Oživí režisér Desperada a Spy Kids klasické béčko Útěk z New Yorku?

Hollywood – Kdo by neznal Snakea Plisskena – jednookého válečného veterána, kriminálníka s vizáží Kurta Russela, univerzálního frajera z dob, kdy si osmdesátky teprve začínaly uvědomovat svůj potenciál? Teď se stylová jízda Johna Carpentera dočká předělávky.

Přidejte svůj názor

Robert Rodriguez

Asi teď rádi a z plných plic vznesete námitku: „A komu ty věčné rebooty, restarty, remakey a retardace prospějí?“ Inu, můžeme o celé věci vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Hollywood se v současnosti bojí originality a doplácejí na to staré značky.

Odteď ale pozitivně. Když už chcete předělat snímek typu Útěk z New Yorku – který, a to si přiznejme, má k dokonalosti daleko, takže tu prostor pro zlepšení je – měli byste si k tomu sehnat člověka, jenž se produkcí béček živí posledních čtvrtstoletí. A vzhledem k tomu, že Shane Black má momentálně plné ruce práce s předělávkou Predátora, nemůžete sáhnout po nikom lepším, než je Robert Rodriguez.

Texasanovi s mexickým dědictvím v krvi se sice v hlavě občas rozbije varovná kontrolka blbosti (trilogii Spy Kids, ani Machete zabíjí za povedené označí asi jen odhodlaný masochista), ale pokud někdo umí vystřihnout dokonalou kombinaci krvavého gore, hlášek, sebeuvědomělé stupidity a stylové akce, je to právě Rodriguez. Tím spíše, když se bude řídit dle scénáře Neila Crosse (seriál Luther) a dobře míněnými radami muže nejpovolanějšího – Johna Carpentera (Věc). Otec originálu na celý projekt totiž dohlédne jakožto producent.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel kameraman Stanislav Milota. Podílel na Spalovači mrtvol, natočil…

18.02.2019 17:35 Aktualizováno Ve věku 85 let zemřel dnes český kameraman a signatář Charty 77 Stanislav Milota. Manžel herečky…

Ženy v běhu stále vévodí kinům, na druhé místo se vyšvihla akční novinka

18.02.2019 16:58 Žebříček víkendové návštěvnosti tuzemských kin potřetí za sebou vede komedie režiséra Martina…

Zemřel Bruno Ganz, Hitler z Pádu Třetí říše

16.02.2019 12:32 Ve věku 77 let zemřel v Curychu švýcarský filmový a divadelní herec Bruno Ganz, informovala dnes…

Mexický herec Guerrero nebude chybět na Oscarech, vízum nakonec dostal

15.02.2019 11:13 Mexický herec Jorge Antonio Guerrero se bude moci za deset dnů v Los Angeles zúčastnit slavnostního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama