Marie Doležalová a Jolana Voldánová budou koledovat pro Kuře

Praha – S Velikonocemi již tradičně vyvrcholí sbírková akce Pomozte dětem. Letošní ročník bude opět vysílat v přímém přenosu Česká televize a v průběhu večera můžete potřebným pomoci i vy. Patronkou projektu je herečka Marie Doležalová, která bude večer moderovat ve dvojici s Jolanou Voldánovou. Mezi účinkujícími se opět objeví mnoho známých herců a hudebníků, kteří se vzdali honorářů ve prospěch sbírky.

Přidejte svůj názor

Marie Doležalová a Marta Jandová s maskotem sbírky Pomozte dětem

Velikonoce se blíží a s nimi opět vyvrcholí sbírka Pomozte dětem. Sbírka se letos koná již po devatenácté a večer bude opět vysílat ČT 1 v přímém přenosu. Patronkou projektu je herečka Marie Doležalová, které s moderováním pomůže Jolana Voldánová. Mezi účinkujícími se objeví Ben Cristovao, Ondřej Ruml, Marta Jandová, Marek Ztracený, Václav Kopta, Marek Zelinka, Lukáš Pavlásek a spousta dalších. Všechny osobnosti se však vzdali svých honorářů v prospěch sbírky.

Pomozte dětem pořádá Česká televize společně s Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS). Za devatenáct let své existence nadace rozdělila 212 milionů korun na podporu ohrožených a znevýhodněných dětí.

Pomoci potřebným dětem může i široká veřejnost. Mezi dva nejčastěji používané způsoby patří převod peněz na bankovní účet a dárcovské SMS, tyto dvě formy se však v posledních letech dočkaly výrazných změn. Pomozte dětem má od včerejšího dne, tedy 3. dubna 2017, nový bankovní účet (95 95 95 95 95/0600).

„Filantropie a sponzorství jsou nedílnou součástí naší firemní kultury a našeho podnikání. V loňském roce jsme podpořili částkou přesahující 1,9 miliónů korun 41 českých organizací a jsem ráda, že podporou POMOZTE DĚTEM můžeme ještě více přispět k ochraně ohrožených a znevýhodněných dětí,“ říká ředitelka lidských zdrojů a společenské odpovědnosti Moneta Money Bank, Radka Pekelská.

Nejúspěšnějším neziskovým projektem v historii DMS je však dárcovská textovka pro projekt NROS Pomozte dětem. Tento způsob dárcovství existuje od roku 2004 a dosud dárci poslali více než 2,5 milionu dárcovských textovek, což znamená téměř 70 milionů korun. Novinkou v této formě je fakt, že od konce března lze posílat DMS ve více hodnotách a je možné nastavit i periodicitu.

Přímý přenos benefičního večera se bude vysílat v sobotu 15. dubna od 21:40 na ČT1.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Schindlerův seznam se po čtvrtstoletí vrací do kin

16.01.2019 13:23 Před dvaceti pěti lety vznikl Schindlerův seznam, jeden z nejzásadnějších filmů všech dob. U…

Kultovního Predátora měl hrát Jean-Claude Van Damme. Z natáčení rozzuřeně…

14.01.2019 12:53 Predátor patří spolu s Vetřelcem k nejklasičtějším filmovým monstrům. I přesto, že od uvedení…

Americké ceny filmových kritiků ovládl snímek Roma, bodovala také Lady Gaga

14.01.2019 07:35 Mexické drama Roma režiséra Alfonsa Cuaróna dominovalo nedělnímu udělování amerických cen filmových…

RECENZE: Nový Robin Hood je velkým filmovým prušvihem. Diváka akorát…

12.01.2019 18:07 Aktualizováno RECENZE – Zapomeňte na příběh, co znáte. Zapomeňte na historii. Zapomeňte na předchozí filmy o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama