Luc Besson se chystá na vesmírné dobrodružství, splní si svůj sen

Pokud se pozorně zadíváme do historie kinematografie, mnohokrát se stalo, že tvůrci měli svůj oblíbený titul, který však nemohli nebo nechtěli realizovat, protože k tomu nebyly vhodné podmínky. Jak se ale říká, trpělivost přináší růže nebo též splněné sny.

Přidejte svůj názor

Dvojice agentů Valérian a Laureline, na jejichž bedrech leží osud celého vesmíru

Vývoj moderních technologií a stále širší možnosti trikové tak mnohé zdánlivě nerealizovatelné projekty posouvají do oblasti, kdy už si s nimi lze poradit. To je i případ předlohy v podobě komiksového seriálu Valérian, který vycházel v časopisu Pilote dlouhých 43 let (1967-2010). Jeho skalní fanoušci tak mají doma 21 svazků s osudy vesmírných agentů Valeriana a Laureline, jejichž osudy ztvárnili Pierre Christin a Jean-Claude Mézières.


(zdroj: Bioscop)

Režisér a scénárista Luc Besson snil už od dětství, že o své oblíbené dvojici natočil film. Poprvé ho to napadlo v deseti letech: „Chtěl jsem tento příběh zfilmovat už dávno, ale musel jsem počkat, až technologie dožene mou představivost," uvádí jeden z důvodů, proč 45 let čekal na svou příležitost. S Mézièresem se zná osobně, vždyť spolu pracovali na jiném Bessonově snímku Pátý element (The 5th Element, 1997) a tehdy Besson musel tvůrci Valeriana neustále vysvětlovat, že ještě nenastal ten správný čas: „Pokaždé jsem mu odpověděl, že nemůžu, protože v celém komiksu je jenom asi deset, dvanáct lidských postav, všechno ostatní že jsou mimozemšťané. Když jsem viděl film Avatar, všechno se pro mě změnilo. Od té chvíle jsem věděl, že moje možnosti nemají žádné hranice.“

Jen takovou malou hru čísel, abyste pochopili, co onen technický posun obnáší: když před dvaceti lety dokončil Besson zmíněný Pátý element, potřeboval 180 záběrů se speciálními vizuálními efekty. Novinka nesoucí jméno Valerian a město tisíce planet jich obsahuje 2 734! K jejich realizaci se spojili tři giganti vizuálních efektů, majících na kontě takové tituly jako Avatar, Pán prstenů či Avengers: Age of Ultron - VFX GIANTS WETA, IL a Rodeo FX.

Samotný příběh se odehrává ve vesmíru 28. století a nám již známá dvojice Valérian a Laureline mají za úkol udržovat pořádek v lidských vesmírných teritoriích. Po příkazu přesunout se do intergalaktické stanice Alfa, zvané též Město tisíce planet, oba agenti zjišťují, že její existenci ohrožují temné síly. Záhy Valérian a Laureline seznávají, že hrozba přesahuje hranice Alfy a může zlikvidovat celý vesmír.

img-responsive

Valérian si musí vědět rady v každé situaci | foto: Bioscop

Film vstoupí do kin v 2D a 3D verzi 20. července 2017 a diváci se mohou těšit na mezinárodní hvězdné obsazení: Dane Dehaan, Cara Delevignge, Clive Owen, Kris Wu, John Goodman či Ethan Hawk. Zvláštním bonusem pro hudební příznivce bude i účast zpěvačky Rihanny. Snímek do české distribuce zajistí společnost Bioscop.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Skleněný pokoj je plný chladu. Nemá daleko od reklamy na vilu…

16.03.2019 09:30 RECENZE - Snímek Skleněný pokoj sleduje dějiny Československa prostřednictvím vily Tugendhat a…

James Bond se dal na ekologii: V novém filmu bude jezdit elektromobilem…

15.03.2019 07:52 I když postava agenta britské tajné služby Jamese Bonda nikdy nebyla vzorem šetrnosti k přírodě, v…

Zemřel herec Stanislav Zindulka, bylo mu 86 let

14.03.2019 15:53 Aktualizováno Ve věku 86 let dnes zemřel dlouholetý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka.…

Herečka Huffmanová i jiní dostali své děti na univerzity podvodem

13.03.2019 04:21 Herečka Felicity Huffmanová, známá ze seriálu Zoufalé manželky, je mezi asi čtyřicítkou osob, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama