BABOVŘESKY 3 vtrhnou do kin už na Silvestra, premiéra bude v lednu

Praha - Třetí pokračování komedie BABOVŘESKY 3 mohou ale diváci vidět už o letošním Silvestru. V síti multikin CINESTAR mohou prožít Silvestr s Babovřeskami 3, jako speciální předpremiéru komedie Zdeňka Trošky. Oficiálně je pak premiéra posledního dílu nové trilogie naplánována na 22. ledna 2015!

Plakát k filmu Babovřesky 3

Do té doby uvidí milovníci pravého „troškovského" humoru příběh fiktivní vísky Babovřesky už od začátku ledna v předpremiérách v českých a moravských městech.

„Do třetice všeho dobrého a zlého, se tak vydáme do Babovřesek podívat se na to, co že zase univerzální drbna Horáčková se svým company a dalšími hrdiny vymyslí. Pro některé bude možná překvapením, že všechno dopadne tak trochu jinak, než by očekávali," naznačil režisér Zdeněk Troška.

Babovřesky 3 vznikaly letos v létě jak v jižních Čechách, tak v Turecku. Záběry právě od moře jistě diváky v kinech rozesmějí, protože „babovřeské BBC", jak přezdíváme univerzální drbnu Horáčkovou a jejích šest kolegyň, uvidí diváci ve velmi netradičním pojetí.

„Při natáčení právě těchto scén jsme si všichni užili opravdu velkou legraci a speciálně na tohle se mohou milovníci Babovřesek těšit. Celá zápletka, do které vstoupí i některé nové postavy a některé se vrátí, bude ale také opět velmi zajímavá, napínavá a úsměvná. Chceme diváky pobavit, chceme, aby si odpočinuli od každodenních starostí. No a někteří se v tom možná zase poznají," míní Zdeněk Troška.

V Babovřeskách 3 se kromě jiných znovu objeví cikánka Aranka (Lucie Bílá), která se svým početným příbuzenstvem přijde na faru pokřtít své 11. dítě. Zatímco u zápisu ke křtu byl mladý, nesmělý farář Šoustal, teď narazí na nerudného velebníčka Zbigniewa Krapuščinskeho a bude hodně veselo. Troška totiž do scénáře zakomponoval i skupinu romských dam, která přijde pokřtít dítě. Kolegyně Aranky vzešly z konkurzu.

Připravovat se Lucie Bílá prý nijak zvlášť nemusela. „Vždyť já takové role hraju pořád a hraju je ráda. A jsem Zdeňkovi vděčná, že mi zavolal, protože mu můžu poděkovat za to, co pro diváky dělá, moc si ho vážím. Točí krásné filmy a pohádky, má neskutečný cit pro přírodu a pro laskavé příběhy." řekla Lucie Bílá.

Filmaři avizovali, že ztvární luxusní, ale „ostrou" cikánku.  „Bála jsem se, abych nepoužívala zbytečně moc vulgarismů, ale ostrá žena jsem. Ve filmu jsem kápo skupiny," říká mnohonásobná Zlatá slavice.

Na place a v ději se potkala s novým babovřeským farářem Zbygniewem Krapuščinskim (Tomáš Trapl), který do Babovřesk přijíždí, aby „zpustlé" babky napravil. Co ho čeká při návštěvě Romek, si nedokázal představit ani při nejbujnější fantazii.

Rozruch do příběhu vnese i další nová postava filmu  „Nesmysl" tedy doktorky, docentky Dočistilové (Tereza Bebarová), manželky vrchního kontrolora z ministerstva Dodo Dočistila (Bronislav Kotiš).    O humorné scénky, hlášky a zápletky rozhodně nouze nebude.

Autoři scénáře Zdeněk Troška a Marek Kališ a producentky filmu Dana Voláková a Michaela Flenerová slibují, že „trojka" je zároveň poslední díl Babovřesek.

A jak říká sám režisér:..."Jsem rozhodně zastánce čísla tři. Tři byly Slunce i Kameňáky v mé režii a troje budou i Babovřesky. A i kdyby byl film sebeúspěšnější, na čtvrté pokračování mě nikdo neukecá. Vždycky říkám, že nedělám žádný umělecký hlubokomyslný film plný psychologických ponorů do hrdinovy rozervané duše. Takových snímků je hodně, já chci pobavit něčím, co je Čechům vlastní. "Film žije a padá s divákem, a pokud film nemá diváky, tak není. Já nechci dělat filmy pro kino osamělého diváka. To je mrhání časem, energií i penězi. Naším cílem je opět sdělit, že díky svému humoru a švejkovskému pohledu na svět nikdy nezahyneme. A jak říká dědek Venda v Babovřeskách 3, ´přežili jsme Rakousko, přežijeme i Brusel´, a to je pravda. "

A režiséra v tom podporují i jeho herci. Jiří Pecha říká : "Natáčet s panem Troškou je příjemné a nejsou u toho nervy."

Podobně se vyslovila i Jana Synková. "S panem Troškou se spolupracuje velmi dobře, protože to je nekonfliktní režisér a naopak vytváří pohodičku."

A ještě jedna důležitá informace pro diváky Babovřesek. Na „trojku" si zajděte určitě do kina, protože v televizi ji tentokrát neuvidíte.

Témata: Film Babovřesky

Ve věku 84 let zemřela herečka Nina Divíšková, manželka Jana Kačera

21.06.2021 22:02 Aktualizováno Ve věku 84 let dnes zemřela herečka Nina Divíšková, která byla dlouhá léta spjata s pražským…

Snímek režisérky Pavlátové Moje slunce Mad získal cenu na festivalu v…

19.06.2021 20:56 České režisérce Michaele Pavlátové se dostalo ocenění na festivalu animovaných filmů ve…

Herec Russell Crowe chce na pobřeží v Austrálii vybudovat filmové studio

17.06.2021 05:11 Novozélandský herec Russell Crowe hodlá vybudovat na pobřeží Nového Jižního Walesu filmové studio,…

Umřel herec Ned Beatty, známý z více než 150 filmů a seriálů

14.06.2021 06:39 Ve věku 83 let o víkendu umřel americký herec Ned Beatty, jehož dlouhá a úspěšná kariéra zahrnuje…

RECENZE: Armáda mrtvých je zpackaný pokus Zacka Snydera o zombie řežbu

30.05.2021 16:52 Rychle vytvořená jednotka vyvrhelů se vydává vyloupit trezor kasina. V cestě jí trosky města, v…

Kozub, Třeštíková či Holý? Co týden v kultuře dal i vzal

23.05.2021 21:13 Až z moravskoslezských hor zazněl hlas jako zvon písničkářky Kaczi a ze stejného regionu si…

V 86 letech zemřel herec Charles Grodin, který hrál ve filmu Beethoven

19.05.2021 09:20 Ve věku 86 let zemřel americký herec Charles Grodin, který hrál například ve filmech Beethoven nebo…

RECENZE: Disfunkční Rodina na baterky zachraňuje svět před vzbouřenými…

16.05.2021 18:15 Svižná animovaná komedie pro mladé i dospělé diváky. Autoři populárního seriálu Městečko záhad …

RECENZE: Barevná roadmovie Láska a příšery aneb Zombieland pro náctileté

15.05.2021 18:00 Hledáte dobrodružnou post-apo komedii pro mladé publikum s hlavním hrdinou série Labyrint, která je…

Související:

Právě se děje