Klíč k životu na dosah? Legendární Blade Runner se vrací

Hollywood – Válka mezi lidmi a androidy se blíží. Nový trailer na pokračování kultovní sci-fi Blade Runner konečně poodhaluje nástin zápletky i vizáž hlavního padoucha.

Přidejte svůj názor

Ve filmu Blade Runner 2049 se vrátí Harrison Ford

Pokud někdo dokáže oživit legendu jménem Blade Runner, jsou to režisér jedničky Riddley Scott a Denis Villleneuve, talentovaný Kanaďan, který se naposledy zaskvěl sci-fi Příchozí.

Když k tomu připočítáme návrat Harrisona Forda (kterému podle jeho slov na Deckardovi záleží a již dlouho toužil po tom, aby znovu nahodil svůj pověstný baloňák) a posily v podobě jednoho z největších kameramanů všech dob Rogera Deakinse (Vykoupení z věznice Shawshank, Tahle země není pro starý, Skyfall), Ryana Goslinga, Robin Wrightové, Mackenzie Davisové nebo Jareda Leta (Jokera stranou – frontman 30 Seconds To Mars již několiikrát prokázal, že hrát umí), máme se rozhodně na co těšit.

Co nový trailer poodhaluje a slibuje? Hned na úvod se nám představí Jared Leto se zářivýma zlatýma očima. Jedná se o replikanta, nebo snad rok 2049 přinese éru kyborgů? Tak či tak, jeho zatím bezejmenná postava (ilegálně?) vyrábí androidy a toužebně hledá způsob, jak prodloužit jejich životnost. Ta byla totiž ve světě Blade Runnera omezena na pouhé čtyři roky.

Je velmi pravděpodobné, že onen „klíč k budoucnosti“, o jehož objevení se v traileru hovoří, je právě klíč k prodloužení neúprosné čtyřleté lhůty. Bude zlatoočko nakonec skutečným záporákem? Těžko říct, klasika z roku 1982 také bůhvíjak důsledně nerozlišovala mezi dobrem a zlem.

Zároveň se v ukázce můžeme blíže seznámit s novým hlavním hrdinou – Důstojníkem K. Kafkovsky pojmenovaná postava se chlubí tváří a hlasem čím dál populárnějšího Ryana Gosslinga, jehož hlasový projev jsme mohli obdivovat v loňském multioscarovém hitu La La Land. „Ká“ silně připomíná Deckarda zamlada, uvidíme tedy, jaký vztah si mezi sebou starý a mladý policajt vytvoří.

Diváka také musí hned napoprvé zaujmout, jak podmanivě Blade Runner 2049 vypadá. Ať už sledujeme postavy v modravém přítmí znečištěného velkoměsta, neony prosvícených ulicích či zlatooranžových ruinách pouště, nemůžeme než vzpomínat na původní vizuál Jordana Cronenwetha, který se (až doteď) nikomu nepodařilo úspěšně napodobit. A že se o to snažil nejeden filmař. Kdo ví, možná že se Deakins konečně dočká zaslouženého Oscara. Ten mu totiž až dodnes unikal.

Blade Runner 2049 našimi kiny proběhne 5. října tohoto roku. Čekání si můžeme zkrátit jak zhlédnutím remasterované edice tzv. Final Cutu, tak četbou geniální – a dost odlišné – knižní předlohy Sní androidi o elektronických ovečkách? Phillipa K. Dicka.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Horor pro děti nemusí nutně znamenat strach. Husí kůže 2 je toho…

18.01.2019 09:10 RECENZE – Pokračování strašidelné komedie Husí kůže je zpět. Parta teenagerů bude opět muset…

Schindlerův seznam se po čtvrtstoletí vrací do kin

16.01.2019 13:23 Před dvaceti pěti lety vznikl Schindlerův seznam, jeden z nejzásadnějších filmů všech dob. U…

Kultovního Predátora měl hrát Jean-Claude Van Damme. Z natáčení rozzuřeně…

14.01.2019 12:53 Predátor patří spolu s Vetřelcem k nejklasičtějším filmovým monstrům. I přesto, že od uvedení…

Americké ceny filmových kritiků ovládl snímek Roma, bodovala také Lady Gaga

14.01.2019 07:35 Mexické drama Roma režiséra Alfonsa Cuaróna dominovalo nedělnímu udělování amerických cen filmových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama