První ochutnávka z Deadpoola 2 a vše, co o filmu potřebujete vědět

Hollywood – O loňském komiksovém hitu nominovaném na Zlatý glóbus se toho již napsalo hodně. Jak to ale vypadá s jeho pokračováním?

Deadpool se dočká pokračování... překoná jím úspěch jedničky?

Ve speciálním téměř čtyřminutovém videu, jež je v současnosti promítáno před začátkem filmu Logan – Wolverine (ovšem jen v USA) a které před dvěma dny na svůj oficiální YouTube kanál vypustil představitel hlavní role Ryan Reynolds, můžeme vidět klasickou superhrdinskou situaci se záchranou náhodného kolemjdoucího. Klasickou? Kdeže! Deadpool si v ní bere na paškál klasické komiksové klišé a ještě u toho stíhá pomrkávat na fanoušky nespočtem easter eggů (skrytých odkazů).

Povšimněte si zejména hudby hrající v pozadí. Pokud v ní poznáváte ústřední melodii ze starých SupermanůChristopherem Reevem, můžete si přičíst bod. Další dvě políčka v odkazovém bingu si odškrtněte při rozpoznání upoutávek na zmíněný film Logan. Trochu víc práce dá najít plakáty na Pravdivou romanci a seriál Firefly, ale stále je to snazší než zaregistrovat na telefonní budce načmáranou zmínku o Nathanu Summersovi alias Cableovi (na něho přijde řeč níže). A maximálně tak bůh (rozuměj Stan Lee) ví, kolik dalších referencí se v kratičkém videu skrývá.

Co dalšího víme o Deadpoolovi 2? Kupodivu je toho docela hodně, pojďme si projít ty nejzásadnější informace…

Režisérská škatulata

V průběhu loňského roku všechny fanoušky překvapila zpráva, že se na režisérskou stoličku nevrátí Tim Miller. V podstatě neznámý režisér, z něhož udělala jednička horké zboží, se podle všeho neshodl s Ryanem Reynoldsem na tom, jak by mělo pokračování vypadat. A protože herecká hvězda a idol mnoha žen je s celým projektem již od nejistých počátků, rozhodl se pole vyklidit Miller.

Netrvalo to ani moc dlouho a našel se náhradník. Opět (na této pozici) vcelku nezkušený, opět někdo, kdo dokázal, že akce se dá natáčet i bez zbytečného množství počítačových efektů. Dlouholetá kaskadérská špička David Leitch stojí spolu se svým kolegou Chadem Strahelskim za úspěchem obou dílů Johna Wicka a zdá se být mužem stvořeným pro dohled nad nejukecanějším žoldákem světa.

Pomáhat by mu měli jak původní scénáristé jedničky (Rhett Reese a Paul Wernick), tak samotný Reynolds, který občas působí dojmem, že se svou postavou splynul v jednu bytost i ve svém veřejném životě (autor článku vřele doporučuje jeho twitterový účet).

Staré postavy

Tvůrci již potvrdili, že se vrátí všechny zásadní přeživší postavy (a dokonce i nějaká ta nedůležitá). Diváci se tak můžou těšit na Deadpoolovu lásku Vanessu (Morena Baccarinová), nejlepšího kamaráda Weasela (T.J. Miller) i indického řidiče Dopindera (Karan Soni). Dostaví se samozřejmě také Wadeovi mutantní kumpáni Negasonic Teenage Warhead (Brianna Hildebrand) a Colossus (Stefan Kapicic). Jak moc se na plátně zdrží, je věc jiná. Minimálně striptérka Vanessa by mohla mít opět vcelku zásadní roli a vynechat oblíbené X-Meny se také nezdá jako pravděpodobné.

Nové postavy

Přesto získají ruský muž z oceli a teenagerka s věčně znechuceným pohledem více než vydatnou konkurenci v podobě možná nejklasičtějších Deadpoolových společníků.

Již od potitulkové scény si fanoušci (i studio) lámou hlavou nad tím, kdo bude hrát nového Cablea. Syn Cyclopse, který se vrátil v čase a který je svojí nabručenou povahou a neschopností se usmát oblíbeným souputníkem komiksového Deadpoola. Tento kyborg s vojenskou minulostí (nebo budoucností?) by se později mohl přesunout do plánované X-Force – tedy dalšího filmu o mutantech naplánovaného studiem Fox na rok 2018.

S rolí šedivého zabijáka byli často spojováni herci jako Stephen Lang, Ron Pearlman, nebo John Hamm, v lednu ale Hugh Jackman na svém Twitteru zveřejnil fotografii jeho, Ryana Reynoldse a Pierce Brosnana. Tweet se stal vmžiku virálním a spekulace na sebe nenechaly dlouho čekat.

O měsíc později byla potvrzena účast Domino. Mutantka s ošemetnou schopností „mít štěstí“. Také ona patří mezi zamračené typy s vojenským výcvikem (navíc je dlouholetou partnerkou právě Cablea) a i její cesty často zkřížilo nesmrtelné avokádo s katanami. V jejím případě nemáme nejmenší tušení, kdo by se  její role mohl ujmout

Vše zůstává při starém

Deadpool se stal nejvýdělečnějším nepřístupným filmem v historii, je tedy jasné, že si vysloužil právo zaplavat si opět v eRkových vodách. Neměli bychom tak přijít o explicitní (a značně absurdní) násilí, ani o šílené vulgární hlásky.

Co nevíme?

Příběh dvojky zůstává nadále neznámý. Filmaři si drží všechny informace pěkně pod vestou a je otázka, jestli něco prozradí ještě letos. Očekávání tentokrát hrají v jejich prospěch, takže nás nemusí namlsávat a přesvědčovat, jako se o to snažili předloni.

Další neznámou je návrat Deadpoolova idolu – samotného Wolverinea. Hugh Jackman sice prohlásil, že se svojí největší rolí po Loganovi nadobro skončil, zároveň mu ale – jak sám později přiznal – nedošlo, že existuje také Deadpool. A protože jsou oba herci dobrými přáteli a jejich hecování na dálku se stává čím dál známějším, můžeme se možná těšit na nějaké cameo. A kdo ví, možná adamantiem napuštěný poděs konečně oblékne svůj legendární žlutočerný kostým.…

Film Deadpool 2 se začal natáčet před dvěma měsíci a do kin by se měl podívat v roce 2018, a to pravděpodobně buď v březnu, nebo červnu.

Lékař napsal ostrý vzkaz odpůrcům očkování. Nebral si servítky

16.11.2021 18:55 Lékaři kvůli pokračující pandemii covidu-19 zažívají obrovský nápor. Přeplněné jsou nejen nemocnice…

V Praze demonstrovaly tisíce odpůrců protiepidemických opatření

28.11.2021 17:50 I přes nepříznivé počasí se dnes na pražské Letenské pláni sešly stovky odpůrců vlády a opatření…

WHO: Zatím není jasné, zda omikron způsobuje vážnější onemocnění

28.11.2021 21:07 Zatím není jasné, zda nová varianta koronaviru nazvaná omikron je ve srovnání s jinými variantami…

Ministr zdravotnictví Vojtěch onemocněl covidem-19

28.11.2021 12:54 Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) měl pozitivní test na koronavirus. Uvedl to…

Předpověď počasí na příští týden: Meteorologové očekávají další zlom

26.11.2021 06:30 V posledních dnech se v Česku poměrně ochladilo, podle meteorologů by ale v nadcházejícím týdnu…

RECENZE: Francouzská depeše hraje vícerozměrnou hru s divákem i prostorem

28.11.2021 16:30 Režisér a scenárista Wes Anderson je známý svým dvourozměrným pojetí prostoru a častým používáním…

RECENZE: Přání Ježíškovi je nevyvážená pocta kouzlu Vánoc. Plete si…

27.11.2021 17:00 Kolik lidských osudů se může změnit za jediný den? Štědrý den je často považován za noc plnou…

RECENZE: Vizuálně podmanivá Poslední noc v Soho mixuje žánry, ale nezvládá…

14.11.2021 19:45 Edgar Wright je bezesporu jedním z nejnadanějších režisérů současnosti, nebojí se experimentů a…

RECENZE: Kurz manželské touhy promarnil potenciál a rozpadá se v šedivý…

13.11.2021 19:40 Snímek se snaží nenápadnou formou ukázat lidem vztahové problémy a nabídnout jim nenásilnou formou…

RECENZE: Specifická komiksovka Eternals si pohrává s alternativní historií…

12.11.2021 21:57 Dočkali jsme se. Marvel fanouškům servíruje další snímek ze svého univerza, který tentokrát stojí…

RECENZE: Myši patří do nebe jsou český animák s výborným příběhem a…

11.11.2021 20:32 Češi patří mezi velmoc loutkové animace. To potvrzuje i nový animovaný film, který kombinuje…

V 85 letech zemřel americký hollywoodský herec Dean Stockwell

09.11.2021 21:32 V USA zemřel ve věku 85 let herec Dean Stockwell. Jako dítě hrál v hollywoodských filmech a po…

Americký velkofilm Duna dál táhne návštěvnost českých kin

01.11.2021 14:47 Americký sci-fi film Duna režírovaný Denisem Villeneuvem zůstal i druhý týden po svém uvedení v…

RECENZE: Nekonfliktní dokument Karel dojímá, ale nepřináší nic nového

28.10.2021 19:08 Nostalgické poohlédnutí za úspěšnou kariérou výrazného umělce představuje začátky v divadle Semafor…

Druhá část epického hitu Duna potvrzena. Do kin půjde v říjnu 2023

26.10.2021 21:20 Filmové studio Warner Bros dnes oznámilo, že druhou část snímku Duna uvede do kin v říjnu 2023.…

Související:

Právě se děje

reklama