Sbírka Pomozte dětem vybrala téměř deset milionů korun

Praha – Devatenáctý ročník sbírkové akce pomozte dětem odstartoval benefiční večer, který moderovala patronka sbírky, herečka Marie Doležalová. Během přímého přenosu večera se podařilo vybrat na jeden a půl milionu korun pouze přes dárcovské SMS. Celkový výtěžek se pak vyšplhal téměř na deset milionů korun.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Marie Doležalová a Marta Jandová s maskotem sbírky Pomozte dětem

Devatenáctý ročník sbírkové akce Pomozte dětem odstartoval novou éru v zasílání dárcovských SMS. Během přímého přenosu slavnostního večera 15. dubna, který moderovala patronka sbírky, herečka Marie Doležalová, se podařilo vybrat na jeden a půl milionu korun pouze přes DMS.

„Máme opravdu velikou radost, že se večer povedl a díky skvělému výtěžku 9 098 183 Kč je v tuto chvíli podpořeno 30 organizací z naší letošní TOP 50,“ říká ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti Hana Šilhánová v tiskové zprávě.

Společný projekt České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti bude slavnostně uzavřen 15. května. Poté bude odstartován jubilejní dvacátý ročník. Do 15. května se budou stále vybírat finance na podporu projektů, které se dostaly do letošního výběru padesáti organizací, jímž budou finanční dary pomáhat.

„Naše aktivity zaměřené na podporu ohrožených a znevýhodněných dětí samozřejmě slavnostním večerem nekončí! Během nadcházejících měsíců budeme pokračovat v umísťování kasiček, spolupráci s dárci, budeme kontrolovat čerpání peněz a sledovat, komu a kde peníze pomáhají. Další příspěvky získáme určitě i dražbou předmětů, které hosté galavečera věnovali ve prospěch Kuřete. Už také začínáme připravovat ročník další – ten pro nás znamená opravdovou výzvu, protože budeme slavit významné dvacetileté jubileum. Nesmím opomenout ani třetí ročník Peříčkového týdne a Šansoniéry Marie Doležalové, jež budou také významným přínosem pro Kuřecí rozpočet,“ dodává Jana Vožechová, programová manažerka Pomozte dětem.

Jak přispět na sbírku Pomozte dětem se dozvíte na www.darcovskasms.cz.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Schindlerův seznam se po čtvrtstoletí vrací do kin

16.01.2019 13:23 Před dvaceti pěti lety vznikl Schindlerův seznam, jeden z nejzásadnějších filmů všech dob. U…

Kultovního Predátora měl hrát Jean-Claude Van Damme. Z natáčení rozzuřeně…

14.01.2019 12:53 Predátor patří spolu s Vetřelcem k nejklasičtějším filmovým monstrům. I přesto, že od uvedení…

Americké ceny filmových kritiků ovládl snímek Roma, bodovala také Lady Gaga

14.01.2019 07:35 Mexické drama Roma režiséra Alfonsa Cuaróna dominovalo nedělnímu udělování amerických cen filmových…

RECENZE: Nový Robin Hood je velkým filmovým prušvihem. Diváka akorát…

12.01.2019 18:07 Aktualizováno RECENZE – Zapomeňte na příběh, co znáte. Zapomeňte na historii. Zapomeňte na předchozí filmy o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama