikátní taneční inscenace předznamenala Rok české hudby, neboť tři čeští skladatelé – Bedřich Smetana, Bohuslav Martinů a Leoš Janáček – inspirovali tři české renomované choreografy – Pavla Šmoka, Natašu Novotnou a Jiřího Kyliána. „Paralela mezi tím, že Janáček a Martinů jsou od sebe jednu generaci, zrovna tak jako pan Kylián a já, se mi jevila jako zajímavý detail," uvedla Novotná. Jelikož je však počet představení omezený, spolupracuje Nataša Novotná na dalších akcích v rámci Roku české hudby.

Ve dnech 15. – 16. února 2014 se v Galerii výtvarného umění v Ostravě uskuteční taneční workshop. Návštěvníci galerie budou moci sledovat, jak vzniká SITE SPECIFIC, choreografie inspirovaná výstavou současného umění na počátku 21. století a prostorem Galerie výtvarného umění v Ostravě: „Důvod, proč si vyhrazuji na fanoušky tance čas, je ten, že mi to přináší čerstvou energii a entusiasmus a posiluje víru v to, že tělo od mysli je zbytečné oddělovat," dodává Novotná. Workshopy s Natašou Novotnou budou probíhat v sobotu 15. února v 10 - 12 hodin a ve 14 - 16 hodin. Vystoupení účastníků workshopu, zvané SITE SPECIFIC, pak proběhne v neděli 16. února v 10, 11, 14 a 15 hodin.

Další doprovodný program se bude konat 18. února v 18 hodin v Antikvariátu a klubu Fiducia. Během besedy Návraty domů s Natašou Novotnou se bude debatovat nejen o práci choreografa. Součástí besedy bude také povídání o spolupráci s Jiřím Kyliánem a komentování videoukázek baletů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Salcburku uvedli hru o Čechovi, který se v roce 2003 upálil. Recenze…

03.08.2020 12:18 Na Salcburském festivalu byla v neděli večer ve světové premiéře uvedena divadelní hra rakouského…

RECENZE: Cikáni jdou do nebe. Balada, která vyprodala Divadlo Bez zábradlí

16.07.2020 19:40 RECENZE – Opatření skončila a některá divadla začala hrát. Patří mezi ně i Divadlo Bez zábradlí,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama