Četnické humoresky v novém kabátě? Strážci zákona se vydávají do Luhačovic

Karlovy Vary - Tvůrci v čele s režisérem Biserem Arichtevem, producentem Janem Maxou a spoluautorem scénáře Tomášem Feřtkem představili nový dvanáctidílný seriál České televize Četníci z Luhačovic.

Přidejte svůj názor

Natáčení Četníků z Luhačovic opět v lázních, tentokrát naposled
doporučujeme

Nový dobový projekt České televize zavede diváky do roku 1919, kdy po ukončení studií přijíždí dvojice mladých strážců zákona v podání Martina Donutila a Roberta Hájka na své první pracovní místo. Čeká na ně opuštěná četnická stanice v lázeňském městě na jihu Moravy. Každá z dvanácti epizod představí dva uzavřené kriminální případy. Ty vycházejí ze zločinů které se odehrávaly v době po první světové válce.

Zdroj: YouTube

„Po Četnických humoreskách nebylo vůbec lehké najít nový klíč ke zpracování četnické tématiky. Když však autor projektu Petr Bok přišel s nápadem na zpracování začátků českého četnictva, se vší drsností období těsně po první světové válce a nejistotou, zda nová republika má vůbec nějakou budoucnost, pochopili jsme, že se nám právě taková příležitost naskytla," sděluje kreativní producent seriálu Jan Maxa.

„Je to výpravný dobový seriál plný akčních scén a napětí," říká režisér Biser Arichtev, který Četníky z Luhačovic režíruje spolu s Petrem Bebjakem a Danem Wlodarczykem. „Pracujeme se spoustou herců, ale i se stovkami komparsistů, při natáčení střídáme různá prostředí, využíváme historická vozidla. Je to velice zajímavá práce," dodává režisér.

Fotogalerie:  

Kromě Roberta Hájka a Martina Donutila se v seriálu objeví rakouský četnický veterán v podání Pavla Zedníčka, velitelé stanice Jiří Langmajer, Karel Dobrý a Robert Jašków, dále Pavla Tomicová, Vica Kerekes, Marek Holý, Jan Vlasák nebo Alena Mihulová.

„Po letech jsem se dočkal a dostal ryze charakterní postavu," říká herec Karel Dobrý, který v Četnících z Luhačovic hraje velitele stanice. „Strážmistra první třídy Radomíra Vlacha, který je lidský, čestný a v klidu řeší všechny situace, jsem hrál velmi rád a natáčení jsem si užíval," dodává.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lví král ovládl tuzemská kina. Porazil Spider-Mana, který se natáčel i v…

22.07.2019 18:02 V čele víkendové návštěvnosti českých kin vystřídal další kapitolu filmové série Spider-Man:…

V Česku se natáčí první fantasy pohádka, bude v ní mnoho digitálních efektů

22.07.2019 15:43 Novou českou fantasy pohádku Princezna zakletá v čase uvidí diváci v březnu 2020. V hlavních rolích…

Avengers:Endgame se oficiálně stane nejvýdělečnějším filmem v historii

21.07.2019 14:24 Americký snímek Avengers: Endgame, který završuje ságu z epického světa marvelovských superhrdinů,…

Zemřela herečka Alena Karešová, nejvíc ji proslavily komedie

19.07.2019 14:42 V 92 letech zemřela herečka a učitelka Alena Karešová. Diváci ji mohli znát z filmů Zdeňka Trošky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama