Hasta La Vista? Ani omylem! Arnie se jako Terminátor vrátí i pošesté

Hollywood – I když má Guvernátor na svém kontě hned několik ikonických rolí, fanoušci ho mají zafixovaného hlavně jako zabijáckého T-800. Teď Schwarzenegger slibuje, že se do starého železa zatím nechystá.

Přidejte svůj názor

I na stará kolena vypadá Schwarzenegger pořád drsně.

Bývalý kulturista, guvernér Kalifornie a ikona 80. let v tomto smyslu ujistil reportéry magazínu Screen Daily, a to v sobotu přímo na nablýskaném festivalu v Cannes.

Arnie, který se prozatím objevil ve všech pěti filmech (ve čtyřce Terminátor: Salvation si ovšem kvůli probíhajícímu funkčnímu období vystřihl pouze několikaminutové cameo), potvrdil, že je s duchovním otcem TerminátoraJamesem Cameronem, již najisto domluvený.

img-responsive

Arnie se v posledním filmu dočkal počitačové omlazovací kúry. | foto: CinemArt

Právě Železný Jim, jak se režisérovi dvou nejvýdělečnějších filmů všech dob (Avatar, Titanic) přezdívá, by se měl k milované sáze vrátit po téměř třiceti letech. Cameron totiž ještě v 80. letech na dlouhých 35 let prodal práva k Terminátorovi producentce Gale Anne Hurdové (a to za směšný 1 dolar), protože studio tehdy jeho nápadu moc nevěřilo a toto byl jediný způsob, jak je přimět, aby se první Terminátor natočil – a aby ho režíroval sám Cameron. Po Dni zúčtování ale geniální Kanaďan sérii opustil a dlouhé roky se k ní nejen nechtěl, ale hlavně nemohl vrátit.

img-responsive

Terminátor je klasika i díky skvělému designu zabijáckých robotů. | foto: CinemArt

Po předloňské katastrofě jménem Terminátor: Genisys se ale situace změnila. Bývalý Král světa (další Cameronova přezdívka, kterou si tentokrát vysloužil po finančním veleúspěchu Titanicu) najednou začal vnímat rok 2019, tedy datum, kdy se mu práva vrátí, jako šanci oživit rezivějící značku… i když jen z pozice producentské, protože své režijní úsilí věnuje Cameron v příštích několika letech jen a jen Avatarům 2 – 5.

Jaká bude výsledná podoba nových příběhů o robotických zabijácích cestujících v čase je nejasné. Je otázkou vůbec jen to, které ze starších filmů zůstanou kánonem a které se jeho tvůrci rozhodnou navždy vyškrtnout z historie, přičemž co platí pro jednotlivé snímky, se týká také herců – a to hlavně Emilie Clarkeové a Jaie Courtneyho, kteří si Sarah a Johna Connorovy vystřihli právě v Genisys. Vždyť kdo ví, možná se dočkáme i návratu Lindy Hamiltonové nebo Michaela Biehna. Hrátky s časem filmařům umožňují cokoli.

Schwarzenegger v Cannes, kde propaguje dokument Wonders Of The Sea 3D (při této příležitosti se samozřejmě opřel také do prezidenta Trumpa, který americkým vědcům zakazuje mluvit o globálním oteplování) také potvrdil, že by se letos mohlo začít natáčet dlouho diskutované pokračování jeho rodinné komedie Dvojčata (1988), v níž si zahrál po boku Dannyho DeVita. Přerostlého Rakušana a zakrslého Itala v Trojčatech (Triplets) nedoplní nikdo jiný, než komediální ikona 80. let Eddie Murphy.

Mluvilo se také o jeho potenciální spolupráci s Netflixem a vysněném třetím Conanovi, který podle jeho slov přes všechny problémy ještě není nemožný. Už na začátku dubna pak Železný Arnold potvrdil, že se rozhodně neobjeví v novém Predátorovi.

Na jakou schwarzeneggerovku se nejvíc těšíte vy? Je Terminátor mrtev, nebo si zaslouží poslední šanci? Nebojte se diskutovat.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel režisér Kutz (†89), Wajdův souputník z polské filmové školy

19.12.2018 10:51 Ve věku 89 let zemřel v úterý polský režisér Kazimierz Kutz, jeden z představitelů takzvané polské…

Zemřela režisérka Penny Marshallová (†75), její film s Tomem Hanksem trhl…

19.12.2018 10:07 Aktualizováno Ve věku 75 let zemřela americká herečka a režisérka Penny Marshallová. Proslavila se rolí v seriálu…

Česko nezíská Oscara. Film "Všechno bude" se neprobil do užší nominace

18.12.2018 12:30 Aktualizováno Český snímek Všechno bude režiséra Olma Omerzua se do užší nominace na Oscary v kategorii…

Oscarový herec Rush čelí obvinění. Kolegyni měl posílat oplzlé SMS do…

17.12.2018 16:26 Aktualizováno Australský oscarový herec Geoffrey Rush čelí novému obvinění z nevhodného chování, které vůči němu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama