Muži nenávidí ženy již ve třetí verzi… i když ne tak docela

Hollywood – Knižní série Milénium, nejzářnější zástupce žánru švédské detektivky, se dočkala již dvou adaptací – po švédské trilogii se o remake pokusil David Fincher. Právě na jeho Muže, kteří nenávidí ženy, bude se zcela novým obsazením navazovat adaptace dosud nezfilmované čtyřky.

Přidejte svůj názor

Dokážete si v roli podivínky Lisbeth představit spíš Padme Amidalu, nebo Černou vdovu?

Od Fincherovy (Sedm, The Social Network) adaptace prvního dílu uplynulo téměř šest let. Během nich se jeden z nejlepších režisérů současnosti snažil přesvědčit studio Sony o své představě jeho dvou pokračování (Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka, která kopla do vosího hnízda). Vyhlášený perfekcionista neuspěl a od projektu kvůli tvůrčím neshodám odstoupil. U Sony neváhali a na jednu ze svých priorit koncem loňského roku dosadili Fedeho Alvareze, který se blýskl atmosférickou žánrovkou Smrt ve tmě. A devětatřicetiletý Uruguayec začal úřadovat.

Jeho nejzásadnějším rozhodnutím bylo (pravděpodobně po dohodě se studiem a/nebo neshodách s hvězdami původního filmu – zde ale čistě spekulujeme) přeobsadit všechny postavy, které se v pokračování objeví. To se týká hlavně ústředního dua Mikael Blomkvist (původně Daniel Craig) –Lisbeth Salanderová (původně Rooney Mara). A právě o asociální hackerku, vyžívající se v piercingu, tetování a alternativním stylu života vůbec, mají dle webu Variety.com zájem hned dvě hvězdná jména: Natalie Portmanová a Scarlett Johansonová. Zatímco první z krásek si již vyzkoušela, jaké to je na plátně zešílet (Černá labuť), druhá je známá tím, že si vybírá silné až násilnické ženské hrdinky (naposledy Ghost in the Shell, který bude mít premiéru za dva týdny).

Další změnou (pro níž se ale studio rozhodlo ještě před dosazením Alvareze) je přesun od dvojky a trojky, které již světlo světa spatřily v rámci zmiňované švédské produkce, ke čtvrtému pokračování Dívka v pavoučí síti (v originále The Girl in the Spider’s Web). Tento díl už ale na svědomí nemá předčasně zemřelý stvořitel původní trilogie Stieg Larsson, nýbrž David Lagercrantz, který na práci svého krajana v roce 2015 navázal. O převedení Lagercrantzova díla do podoby scénáře se postarají Steven Knight, Jay Basu i sám režisér Alvarez.

Premiéra Dívky v pavoučí síti je v USA naplánována na 5. říjen 2018.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Drama o žízni po přežití. Kursk probouzí hněv vůči hrdému Rusku

21.01.2019 20:00 RECENZE – Tragédie jaderné ponorky Kursk je po téměř dvou dekádách zaprášeným příběhem ruských…

RECENZE: Shyamalan pořád umí. Skleněný je zaslouženým vyvrcholením…

21.01.2019 18:40 RECENZE – Bruce Willis, James McAvoy, Samuel L. Jackson a režisér Šestého smyslu se vrací, aby nám…

Zemřela Marie Kyselková, představitelky princezny Lady

21.01.2019 14:47 Ve věku 83 let zemřela herečka Marie Kyselková, která se před 60 lety proslavila jako princezna…

Nejhorší herecký výkon? Trump a jeho manželka jsou nominováni na Zlatou…

21.01.2019 10:48 Americký prezident Donald Trump i jeho manželka Melanie získali nominace na anticenu Zlatá malina,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama