V kinech se utkají romantická klasika Bella a Sebastián s rodinnou snahou Jak se zbavit nevěsty

Praha - Poslední premiérový čtvrtek tentokrát přináší zajímavou skladbu filmů, které si na našich plátnech pokusí vydobýt zájem našich diváků. Bude zajímavé jejich přístup sledovat, protože žánrově jde o velice rozličnou nabídku.

Přidejte svůj názor

Do kin míří držitel Oscara 2016, dánský snímek Boj
doporučujeme

Zajímavé je, že ve většině případů, o kterých budeme mluvit, jde o snímky už uváděné v minulém roce, byť to jsou především festivalové akce. Platí to zejména pro snímek už zkušeného a prověřeného režiséra Tobiase Lindholma, který po psychologicky laděných snímcích Únos (Kapringen) nebo Hon (Jagten), v obou případech uvedených v roce 2012, přináší dalšího pozoruhodného reprezentanta dánské kinematografie. Snímků majících jako výchozí bod místo válečné mise není zrovna málo, Lindholm v druhé roli scénáristy podrobuje hlavního hrdinu Clause těžkému dilematu mezi povinností a vlastní rodinou. Vzdáleně může tento film připomínat americký opus Odvaha pod palbou (Courage Under Fire), i když tady jsou karty rozdány poněkud jinak. Za zmínku stojí, že zmiňovaný Boj (Krigen) má na svém kontě Oscara za nejlepší cizojazyčný film 2016.

Francouzský snímek Ptáci a lidé jsme už měli možnost vidět na MFF
v Karlových Varech v rocde 2014 (zdroj: MFF Karlovy Vary)

Komornějšího ražení je francouzský snímek Ptáci a lidé (Bird People), který je dokonce ještě o rok starší než předchozí Boj. Sledujeme amerického inženýra a francouzské pokojské, snažící se dát jejich životům poněkud jiný a hlavně nový rozměr. To vše je v souznění s názvem provázeno velkým množstvím záběrů, a nutno říci velice strhujících, na zástupce ptačí říše. Pod snímkem je podepsána českým divákům nepříliš známá šestapadesátiletá režisérka Pascale Ferran.


Bella a Sebastián vkročili do druhého velkého příběhu (zdroj: Bontonfilm)

Představovat slavnou Bellu a malého Sebastiána je nejspíš zbytečné. Ovšem v novém podání a po dvouletém odstupu už druhém příběhu se značně vzdalují knižní předloze. Tentokrát se přesouváme do prvních měsíců po skončené II. světové válce, kdy malý chlapec se svým velkým psím přítelem čekají na návrat Angeliny, vnučky starého Cézara, který se nalezence Sebastiána ujal. Jenže letadlo se zřítí nad lesy a většina lidí považuje Angelinu za mrtvou. Aby se Cézar a Sebastian o této kruté pravdě přesvědčili, musejí oba udělat zásadní krok ve svém životě. Herecké obsazení zůstává prakticky neměnné, vedle svérázného hocha ztělesněného Félixem Bossuetem opět budou dominovat horský pyrenejský pes Bella a především úchvatná horská scenérie.


(zdroj: Bontonfilm)

Nevěsty by se člověk asi zbavovat neměl, jenže někdy je osud tak zamotaný, že se to jeví jako jediná možná varianta. Cukrářka Eva a její bývalý manžel jsou na první pohled ideální dvojicí, jenže to by si Jan nesměl najít novou lásku. V tu chvíli se do boje proti ní zapojí jak Evina matka, tak její syn. Aby nebylo těch zmatků málo, vstupuje do hry boj o prestižní místo v čele rodinného zdravotnického podniku, který rozhodne až tradiční regata na orlickém jezeře. Jak se zbavit nevěsty vám prozradí Lenka Vlasáková, Andrea Ketestešová, Jana Švandová, Jana Stryková, David Matásek, Vladimír Kratina a Jaroslav Plesl.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Hry o trůny jsou u konce. Je pozdvižení opravdu na místě?

22.05.2019 13:20 RECENZE – V pondělí večer měl premiéru poslední díl seriálu Her o trůny. Miliony diváků a fanoušků…

Herec Johny Depp chce od exmanželky přes miliardu za obvinění z násili

21.05.2019 13:49 Hollywoodský herec Johnny Depp zahájil soudní řízení proti herečce a své bývalé manželce Amber…

Ministerstvo zahraničí ČR ocenilo konec války v seriálu Hra o trůny

21.05.2019 11:17 Aktualizováno Česká diplomacie dnes na svém facebookovém účtu ocenila konec válčení v seriálové Hře o trůny.…

Třetí John Wick válcuje kina. Sesadil z čela žebříčku Avengers

20.05.2019 15:36 Super zabiják John Wick v podání kanadského herce Keana Reevese sesadil z čela žebříčku víkendové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama