Langmajer: Hrajeme poker, ale bez karet

Praha – Žárlivost si alespoň jednou zařádila v každém partnerském vztahu. Ne pokaždé se však ukáže, že byla opodstatněná a to dokonce z obou stran, jak tomu je ve hře Marca Camolettiho „Manželský poker“, kterou uvede na konci dubna Divadlo Palace.

Přidejte svůj názor

Jiří Langmajer a Daniela Šinkorová, autor: Roman Albrecht
doporučujeme

Jedná se již o třetí Camolettiho hru, kterou soubor Divadla Palace nastudoval. Po komediích „A do pyžam", kterou má Divadlo na repertoáru od roku 2003, a „Miláček Anna", kterou hraje soubor již od roku 2009, nyní přidává na seznam hru „Manželský Poker".

V nově připravované hře excelují jako manželé Bellmanovi Jiří Langmajer a Daniela Šinkorová. Zápletka začíná s rostoucí žárlivostí paní Belmanové, která podezírá manžela z nevěry, avšak sama nemá v tomto ohledu čisté svědomí.

Z této situace se zrodí nápad, a to seznámit se navzájem se svými bokovkami. Ačkoli už to zní samo o sobě šíleně, šílená situace teprve nastane ve chvíli, kdy se na scéně začnou objevovat další a další postavy. V tom okamžiku se roztáčí kolotoč plný výčitek a obhajoby.

Podle Jiřího Langmajera, představitele jedné z hlavních rolí, je hra „v zásadě o ješitnosti. Já se moc karetním hrám nevěnuji a pokeru už vůbec ne, ale myslím, že tam jde hlavně o taktiku. Člověk má v rukou špatné karty, ale nasadí „poker face" a tváří se, že to má v podstatě vyhrané. Myslím, že v této hře je to podobné. Hrajeme prostě poker, ale bez karet."

Ve hře obléknou šaty z pozůstalosti nezapomenutelné šansoniérky Ljuby Hermanové hned dvě herečky – Adéla Gondíková a Andrea Kerestešová. Pro tuto zkušenou seriálovou herečku to bude první divadelní role, ve které se představí. Kerestešová bude alternovat v jedné roli s Adélou Gondíkovou a ve své druhé roli v této hře s Michaelou Sejnovou. V dalších rolích se objeví Katřeina Pindejová, Petr Stach a Jan Kafka.

Premiéra v Divadle Palace proběhne 29. a 30. dubna 2014.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Woody Allen zrežíroval operu, debutovat bude v milánské La Scale

03.07.2019 08:01 Po 51 filmech bude Woody Allen debutovat jako operní režisér ve slavné milánské La Scale. Od 6. do…

Muellerova zpráva se dočkala dramatizace. Jediné představení s řadou…

24.06.2019 21:26 Dnes už proslulá závěrečná zpráva amerických vyšetřovatelů o ruském vlivu na prezidentské volby v…

RECENZE: Romeo a Julie v nevšední inscenace pod brněnským nebem

17.06.2019 13:06 RECENZE - Slavná hra Williama Shakespeara se po letech vrátila do Brna a to na letní scéně, v…

Adaptace románu Hana v Národním divadle Brno: Úžasná inscenace s…

15.06.2019 12:52 RECENZE - Třetí román úspěšné autorky, Aleny Mornštajnové se dočkal jevištního zpracování. Povedlo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama