Divadelní Odysea otevírá pro děti cirkusovou arénu

Praha – Veselé klauniády, hravá představení í kreativní dílny nabídne každé odpoledne ode dneška až do středy 30. července dětem i jejich rodičům Divadelní Odysea. Cirkusová aréna Sacra Circus, která na více než týden opanuje Zítkovy sady u Palackého náměstí, má pro malé návštěvníky připravený bohatý prázdninový program plný pestrobarevného veselí, rozmanitých zážitků a radosti ze hry. Každý den proběhne od 16 hodin kreativní dílna, v níž se děti budou moci vyřádit a naučit se mnoho klaunských i jiných kousků pod vedením těch, kteří jim o hodinu později zahrají veselá představení s gejzíry bláznivých nápadů i pěknou muzikou.

Pouliční klaunské představení Soldates

Klaunské trio Squadra Sua přivede do arény ve středu 30. července Soldates, pouliční klaunské představení o bojové jednotce tří mužů připravených položit životy. Domovský Sacra Circus, v jehož aréně se dětský program Divadelní Odysey odehrává, zve v úterý 22. července pro změnu na Brick Cirk. Bláznivá clownerie ukáže dětem každého věku, co všechno se může stát, když se na jednom místě ocitne jeden klaun a hromada cihel. Ve dnech 23. a 28. července nabídne svůj kratochvilný ateliér Cirkus Žardini. Splní přání všem, kteří někdy zatoužili vyzkoušet si kousky, které viděli v cirkuse a alespoň na jedno odpoledne jim umožní stát se artistou. Ve čtvrtek 24. července představí Sacra Circus divadelní clownerii o lidské svobodě a volnosti Domptér, která ukáže jak se nenechat zkrotit a najít společně humor a radost. O den později přistaví divadlo Minor svůj kouzelný Autobus, který sice má trochu nerudného řidiče, ale dějí se v něm podivuhodné věci a umí také zpívat.

V představení Vlk s měkkými zuby bude poté 26. července duo La Mauvaise Graine vyprávět dlouhý příběh, ve kterém si přijdou na své dospělí i ti nejmenší, a budou si moci společně i zanotovat. V neděli 27. července budou na programu legendární Talíře - Taniere, tak trochu amorální clownerie na motivy klasické cirkusové komedie Rozbité talíře v režii světoznámého Ctibora Turby. V úterý 29. července potěší opět Squadra Sua hasičskou groteskou o třech klaunech, kterým velí hlavně voda a hrdinské heslo „bližnímu ku pomoci".

Vstupenky na dětský program (představení a workshop) jsou k dispozici v pokladně na místě za 100 Kč, na představení divadla Minor Autobus je cena 200 Kč. Další informace o programu jsou k dispozici na www.odysea.pro.

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

Předpověď počasí na víkend: Ochladí se, bude i 15 stupňů

18.09.2021 06:30 O víkendu se citelně ochladí. Teploty během dne podle meteorologů spadnou až na pouhých 15 stupňů.

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

18.09.2021 21:51 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

RECENZE: Čechovův Racek v Národním divadle v Brně patří k těm nejlepším…

12.09.2021 15:12 Divadelní hra, v níž Anton Pavlovič Čechov (1860–1904) zobrazil milostné a rodinné vztahy, je…

Divadlo v Brně žije. NdB chystá na letošní sezonu naditý repertoár

07.09.2021 09:55 Snad už zažíváme začátek konce koronaviru v ČR. To by byla dobrá zpráva i pro divadla, která se…

Související:

Právě se děje

reklama