Česko se rozloučilo s Helenou Štáchovou. Dobře prý věděla, že zemře

Praha - Ve Strašnickém krematoriu se dnes konalo poslední rozloučení s ředitelkou Divadla Spejbla a Hurvínka, režisérkou i dabérkou Helenou Štáchovou (+72). Kromě rodiny a nejbližších přátel se s ní přišla rozloučit celá řada kolegů - herců, zpěváků, režisérů, dabérů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pohřeb Heleny Štáchové

Helena Štáchová zemřela minulou středu po statečném boji s rakovinou. Stalo se to v den, kdy pak večer zkolabovala další velká hvězda Věra Špinarová. Zatímco pro okolí zpěvačky byl kolaps a nedávné úmrtí velkým šokem, u Štáchové se vědělo, že se nezadržitelně blíží její konec!

Rakovina lymfatických uzlin se u Heleny Štáchové objevila poprvé před mnoha lety. Tehdy ve velmi rozsáhlé podobě. Trpěla silnými bolestmi, přesto se o život velmi prala. Podstupovala chemoterapie, ozařování. Nakonec léčba zabrala. Před rokem se nemoc ale ozvala znovu.

Sice ne v tak silné míře. Neměla prý takové bolesti, ale přesto s tím statečně bojovala. Pár měsíců před svým odchodem ale sama pochopila, že je to konec.

„Helenka byla tak geniální, že ještě zvládla zařídit všechny praktické pracovní záležitosti. V divadle i v dabingu za sebe našla náhradu. Všechny věci řešila s vědomím, že její čas se krátí a chtěla odejít s čistým stolem,” řekl její nejbližší kolega a kamarád Martin Klásek, který s ní roky v Divadle S+H pracoval.

Štáchová několik měsíců podstupovala chemoterapeutickou léčbu. „Asi týden před jejím odchodem ji ale propustili domů. Léčba byla ukončena, protože byla vlastně zbytečná. A ona chtěla odejít doma, mezi svými, což se jí naštěstí podařilo. Tam se opravdu čekalo každým dnem…,” prozradila jedna z jejích kamarádek z branže.

Štáchová byla pro mnohé vzorem. Na jedné straně bojovala s rakovinou, se silnými bolestmi, nevolnostmi, ale na straně druhé fungovala jako skvělý manažer divadla, dabovala a organizovala další věci. Kdo ji neznal blíže, netušil, že prochází poslední fází svého života.

Helena Štáchová zemřela v klidu, doma obklopena svou milující rodinou. Odchod byl pro ni v jejím stavu vysvobozením, protože naděje na vyléčení byla už nulová. Přestože rodina, kolegové a přátelé věděli, že to musí přijít, všechny její smrt zasáhla.

„Odešla báječná a skvělá ženská. Velká osobnost, obrovský profesionál a můj úžasný přítel! Jsem neskutecně vděčná, že jsem měla tu čest se s Helenkou přatelit.
Helenko moje drahá, NIKDY NEZAPOMENU!!!,” napsala na svůj profil na sociální síti i zpěvačka a herečka Hanka Křížková, která se dnes se Štáchovou také přišla rozloučit.

Helena Štáchová si během svého života neprošla příliš hezkými věcmi. Kdysi jí krátce po narození zemřelo miminko. Následně prodělala ošklivou autonehodu, při které proletěla předním sklem. Střepy jí amputovaly část nosu rtu, zohyzdily tvář a hrozilo oslepnutí na jedno oko. Jen díky její silné vůli a šikovnosti lékařů se z těchto následků během měsíců a let dostala, aniž by někdo poznal, čím si prošla. Následně ale přišla o svého milovaného manžela Miloše Kirchnera.

Nic ji nezlomilo. Žila dál a těšila se z každého dne. Díky její energii a profesionalitě si Divadlo Spejbla a Hurvínka vybudovalo skvělou pověst po celém světě. Pro divadlo žila a jistě s myšlenkou na Hurvínka, Spejbla i Máničku z tohoto světa také odcházela….

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel švýcarský režisér Claude Goretta, z neznámé herečky udělal celebritu

21.02.2019 13:11 Ve věku 89 let zemřel švýcarský režisér Claude Goretta. Agentuře AFP to sdělil filmařův syn. Díky…

Česko je rájem pro zahraniční filmové štáby: Loni utratily pět miliard,…

20.02.2019 10:53 Zahraniční filmové štáby strávily loni v českých lokacích a v ateliérech přes 1000 natáčecích dnů a…

Zemřel kameraman Stanislav Milota. Podílel na Spalovači mrtvol, natočil…

18.02.2019 17:35 Aktualizováno Ve věku 85 let zemřel dnes český kameraman a signatář Charty 77 Stanislav Milota. Manžel herečky…

Ženy v běhu stále vévodí kinům, na druhé místo se vyšvihla akční novinka

18.02.2019 16:58 Žebříček víkendové návštěvnosti tuzemských kin potřetí za sebou vede komedie režiséra Martina…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama