Pohádka Anděl Páně 2 má za sebou první předtáčku

Praha - Pamatujete si ještě na popleteného anděla Petronela, který svými činy způsobil víc katastrof než užitku? Jak by ne, vždyť se s ním o letošních Vánocích opět setkáme.

Přidejte svůj názor

Uriáše s Petronelem tentokrát čeká putování za jablkem Poznání
doporučujeme

Film Anděl Páně se objeví v televizním programu v předštědrovečerním čase, ostatně bez něj by asi svátky klidu a míru nebyly tak nějak kompletní. Náprava namyšleného hraběte a změna nelehkého osudu dívky Dorotky musela nakonec proběhnout za zvláštního spojení nebeských a pekelných sil; nebýt čerta Uriáše, asi by to se všemi, včetně nešikovného anděla, dopadlo bledě.

Řekli byste, že film už má za sebou deset let? Příběh od samého počátku zamýšlený jako vánoční projekt České televize sbíral u diváků úspěchy a stal se neodmyslitelnou součástí adventní doby. Jenže jen máloco stárne rychleji než filmoví hrdinové. Proto se Petronel a Uriáš vydají opět na společnou pouť, tentokrát nikoli na panské sídlo, ale za ztraceným jablkem Poznání a při té příležitosti je čeká i nějaký ten dobrý skutek. Ovšem jak známe Petronela, asi bude vykoupen množstvím zmatků.


Stejně jako před deseti lety se před kamerou setkají Jiří Dvořák a Ivan Trojan
(zdroj: Česká televize/Jiří Červený)

Režisér Jiří Strach může počítat s osvědčenou dvojicí Ivan Trojan a Jiří Dvořák, který po Troškových Strašidlech změní vizáž vodníka za osvědčeného příslušníka pekelných sil. Dále se můžeme těšit na Kláru Issovou, Vicu Kerekes či Aničku Čtvrtníčkovou v dětské hlavní roli Anežky. Scénář tentokrát napsal Marek Epstein a film, jehož natáčení se rozběhne v lednu, by měl mít premiéru příští rok na počátku vánočního měsíce. Doufejme, že žádné nadpřirozené síly v kombinaci s těmi reálnými natáčení nezkříží, vždyť Strach ještě paralelně pracuje na dvou dalších filmech, z nichž jeden je opět klasickou pohádkou.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Joker poražen. Do čela návštěvnosti kin se dostala fantasy s Angelinou…

21.10.2019 18:03 Čelní místo v žebříčku návštěvnosti kin po víkendu obsadila novinka v podobě amerického fantasy…

Josef Trojan v novém filmu Davida Vignera Abstinent

21.10.2019 13:24 S prvními listopadovými dny přijde do kin český film Abstinent s výmluvným podtitulem – Jízda na…

Prague Spring Festival: Zvítězil německý film. Je důležitý i pro Čechy,…

20.10.2019 20:12 Hlavní cenu prvního ročníku mezinárodního filmového Prague Spring Festivalu získal po složitém…

Studentka FAMU převzala studentského Oscara, film Dcera uchvátil americkou…

18.10.2019 10:57 Aktualizováno Studentka pražské FAMU Daria Kaščejevová (Daria Kashcheeva) dnes v Los Angeles převzala cenu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama