Letošní Academia Film Olomouc uvítá popularizátora vědy a ateismu Richarda Dawkinse

Olomouc - Letošní ročník Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO50), který proběhne ve dnech 14. až 19. dubna, se může opět pochlubit významným hostem. Tím se stane britský biolog a strůjce myšlenky nového ateismu Richard Dawkins. V rámci jubilejního 50. ročníku jednoho z největších evropských vědeckých festivalů otevře Univerzita Palackého veřejnosti navíc také interaktivní science centrum Pevnost poznání.

Přidejte svůj názor

Hlavní host festivalu Academia Film Olomouc 2015 Richard Dawkins
doporučujeme

Hlavní host letošního festivalu Academia Film Olomouc Richard Dawkins, který je jedním z nejvlivnějších intelektuálů současnosti, zavítá do České republiky úplně poprvé. „Když máte zájem o Richarda Dawkinse, nestačí zvednout telefon. Za jeho plánovanou návštěvou stojí dva roky intenzivního vyjednávání a využívání široké sítě kontaktů, kterou si Academia Film Olomouc na mezinárodní úrovni buduje několik let," říká ředitel festivalu Academia Film Olomouc Matěj Dostálek. Richard Dawkins na sebe výrazně upozornil v 70. letech knihou Sobecký gen, která způsobila revoluci v evoluční biologii. Ze seriózního vědeckého textu se okamžitě stal oceňovaný bestseller. „Dawkins přišel ještě před Stephenem Hawkingem se špičkovou a přelomovou odbornou prací, která byla zároveň srozumitelná širší veřejnosti. Díky tomu je dnes legendou v oblasti komunikace a popularizace vědy," dodává programový ředitel festivalu AFO50 Jakub Ráliš.

Richard Dawkins se během festivalu zúčastní také slavnostního otevření Pevnosti poznání neboli science centra Univerzity Palackého, jehož cílem je zábavnou formou přiblížit vědu a výzkum široké veřejnosti. V rámci ústřední programové sekce festivalu s názvem Zánik a počátek, která reflektuje vznik vesmíru, zrození moderního člověka i zářivý vzestup a strmý pád celých kultur, se vedle Richarda Dawkinse mohou návštěvníci těšit také na známého egyptologa Miroslava Bártu, experimentálního archeologa Pavla Pavla i spolutvůrce seriálu Vikingové Einara Selvika. Aktuality a program letošního ročníku Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc, který se uskuteční ve dnech 14. až 19. dubna, jsou k dispozici na www.afo.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bude příští Bond žena, nebo černoch? Agenta 007 by dokonce měla ztvárnit…

15.07.2019 17:25 Od té doby, co současný představitel Jamese Bonda, Daniel Craig, oznámil svůj odchod, se spekuluje…

RECENZE: Uberem na lovu zločinců. Šílená jízda Spolujízda je komedie na…

14.07.2019 17:40 RECENZE – Léto je v plném proudu, a to mimo jiné znamená bláznivé, sluncem prozářené komedie, u…

Agnieszka Holland dotočila Šarlatána s Ivanem Trojanem

11.07.2019 09:00 Po 36 natáčecích dnech padla na začátku července poslední klapka nového filmu polské režisérky…

Petr Kolečko představil trailer své komedie Přes prsty

10.07.2019 21:45 Početná delegace filmu Přes prsty dorazila do Karlových Varů, aby zde představila trailer a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama