Komiksové filmy v roce 2017 (2/2): Amazonská princezna bojovnice a Liga spravedlnosti

Praha – Zatímco jejich největší konkurenti již devátým rokem kralují komiksovým adaptacím, DC Comics válčí spíš sami se sebou. Letos se pokusí udobřit odborníky i velkou část fanoušků prvním sólovým příběhem ženské superhrdinky po dvanácti letech (přičemž Elektru, ani o rok starší Catwoman snad ani nelze brát vážně) a prvním dílem Justice League.

Přidejte svůj názor

ve filmu Liga spravedlnosti spojí síly (zleva) Flash, Superman, Cyborg, Wonder Woman, Batman a Aquaman
doporučujeme

Pravda o první světové válce

Ve snímku stručně nazvaném Wonder Woman se již podruhé setkáme s amazonskou válečnicí. Tu v loňském souboji titánů Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti ztvárnila izraelská kráska Gal Gadotová (série Rychle a zběsile) příznivci i odpůrci tohoto filmu se shodují, že se jednalo o jednu z jeho nejlepších částí. Princezna z rasy polobožských Amazonek se na stránkách obrázkových příběhů poprvé objevila v roce 1941, je jednou z nejstarších a nejoblíbenějších superhrdinek vůbec. Většina lidí si ji neomylně spojí s jejími dvěma ikonickými atributy – magickým Lasem pravdy a neviditelným tryskáčem.

Psali jsme:

Letos se s Dianou Princeovou, jak zní její civilní jméno tady na Zemi, vrátíme do doby před sto lety, kdy tato zkušená bojovnice pomáhala USA v zákopech první světové války. V dobovce režírované Patty Jenkinsovou (ta má vedle nemála seriálů na svědomí také oceňované drama ZrůdaCharlize Theronovou v hlavní roli) se kromě jednatřicetileté hlavní hvězdy objeví také Robin Wrightová (seriál Domek z karet) a Chris Pine (nový Star Trek) v roli její životní lásky majora Stevea Trevora. Trailery zatím napovídají, že by se mohlo jednat o vyvážený mix dospělé tematiky (na které si filmový vesmír DCEU zakládá) a tolik postrádané lehkosti a zábavnosti, pro níž je většina komiksů tolik oblíbená. Na druhou stranu – studio Warner Bros. nás dokázalo navnadit a obalamutit už dvakrát (naposledy u našlapaných ochutnávek k Sebevražednému oddílu), takže opatrnost je na místě. Wonder Woman dorazí do kin 1. června.

Nejmocnější supertým

Srovnáme-li komiksové Avengers a Justice League, partička okolo Kapitána Americy nemá ve většině svých inkarnací ani na to, aby svým protějškům od DC Comics naleštila boty. Polobohyně Wonder Woman, nadsvětelnou rychlostí se pohybující Flash, Batman jakožto nejlepší detektiv světa a navrch komiksová obdoba švýcarského nože v podobě Supermana, jen tito čtyři jsou spolu k nezastavení. Když k nim připočítáte high-tech kyborga Cyborga, Green Lanterna disponujícího silou stvořit, cokoli mu jeho imaginace dovolí, a vládce moří Aquamana a máte nejúdernější jednotku ve vesmíru. Na uvedení Green Lanterna si sice budeme muset ještě rok dva počkat, ale jinak jste byli právě seznámeni se složením Ligy spravedlivých, jejíž prvního dílu se dočkáme letos (část 2 je plánována až na rok 2019).

Psali jsme:

Superman (Henry Cavill) je mrtev. Dočasně, samozřejmě. Bruce Wayne aka Batman (Ben „Batfleck“ Affleck) nad jeho hrobem přísahal, že sežene nejmocnější jedince, jimiž tato planeta disponuje, aby svět ochránil proti podobným monstrům, jakým byl Doomsday. Kromě Wonder Woman si vyhlédnul hláškujícího rychlíka Barryho Allena známého jako Flash (Ezra Miller), nasteroidovanou havajskou verzi v komiksech jinak blonďatého a v podstatě směšného Aquamana (Jason Momoa) a oplechovaného Cyborga Victora Stonea (Ray Fisher). Se svým verbováním by si ale měl pospíšit, neboť Steppenwolf (Ciarán Hinds), generál vojsk temného ničitele světů Darkseida, se blíží. I v případe Ligy spravedlivých, jíž se opět ujal režisér Zack Snyder, to vypadá, že se v DC pomalu ustupuje od temných tónů. Rozjuchanosti marvelovek se sice jen těžko dočkáme (a je to tak správně), ale zdá se, že ledy tají. Na tento střet gargantuovských rozměrů se můžeme těšit 16. listopadu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura na Ukrajině: Filmy s "nežádoucími herci" zakázány, v jednom…

19.02.2020 08:40 Ukrajinské úřady loni zakázaly promítání pěti zahraničních filmů kvůli "nežádoucím" hercům. V…

Dokument V síti otřásl Českem. Policie na jeho základě stíhá devět lidí

18.02.2020 15:11 Dokument Víta Klusáka a Barbory Chalupové V síti, který je šokující výpovědí o zneužívání dětí na…

Návštěvnost slovenských kin se blíží rekordu, trhákem je film Sviňa

18.02.2020 11:07 Návštěvnost kin na Slovensku loni stoupla a přiblížila se k rekordu z roku 2017. Mezi nejvíce…

RECENZE: Horor Fantasy Island promarnil zajímavý nápad a nezvládá ani děsit

15.02.2020 08:49 Pokud máte dost peněz, můžete se vydat na tropický Fantasy Island, kde se vám splní všechny vaše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama