Marek Vašut po 30 letech opět v ringu – tentokrát jako moderátor galavečera Manažerské extraligy boxu

Praha - Letos to bude již třicet let od premiéry dnes již kultovního filmu Pěsti ve tmě. Hlavní roli boxera Vildy Jakše tehdy ztvárnil Marek Vašut, čímž odstartoval svou úspěšnou hereckou kariéru. Nyní opět vstoupil do ringu.

Přidejte svůj názor

371

15. 3. v hotelu Olšanka v Praze při příležitosti 23. galavečera Manažerské extraligy boxu (MEB) se Marek Vašut poprvé oficiálně představil jako nový patron MEB a také moderátor vzrušujícího večera, kde vedle boxerských výkonů hraje roli i charita.

Marek Vašut na natáčení filmu Pěsti ve tmě vzpomíná rád. Třeba proto, že získal první hlavní roli - režisér Jaroslav Soukup uvěřil pětadvacetiletému, lehce oplácanému herci bez boxerských zkušeností, že zvládne zahrát šampiona.

Vzpomínám i na legendárního prvorepublikového promotéra české mlátičky Franty Nekolného, pana Malinského, který mi dal spoustu cenných rad," dodává Marek Vašut a pokračuje: „Ale nejvíc samozřejmě vzpomínám na Jardu Tomsu, mého trenéra, českého boxera, hokejistu, zakladatele české kaskadérské školy, který se v průběhu skoro ročního natáčení stal mým dobrým přítelem, stejně jako slavný fighter Rosťa Osička, se kterým jsme tehdy sparovali."

Pěsti ve tmě se fakticky moc povedly a to díky režisérovi – kamarádovi Jaroslavu Soukupovi a výbornému hereckému obsazení," potvrzuje Rosťa Osička. „Vildu Jakše zahrál parádně Marek Vašut, nikdo by to nezahrál lépe! Skvělou práci odvedl i hlavní koordinátor a v té době šéf filmových kaskadérů Jarda Tomsa."

Vilda Jakš, rváč s něžným srdcem, nebyl jediným boxerem, kterého Marek Vašut ve filmu hrál. Málokdo ví, že v roce 2011 natočil pro italskou televizi RAI 1 snímek Tajná olympiáda, odehrávající se, stejně jako Pěsti ve tmě, v boxerském prostředí v období 2. světové války. Fanouškem boxu je Marek Vašut dodnes. Čas od času moderuje profesionální i amatérská utkání. „Rád jsem přijal nabídku, stát se patronem, nebo chcete-li tváří, Manažerské extraligy boxu. Zaujalo mě propojení soutěže boxerů amatérů, manažerů firem s dobročinností, považuji to za originální a zároveň chvályhodnou myšlenku."

Sportovní asociace Manažerská extraliga boxu vznikla v roce 2009. Klade si za cíl zpřístupnit boxerský trénink všem a zpopularizovat box v očích široké veřejnosti. MEB pořádá galavečery se zápasy svých členů ve všech váhových kategoriích. Ty jsou tradičně též spojované se sbírkou na dobrou věc. Součástí 23. galavečera 15. 3. v hotelu Olšanka v Praze bylo předání nového elektrického vozíku těžce tělesně postižené Zuzance a její rodině. Na ten členové MEB a charitativní organizace Dobrý skutek vybrali 200 000 Kč.

MEB zajišťuje svým členům po celé ČR tělocvičnu v místě bydliště a kontakt na trenéra, pomáhá též s nákupem základní výbavy boxera. Prostřednictvím MEB je možné se zapojit do věkově neomezené národní boxerské soutěže – buď jako jednotlivec, či reprezentant firmy. Vyvrcholením sezóny je každoročně galavečer v České národní bance.

Témata: Vašut, Marek
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Bruno Ganz, Hitler z Pádu Třetí říše

16.02.2019 12:32 Ve věku 77 let zemřel v Curychu švýcarský filmový a divadelní herec Bruno Ganz, informovala dnes…

Mexický herec Guerrero nebude chybět na Oscarech, vízum nakonec dostal

15.02.2019 11:13 Mexický herec Jorge Antonio Guerrero se bude moci za deset dnů v Los Angeles zúčastnit slavnostního…

Bond zamíří na jih Itálie. Filmaře okouzlilo město Matera, ještě nedávno…

15.02.2019 09:41 Další bondovka, jejíž pracovní název zní Bond 25 a v níž bude agenta 007 popáté a naposledy hrát…

RECENZE: Akční vrchol začátku roku. Spektakulární Alita: Bojový anděl má…

14.02.2019 20:50 RECENZE – Gladiátorský famfrpál. Lovci lidí. Kyborgové s noži místo rukou. Po letech produkčních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama