Kráska proslavená Vlkem z Wall Street se převtělí do legendární královny Skotska a Francie

Hollywood – Málokteré herečce její generace se dostává tolik pozornosti, jako jí. Australské rodačce Margot Robbie můžou mnohé její kolegyně (ale i kolegové) vyvážený mix andělské krásy, hereckého talentu a přirozeného charismatu jen závidět. Vytížená hvězda Sebevražedného oddílu si teď vyhlédla další ambiciózní projekt.

Přidejte svůj názor

Margot Robbie jako Jane Porter

Ve filmu prozatímně nazvaném Mary Queen of Scots se jakožto Marie Stuartovna potká s o tři roky mladší vycházející hvězdou Saoirse Ronanovou (Pokání, Brooklyn). Ta se ujme role její nevlastní mladší sestry, protestantské královny a jedné z největších osobností britské historie, královny Alžběty I. Legendami opředená rivalita obou žen nabízí zajímavou a bohatou látku. Že se dvou nepříliš pěkných žen ujmou výjimečné krásky, už dnes bohužel nikoho nepřekvapí. Obě herečky naštěstí oplývají dostatečným talentem na to, abychom se na jejich ztvárnění renesančních ikon ženské samostatnosti mohli netrpělivě těšit.

Není bez zajímavosti, že Marie Stuartovna nebude na stříbrném plátně zpodobněna poprvé, v drtivé většině filmů (ne-li ve všech) však hrává druhé housle a v popředí zájmu se objevuje její mnohem slavnější konkurentka, případně o generaci starší král Jindřich VIII. Vzpomeňme například na deset let starý snímek Královna Alžběta: Zlatý věkCate Blanchettovou v hlavní roli nebo na seriál Tudorovci.

S oběma zmíněnými počiny má biografie Marie Stuartovny společné jméno scénáristy. Michael Hrist dal světu hned několik historicky orientovaných – a silně disinterpretujících – počinů (v současnosti se soustředí hlavně na seriál Vikingové). Jestli od Hrista můžeme něco očekávat, je to neortodoxní přístup, silné a nečernobílé charaktery a chytré dialogy. Otázkou spíš je, jak si povede čtyřicetiletá debutantka na režisérské stoličce Josie Rourkeová.

Snímek Mary Queen of Scots by měl do kin přijít někdy v příštím roce.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Horor pro děti nemusí nutně znamenat strach. Husí kůže 2 je toho…

18.01.2019 09:10 RECENZE – Pokračování strašidelné komedie Husí kůže je zpět. Parta teenagerů bude opět muset…

Schindlerův seznam se po čtvrtstoletí vrací do kin

16.01.2019 13:23 Před dvaceti pěti lety vznikl Schindlerův seznam, jeden z nejzásadnějších filmů všech dob. U…

Kultovního Predátora měl hrát Jean-Claude Van Damme. Z natáčení rozzuřeně…

14.01.2019 12:53 Predátor patří spolu s Vetřelcem k nejklasičtějším filmovým monstrům. I přesto, že od uvedení…

Americké ceny filmových kritiků ovládl snímek Roma, bodovala také Lady Gaga

14.01.2019 07:35 Mexické drama Roma režiséra Alfonsa Cuaróna dominovalo nedělnímu udělování amerických cen filmových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama