Piráti z Karibiku 5: Zombie žraloci, duchové a Deppova kariéra v poslední smrtelné křeči?

Hollywood – Jednička je moderní klasikou, dvojka a trojka dovedly pirátskou taškařici do popcornového absurdna. Čtyřku už si nikdo nepamatuje. Přesto je páté pokračování série, která z Johnnyho Deppa udělala superstar a odsoudila tím jeho kariéru k zániku, za dveřmi.

Přidejte svůj názor

film Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Film s podtitulem Salazarova pomsta bude pojednávat o posledním dobrodružství stárnoucího Kapitána Jacka Sparrowa (Johnny Depp). Proslulý notor a génius improvizace bude zase jednou pátrat a utíkat zároveň. V jeho hledáčku tentokrát uvízne Poseidonův trojzubec, artefakt, jehož moc by ho měla ochránit před krvežíznivostí titulního Salazara (Javier Bardem). Španělský kapitán má na Jacka pifku vskutku oprávněně – kvůli němu totiž kdysi zemřel.

V případě Pirátů je jednomu zatěžko zopakovat ohranou formulku „trailery lákají“. Trailery totiž nelákají, spíš bolestivě odhalují, že této sérii už dávno ujel parník. Jack nejenže opět utíká před dalším nadpřirozeným bubákem, kterému v minulosti zatopil, zároveň si ZNOVU vystřihne roli dohazovače. Páreček jak vystřižený z obálky módního časopisu tentokrát zajistí Kaya Scodelariová (YA série Labyrint: Útěk) a Brenton Thwaites (nejbělejší Egypťan z loňských Bohů Egypta). Jeho postava by mohla být zajímavá jednou jedinou věcí (a jeho vizáž tuto teorii potvrzuje). Díky časovému rozdílu mezi snímky Na konci světa a Salazarova pomsta je dost dobře možné, že se jedná o dvacetiletého syna Willa a Elizabeth Turnerových.

Právě potvrzený návrat Orlanda Blooma, který si v původní trilogii kováře, který se stal pirátem, který se stal nemrtvým kapitánem Bludného Holanďana, který od té doby divákům zmizel z povědomí, je jednou z mála pozitivních věcí, na které se můžeme těšit. Zda se vrátí také Keira Knightleyová potvrzeno nebylo – pravděpodobně se jí tedy nedočkáme.

Přestože již bylo před nedávnem potvrzeno šesté pokračování, Depp prohlásil, že po pětce s celou sérií sekne a přenechá ji mladé krvi. Koho tím myslí a dodrží svůj slib? To je otázka, kterou nám možná odpoví již Salazarova pomsta. Ta má u nás premiéru 25. května.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo získá Oscara? Byly oznámeny nominace, nejvíc šancí mají dva filmy

22.01.2019 16:41 Aktualizováno Nejvíce nominací na ceny americké filmové akademie Oscar za rok 2018 získalo mexické drama Roma a…

Kdo ovládne Českého lva? Nejvíc nominací získal film Toman

22.01.2019 13:40 Aktualizováno Politický thriller Toman režiséra a producenta Ondřeje Trojana o muži, který významně ovlivnil…

Tyhle rošťáky miloval celý svět: Jak se změnily děti z filmu Kdopak to…

22.01.2019 12:53 Kdy se řekne „Kdopak to mluví“, většina z nás si vzpomene na ústřední pár tohoto amerického filmu –…

RECENZE: Drama o žízni po přežití. Kursk probouzí hněv vůči hrdému Rusku

21.01.2019 20:00 RECENZE – Tragédie jaderné ponorky Kursk je po téměř dvou dekádách zaprášeným příběhem ruských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama