Oficiálně potvrzeno: Nejoblíbenější postava Teorie velkého třesku dostane vlastní seriál

Hollywood – Sitcom o čtyřech vědátorech a sexy blondýně odvedle válcuje televizní obrazovky už celou jednu dekádu a nevypadá to, že by měla jeho vláda kdy opadnout. Teď se navíc diváci dočkají dlouho plánovaného spin-offu, v němž se podíváme na dětství Sheldona Coopera.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Iain Armitage

Právě postava asociálního podivína s aspergerovým syndromem značnou měrou přispěla k popularitě seriálu, který v současnosti s přehledem vládne sledovanosti zahraničních komediálních seriálů. Jeho dospělý představitel Jim Parsons si za svoji roli vysloužil čtveřici Emmy a jeden Zlatý glóbus, o nespočtu nominací ani nemluvě.

Stanice CBS v pondělí 13. března potvrdila týden staré dohady, že se Sheldonovy dětské verze ujme Iain Armitage. Toho mohou čeští diváci (či spíše divačky) znát jako Ziggyho Chapmana z nového seriálu stanice HBO Sedmilhářky (v originále Big Little Lies), kde se potkal s takovými hvězdami, jako Nicole Kidmanová a Reese Witherspooneová.

Devítiletého génia vyrůstajícího v „zaostalém“ a silně křesťanském Texasu pak budou vychovávat u nás neznámí herci Zoe Perryová (seriál Private Practice) – ta je mimochodem dcerou Laurie Metcalfové, která chlapcovu matku hraje v Teorii velkého třesku – a Lance Barber. Objevit by se dle IMDb měl také Jim Parsons jakožto vypravěč celého příběhu. Ten seriál zároveň i produkuje.

Přestože si původní dílko získalo srdce milionů fanoušků a výraznou měrou přispělo popularizaci nerdovské kultury, stihlo zároveň svým nepřesným a občas necitlivým zobrazením jejich způsobu života nemalé množství lidí pozurážet. Podobně se k seriálu (a k hollywoodskému trendu dělat z aspergera popkulturní fenomén) staví také lidé, kteří denně pracují s duševními poruchami tohoto typu. Je tedy otázkou, nakolik se Mladý Sheldon s tímto nelichotivým dědictvím své mateřské lodi vypořádá.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel kameraman Stanislav Milota. Podílel na Spalovači mrtvol, natočil…

18.02.2019 17:35 Aktualizováno Ve věku 85 let zemřel dnes český kameraman a signatář Charty 77 Stanislav Milota. Manžel herečky…

Ženy v běhu stále vévodí kinům, na druhé místo se vyšvihla akční novinka

18.02.2019 16:58 Žebříček víkendové návštěvnosti tuzemských kin potřetí za sebou vede komedie režiséra Martina…

Zemřel Bruno Ganz, Hitler z Pádu Třetí říše

16.02.2019 12:32 Ve věku 77 let zemřel v Curychu švýcarský filmový a divadelní herec Bruno Ganz, informovala dnes…

Mexický herec Guerrero nebude chybět na Oscarech, vízum nakonec dostal

15.02.2019 11:13 Mexický herec Jorge Antonio Guerrero se bude moci za deset dnů v Los Angeles zúčastnit slavnostního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama