První ochutnávka z Deadpoola 2 a vše, co o filmu potřebujete vědět

Hollywood – O loňském komiksovém hitu nominovaném na Zlatý glóbus se toho již napsalo hodně. Jak to ale vypadá s jeho pokračováním?

Přidejte svůj názor

Deadpool se dočká pokračování... překoná jím úspěch jedničky?

Ve speciálním téměř čtyřminutovém videu, jež je v současnosti promítáno před začátkem filmu Logan – Wolverine (ovšem jen v USA) a které před dvěma dny na svůj oficiální YouTube kanál vypustil představitel hlavní role Ryan Reynolds, můžeme vidět klasickou superhrdinskou situaci se záchranou náhodného kolemjdoucího. Klasickou? Kdeže! Deadpool si v ní bere na paškál klasické komiksové klišé a ještě u toho stíhá pomrkávat na fanoušky nespočtem easter eggů (skrytých odkazů).

Povšimněte si zejména hudby hrající v pozadí. Pokud v ní poznáváte ústřední melodii ze starých SupermanůChristopherem Reevem, můžete si přičíst bod. Další dvě políčka v odkazovém bingu si odškrtněte při rozpoznání upoutávek na zmíněný film Logan. Trochu víc práce dá najít plakáty na Pravdivou romanci a seriál Firefly, ale stále je to snazší než zaregistrovat na telefonní budce načmáranou zmínku o Nathanu Summersovi alias Cableovi (na něho přijde řeč níže). A maximálně tak bůh (rozuměj Stan Lee) ví, kolik dalších referencí se v kratičkém videu skrývá.

Co dalšího víme o Deadpoolovi 2? Kupodivu je toho docela hodně, pojďme si projít ty nejzásadnější informace…

Režisérská škatulata

V průběhu loňského roku všechny fanoušky překvapila zpráva, že se na režisérskou stoličku nevrátí Tim Miller. V podstatě neznámý režisér, z něhož udělala jednička horké zboží, se podle všeho neshodl s Ryanem Reynoldsem na tom, jak by mělo pokračování vypadat. A protože herecká hvězda a idol mnoha žen je s celým projektem již od nejistých počátků, rozhodl se pole vyklidit Miller.

Netrvalo to ani moc dlouho a našel se náhradník. Opět (na této pozici) vcelku nezkušený, opět někdo, kdo dokázal, že akce se dá natáčet i bez zbytečného množství počítačových efektů. Dlouholetá kaskadérská špička David Leitch stojí spolu se svým kolegou Chadem Strahelskim za úspěchem obou dílů Johna Wicka a zdá se být mužem stvořeným pro dohled nad nejukecanějším žoldákem světa.

Pomáhat by mu měli jak původní scénáristé jedničky (Rhett Reese a Paul Wernick), tak samotný Reynolds, který občas působí dojmem, že se svou postavou splynul v jednu bytost i ve svém veřejném životě (autor článku vřele doporučuje jeho twitterový účet).

Staré postavy

Tvůrci již potvrdili, že se vrátí všechny zásadní přeživší postavy (a dokonce i nějaká ta nedůležitá). Diváci se tak můžou těšit na Deadpoolovu lásku Vanessu (Morena Baccarinová), nejlepšího kamaráda Weasela (T.J. Miller) i indického řidiče Dopindera (Karan Soni). Dostaví se samozřejmě také Wadeovi mutantní kumpáni Negasonic Teenage Warhead (Brianna Hildebrand) a Colossus (Stefan Kapicic). Jak moc se na plátně zdrží, je věc jiná. Minimálně striptérka Vanessa by mohla mít opět vcelku zásadní roli a vynechat oblíbené X-Meny se také nezdá jako pravděpodobné.

Nové postavy

Přesto získají ruský muž z oceli a teenagerka s věčně znechuceným pohledem více než vydatnou konkurenci v podobě možná nejklasičtějších Deadpoolových společníků.

Již od potitulkové scény si fanoušci (i studio) lámou hlavou nad tím, kdo bude hrát nového Cablea. Syn Cyclopse, který se vrátil v čase a který je svojí nabručenou povahou a neschopností se usmát oblíbeným souputníkem komiksového Deadpoola. Tento kyborg s vojenskou minulostí (nebo budoucností?) by se později mohl přesunout do plánované X-Force – tedy dalšího filmu o mutantech naplánovaného studiem Fox na rok 2018.

S rolí šedivého zabijáka byli často spojováni herci jako Stephen Lang, Ron Pearlman, nebo John Hamm, v lednu ale Hugh Jackman na svém Twitteru zveřejnil fotografii jeho, Ryana Reynoldse a Pierce Brosnana. Tweet se stal vmžiku virálním a spekulace na sebe nenechaly dlouho čekat.

O měsíc později byla potvrzena účast Domino. Mutantka s ošemetnou schopností „mít štěstí“. Také ona patří mezi zamračené typy s vojenským výcvikem (navíc je dlouholetou partnerkou právě Cablea) a i její cesty často zkřížilo nesmrtelné avokádo s katanami. V jejím případě nemáme nejmenší tušení, kdo by se  její role mohl ujmout

Vše zůstává při starém

Deadpool se stal nejvýdělečnějším nepřístupným filmem v historii, je tedy jasné, že si vysloužil právo zaplavat si opět v eRkových vodách. Neměli bychom tak přijít o explicitní (a značně absurdní) násilí, ani o šílené vulgární hlásky.

Co nevíme?

Příběh dvojky zůstává nadále neznámý. Filmaři si drží všechny informace pěkně pod vestou a je otázka, jestli něco prozradí ještě letos. Očekávání tentokrát hrají v jejich prospěch, takže nás nemusí namlsávat a přesvědčovat, jako se o to snažili předloni.

Další neznámou je návrat Deadpoolova idolu – samotného Wolverinea. Hugh Jackman sice prohlásil, že se svojí největší rolí po Loganovi nadobro skončil, zároveň mu ale – jak sám později přiznal – nedošlo, že existuje také Deadpool. A protože jsou oba herci dobrými přáteli a jejich hecování na dálku se stává čím dál známějším, můžeme se možná těšit na nějaké cameo. A kdo ví, možná adamantiem napuštěný poděs konečně oblékne svůj legendární žlutočerný kostým.…

Film Deadpool 2 se začal natáčet před dvěma měsíci a do kin by se měl podívat v roce 2018, a to pravděpodobně buď v březnu, nebo červnu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenu Trilobit získal dokument o Češích a Slovácích v gulagu

20.01.2019 22:00 Český filmový a televizní svaz FITES dnes udělil Hlavní cenu Trilobit 2019 režisérce Martě Novákové…

Zemřel filmový producent Andrew Vajna, stál za snímky Rambo a Evita

20.01.2019 18:33 Ve věku 74 let dnes ve svém domově v Budapešti zemřel filmový producent a podnikatel Andrew Vajna.…

RECENZE: Horor pro děti nemusí nutně znamenat strach. Husí kůže 2 je toho…

18.01.2019 09:10 RECENZE – Pokračování strašidelné komedie Husí kůže je zpět. Parta teenagerů bude opět muset…

Schindlerův seznam se po čtvrtstoletí vrací do kin

16.01.2019 13:23 Před dvaceti pěti lety vznikl Schindlerův seznam, jeden z nejzásadnějších filmů všech dob. U…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama