Trailer na předposlední sérii Hry o trůny: Rozhodující střet lidstva se Zimou a ohlášení data premiéry

New York – Už je to tak, sedmá sezóna jednoho z největších seriálových hitů současnosti konečně uzavře pouť epické fantasy o dracích, sexu a intrikách. Stanice HBO teď láká na velké finále prvními videi.

Přidejte svůj názor

seriál Hra o trůny (HBO)

Příznivci tohoto kulturního fenoménu si minulý týden nejdřív div neuhryzali všechny nehty i s prsty, když je stanice HBO „nutila“ desítky minut sledovat tající blok ledu, jehož obsah jim měl oznámit datum premiéry. Přes 100 000 fanoušků si protrpělo také několikaminutový výpadek serveru, což se shledalo se značnou nepřízní, při níž oběti nešetřily kritikou. Sestřih z tohoto interaktivního projektu, při kterém plameny olízly kus ledu pokaždé, když účastník chatu napsal slovo „FIRE“ (anglicky oheň), si můžete nahlédnout pod tímto odstavcem.

Hra o trůny se nakonec na televizní obrazovky vrátí až 16. července, což je o necelé tři měsíce později, než tomu bylo loni u série šesté. Seriál se navíc odkloní od dosavadního systému deseti epizod na řadu, když nám ve svém finále naservíruje pouze sedmero dílů (byť zatím neznáme jejich plánovanou délku). Tuzemské fanoušky tak může těšit alespoň to, že se své dávky meče, magie a politiky dočkají souběžně se zbytkem světa.


Samotný teaser trailer, vydaný ještě téhož dne (tedy 9. 3.), pak zvědavost fanoušků příliš neukojil. Jeden a půlminutové video totiž neodhaluje žádné nové záběry, jedná se pouze o sousoší tvořené zvířecími symboly hlavních rodů Západozemí (drak Targaryenů, zlovlk Starků, lev Lanisterů, jelen Baratheonů, krakatice Greyjoyů, medvěd Mormontů + růže Tyrellů), které mezi sebou svádějí pomyslný souboj o Železný trůn.

V pozadí pak slyšíme proslovy jednotlivých postav seriálu vypůjčené z minulých sérií. Celá scenerie se mění – a nabývá nového symbolického významu – když začne Jon Sníh (Kit Harington) mluvit o Velké válce s Bílými chodci, jediné válce, na které záleží. Tehdy se skulptura rozpadá v jednoznačném gestu – nezahodí-li znesvářené rody staré křivdy za hlavu, z lidstva nezbyde nic než vzpomínka. A možná ani ta ne.

Když jsem tedy řekl, že ve videu figuruje pouze sousoší, rozhodně jsem neměl v úmyslu je nějak dehonestovat. Naopak, seriál se v současnosti stále ještě natáčí a je otázkou, nakolik se již zpracovaný materiál vůbec dostal do postprodukce. Je proto dobře, že tvůrci nezapomínají tvořit takto zajímavá videa, která velmi jednoduše shrnou význam sedmé série pro celý příběh a nejsou jen montáží již viděných záběrů.

Hra o trůny se již kompletně vymanila z vlivu své předlohy Píseň ledu a ohně. Ta by měla mít ve výsledku sedm dílů, ovšem její autor George R. R. Martin zatím stihl vydat pouze pětici knih. A přestože slibuje, že Vichry zimy vyjdou již letos, je otázkou, nakolik mu to můžeme věřit. Totéž sliboval i pro rok 2016. Čtenáři tak stojí před zásadní otázkou – čekat, až milovaná a mnohem komplexnější předloha spatří světlo světa, nebo obětovat zážitek z neposkvrněné četby zvědavosti?

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Los Angeles se chystá na předávání Oscarů, 91. ročník bude zvláštní

22.02.2019 10:34 Černobílé drama z Mexika 70. let minulého století Roma, komediální drama Favoritka, které se…

Zemřel švýcarský režisér Claude Goretta, z neznámé herečky udělal celebritu

21.02.2019 13:11 Ve věku 89 let zemřel švýcarský režisér Claude Goretta. Agentuře AFP to sdělil filmařův syn. Díky…

Česko je rájem pro zahraniční filmové štáby: Loni utratily pět miliard,…

20.02.2019 10:53 Zahraniční filmové štáby strávily loni v českých lokacích a v ateliérech přes 1000 natáčecích dnů a…

Zemřel kameraman Stanislav Milota. Podílel na Spalovači mrtvol, natočil…

18.02.2019 17:35 Aktualizováno Ve věku 85 let zemřel dnes český kameraman a signatář Charty 77 Stanislav Milota. Manžel herečky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama