Městské divadlo Brno hledá představitelku hlavní role fantasy muzikálu

Brno - Městské divadlo Brno hledá představitele hlavních a vedlejších rolí pro nově připravovaný fantasy muzikál Martina Lingnaua, Jurrian van Dongena a Koen van Dijka zvaný Lili. Konkurz proběhne ve třech kolech ve dnech 11. až 13. září letošního roku.

Hudební scéna Městského divadla Brno

Na počátku vzniku tohoto muzikálu byl zábavní park Efteling v Holandsku, který již od jeho otevření v roce 1952 navštívilo více než milion návštěvníků. Je dvakrát větší než Disneyland v Kalifornii a děti i dospělí hosté v něm mohou zažít atmosféru pohádkových, mytologických, legendárních a různých fantazijních světů. Muzikálový příběh Let snů (Droomvlucht) byl napsán na míru pro jednu z parkových atrakcí a diváci jej mohli v tajuplném domě navštívit od 9. října 2011 do 9. dubna roku 2012. Inscenace ale zaznamenala velký úspěch a ukázalo se, že může fungovat i samostatně mimo prostor parku v divadelních budovách.

Děj je napsán v oblíbeném žánru fantasy, který vytváří zcela nové světy plné magie, nadpřirozena a bájných bytostí a navazuje tak na legendy tohoto uměleckého druhu, jakými je například Tolkienův Pán prstenů nebo Pratchettova Zeměplocha. Let snů vypráví o kouzelném a dech beroucím dobrodružství malé holčičky Lily, která jednoho dne usne na pohádkové knize a spolu se svou babičkou se probudí v magickém světě plném trollů, elfů, faunů a víl. Ukáže se, že kouzelná říše se momentálně potýká s problémy, s kterými může pomoci právě jenom Lila. V české premiéře se staneme svědky napínavého příběhu plného zázračných postav a prostředí, jenž je určen pro celou rodinu podobně, jak tomu bylo v případě naší inscenace o Mary Poppins. Petr Gazdík, který byl právě jejím režisérem, se ujme režie i této inscenace.

V souvislosti s připravovaným muzikálem Lili vyhlásilo Městské divadlo Brno konkurz na hlavní a vedlejší role, který proběhne ve třech kolech ve dnech 11. až 13. září 2014. Pro představitelku hlavní role Lili, hledá divadlo dívku ve věku 12 až 16 let, pro obsazení role babičky Amyry ženu ve věku 50 a více let, pro další role a company by měli zájemci mít herecké, taneční i pěvecké zkušenosti a věk v rozmezí 10 až 15 a 16 až 40 let. Online přihlášky, které jsou k dispozici na webových stránkách www.mdb.cz, mohou zájemci zasílat nejpozději do 8. září 2014.


Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Předpověď počasí do konce září ukazuje, jaké nás čekají průměrné teploty

22.09.2021 06:30 Do konce září nás čekají průměrně teplé dny, s maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš…

Navýšení platů státních zaměstnanců o inflaci je maximum, tvrdí Zeman

22.09.2021 15:25 Navýšení platů státních zaměstnanců o inflaci je v rámci rozpočtu na příští rok podle prezidenta…

Prezident Miloš Zeman byl propuštěn z nemocnice. Hrad prozradil, jaké…

22.09.2021 16:33 Prezident Miloš Zeman byl dnes propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v Praze, ve které…

V úterý v Česku přibylo 599 potvrzených případů koronaviru

22.09.2021 09:29 Během úterý v Česku přibylo 599 potvrzených případů koronaviru, to je nejvíc za jeden den za…

RECENZE: Čechovův Racek v Národním divadle v Brně patří k těm nejlepším…

12.09.2021 15:12 Divadelní hra, v níž Anton Pavlovič Čechov (1860–1904) zobrazil milostné a rodinné vztahy, je…

Divadlo v Brně žije. NdB chystá na letošní sezonu naditý repertoár

07.09.2021 09:55 Snad už zažíváme začátek konce koronaviru v ČR. To by byla dobrá zpráva i pro divadla, která se…

Související:

Právě se děje

reklama