Je, nebo není cynismus v módě? Dozvíte se v Českých Budějovicích

České Budějovice – Jihočeské divadlo provádí poslední přípravy na premiéru nové hry Petra Zelenky. O aktuálnosti námětu nelze pochybovat již po přečtení názvu - Job Interviews.

Přidejte svůj názor

Jihočeské divadlo
doporučujeme

Petr Zelenka napsal přímo pro Jihočeské divadlo a přímo na tělo herečce Věře Hlaváčkové, která se ujala hlavní role. Představí se jako padesátiletá majitelka castingové agentury, která zvládá svoji práci i díky svému pověstnému cynismu.

Ačkoli má našlápnuto k velké kariéře, dostane se do krize. A není divu. Kvůli workoholismu se jí začnou rozpadat rodinné vztahy a nakonec přijde i o svojí práci, která je o zaměstnávání herců, z nichž většinou z hloubi duše pohrdá.

Hra je sérií pracovních pohovorů, řadou přijímacích, ale i řadou propouštěcích pohovorů, čímž Zelenka odkazuje na dnešní nejistotu na pracovním trhu. Jedná se tedy o sondu do hlubin zábavního průmyslu a cynické doby, která pokrytecky hlásá, že cynismus již není v módě.

Filmový režisér a scénárista Petr Zelenka se ujal i role divadelního režiséra. Do realizačního týmu přizval scénografa Nikola Tempíra, kostýmní výtvarnici Vladimíru Fomínovou a světelného designéra Martina Špetlíka.

Spolu s Hlaváčkovou si ve hře Job Interviews zahrají Jan Dvořák, Martin Hruška, Pavel Oubram, Lenka Krčková, Teresa Branna, Ondřej Veselý, Jan Hušek a Taťána Kupcová.

Premiéra proběhne v Jihočeském divadle tento čtvrtek, 8. května 2014. Jedná se o poslední premiéru v Jihočeském divadle v této sezóně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EH! Život je krásnej! Odhoďte starosti a pojďte se dobře pobavit

10.09.2019 12:22 Odhoďte starosti a ponořte se s námi do příjemného povídání a vzpomínání v pořadu EH! Život je…

Zemřel Jaroslav Weigel (†88), člen legendárních Cimrmanů

05.09.2019 12:20 Aktualizováno Herec a výtvarník Jaroslav Weigel, který byl od počátku sedmdesátých let členem legendárního…

Studenti JAMU nabídnou slavnou komedii Poprask na laguně

03.09.2019 12:59 Věhlasným komediálním titulem Poprask na laguně zahájí novou divadelní sezónu studenti Divadelní…

Brněnský Biskupský dvůr je centrem open air představení

02.09.2019 13:48 Tak se nám to už končí. Léto bohaté na kulturní akce. Stojí za to se ohlédnout, třeba jen po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama