Tým Anděla Páně 2 připravuje film Šarlatán s Agnieszkou Hollandovou

Praha - Producentky nejúspěšnějšího filmu loňského roku, pohádky Anděl Páně 2 připravují nový film Šarlatán podle scénáře Marka Epsteina, který bude režírovat Agnieszka Hollandová.

Přidejte svůj názor

Svatka Peschková, Šárka Cimbalová a Marek Epstein

Šarlatán vzniká ve společnosti Marlene Film Production Svatky Peschkové a Šárky Cimbalové, koprodukčně se na něm hodlá podílet Česká televize. Příběh inspirovaný životními osudy léčitele Jana Mikoláška je nyní ve stadiu příprav.

„Příběh Jana Mikoláška je v jistém smyslu fantastický, a tím možná až neuvěřitelný,“ říká autor Marek Epstein. „Nese však v sobě znaky základního lidství - vnitřního boje dobra se zlem, zakódované v každém z nás. Na jeho osudu je možné demonstrovat, jak neměnný a zároveň výlučný je vztah k výjimečným jedincům a že veskrze všechny systémy se těchto samorostů pokoušejí využít a posléze je zahubit. Obdiv a strach. To je emoce, která ve mně zůstává z Jana Mikoláška,“ dodává scenárista.

Psali jsme:  

„Je to velmi krásný a velmi originální scénář. Dostávám hodně scénářů, hlavně od amerických produkcí, ale nejen od nich, a dlouho jsem nečetla něco, co by mě jako filmaře tak zaujalo, jako scénář Marka Epsteina,“ říká režisérka Agnieszka Hollandová. „Řekla jsem tedy ano a začali jsme s Markem a s Jaroslavem Sedláčkem z České televize trochu pracovat na scénáři. Doufám, že natáčet budeme tenhle rok nebo začátkem příštího,“ dodává Hollandová.

„Získat Agnieszku Hollandovou, režisérku, kterou zdobí nejen tři nominace na Oscara a bezpočet cen ze světových festivalů, ale především mimořádná lidská i tvůrčí empatie jak k příběhu a postavám, tak hercům i ostatním spolupracovníkům, byl krok, o kterém jsme snili. A Agnieszka Holland k naší obrovské radosti na nabídku kývla! A to navzdory tomu, že film o léčitelích už točila a že považovala dané téma pro sebe osobně za vyčerpané. Velmi správně totiž pochopila, že Šarlatán není o věcích mezi nebem a zemí, ale především o člověku, jeho slabosti i síle,“ říká dramaturg Filmového centra České televize Jaroslav Sedláček.

Projekt byl vybrán z 323 uchazečů z celého světa mezi dvacet oficiálních titulů, které budou prezentovány v rámci koprodukčního trhu na letošním Berlinale.

„Velmi si vážíme toho, že náš projekt byl vybrán do takto prestižního producentského panelu, jakým Berlinale je. Je to pro nás potvrzením kvality scénáře, jemuž jsme od počátku věřily,“ říká producentka Šárka Cimbalová.

Svatka Peschková k tomu dodává: „Jsme si vědomé toho, že Šarlatán je produkčně náročný projekt, protože se odehrává na  poměrně velkém časovém prostoru v polovině 20.století, v dobových reáliích. Jsme ale přesvědčené, že Śarlatán nabízí přesahový příběh, který může být srozumitelný i mezinárodnímu publiku. Příběh člověka nadaného mimořádnými schopnostmi, které jsou zároveň jeho prokletím. Berlinale je proto pro nás skvělou možností, jak hledat pro takto náročný projekt zajímavé zahraniční partnery.“

Berlínský koprodukční trh se koná letos již po čtrnácté. Za dobu jeho existence je Šarlatán šestým českým titulem, který byl vybrán.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Schindlerův seznam se po čtvrtstoletí vrací do kin

16.01.2019 13:23 Před dvaceti pěti lety vznikl Schindlerův seznam, jeden z nejzásadnějších filmů všech dob. U…

Kultovního Predátora měl hrát Jean-Claude Van Damme. Z natáčení rozzuřeně…

14.01.2019 12:53 Predátor patří spolu s Vetřelcem k nejklasičtějším filmovým monstrům. I přesto, že od uvedení…

Americké ceny filmových kritiků ovládl snímek Roma, bodovala také Lady Gaga

14.01.2019 07:35 Mexické drama Roma režiséra Alfonsa Cuaróna dominovalo nedělnímu udělování amerických cen filmových…

RECENZE: Nový Robin Hood je velkým filmovým prušvihem. Diváka akorát…

12.01.2019 18:07 Aktualizováno RECENZE – Zapomeňte na příběh, co znáte. Zapomeňte na historii. Zapomeňte na předchozí filmy o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama