Ve filmu Fotograf se představí Karel Roden jako cynický a plachý Jan Saudek

Praha – Film o nejvýznamnějším českém uměleckém fotografovi rozzáří lednové dny. Film Fotograf, který je volně inspirovaný příběhem Jana Saudka, uvedla v život režisérka Irena Pavlásková. Jako světoznámý fotograf se v něm představí precizní herec Karel Roden.

Ve filmu Fotograf se představí Karel Roden jako cynický a plachý Jan Saudek
doporučujeme

Snímek Fotograf je příběhem Jana Saudka. Film je vystavěn na dramatických křižovatkách života tohoto výrazného umělce, jehož talent, živelnost a vášeň mu přinesly slávu, ale také odmítání a zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení.

Středem zájmu Jana Saudka byly a jsou ženy, které defilovaly před objektivem, i ty, které dávaly obraz jeho soukromému životu. Některé nezištné a oddané, jiné zhrzené, další takové, které se snažili Jana Soudka „zkrotit".

Strhující film balancující na hranici mezi hořkou komedií, milostným kouzelnými výjevy i napínavého dramatu popisuje milostné výpravy Jana Saudka a ve filmu jsou ukázány všechny exempláře žen, s nimiž se kdy setkal.

Tento film nabídne jiný pohled na Jana Saudka. „Jana jsem poznala jako člověka nesmírně citlivého, vnitřně bohatého a moudrého a trochu jiného, než jak se prezentuje před veřejností A ten jeho způsob, kterým vystupuje před lidmi, je určitá sebeobrana před světem," uvádí režisérka a spoluautorka scénáře Irena Pavlásková.

Jan Saudek k filmu dodává: „Osobně si ale myslím, že v mém životě se nic zvláštního nestalo – ona to ale vidí jinak. Ten film je příběh takového života jednoho chlapa, jak to vidí ženská. Jistě, ve filmu je to posun trochu jinam. Bylo to roztomilé se s Iren znovu po mnoha letech potkat. My jsme dost spřízněni, bohužel, ne fyzicky."

Ukázky, plakáty a především obsazení filmu, na němž se podílel i sám fotograf jako spoluautor scénáře, už nyní naznačuje, že film sám bude uměleckým dílem záběry, prostředím i barvami.

Zdroj: YouTube

Role Jana Saudka se ujal oceňovaný herec Karel Roden, který je oproti svým klasickým rolím v tomto filmu zábavný i provokující. „Pan Roden je velký herec – mnohokrát jsem byl ohromen, jak vystihl ty mé úzkosti a tápání. On, v osobním životě suverén, zahrál mistrně roli rozervaného, na povrch cynického chlapa, ale plachého a fanfarónského," popisuje Rodenovo podání sám fotograf.

Hlavní ženskou roli ztvárnila Máša Málková. Dále uvidíte Vilmu Cibulkovou, Václava Neužila, Mariku Procházkovou či Zuzanu Vejvodovou.

Fotograf vstoupí do kin na začátku ledna, konkrétně 8.1.2015.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Armáda mrtvých je zpackaný pokus Zacka Snydera o zombie řežbu

30.05.2021 16:52 Rychle vytvořená jednotka vyvrhelů se vydává vyloupit trezor kasina. V cestě jí trosky města, v…

Kozub, Třeštíková či Holý? Co týden v kultuře dal i vzal

23.05.2021 21:13 Až z moravskoslezských hor zazněl hlas jako zvon písničkářky Kaczi a ze stejného regionu si…

V 86 letech zemřel herec Charles Grodin, který hrál ve filmu Beethoven

19.05.2021 09:20 Ve věku 86 let zemřel americký herec Charles Grodin, který hrál například ve filmech Beethoven nebo…

RECENZE: Disfunkční Rodina na baterky zachraňuje svět před vzbouřenými…

16.05.2021 18:15 Svižná animovaná komedie pro mladé i dospělé diváky. Autoři populárního seriálu Městečko záhad …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama