Tragédie v rodině režiséra: komiksový megafilm Liga spravedlivých mění v průběhu natáčení kormidelníka

Hollywood – Zack Snyder, který svým filmem Muž z oceli determinoval podobu filmového vesmíru DC na další dekádu dopředu, dnes ráno oficiálně odstoupil, aby byl v těžké době na blízku své rodině.

film Liga spravedlnosti
doporučujeme

Snyder svoje rozhodnutí opustit vysněný projekt sdělil v exkluzivním interview pro Hollywood Reporter, kterému se svěřil s dosud utajovanou tragédií, která jeho rodinu postihla. V březnu totiž Synderova teprve dvacetiletá dcera Autumn spáchala sebevraždu. Jedenapadesátiletý režisér tehdy nejprve přerušil natáčení, ovšem po dvou týdnech se vrátil zpět do práce. Podle svých slov doufal, že mu únik na plac umožní lépe se se smrtí potomka vypořádat. Nakonec ale shledal, že není schopen dál pokračovat a rozhodl se strávit následující měsíce ve společnosti rodiny. „Oni mě potřebují a já potřebuju je,“ svěřuje se.

Zack Snyder (300: Bitva u Thermopyl, Watchmen – Strážci) stál u zrodu takzvaného DCEU (DC Cinematic Univerce). Poté, co natočil Muže z oceli a Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti, měl dirigovat také oba díly Ligy spravedlnosti, z nichž prvního se dočkáme již letos v listopadu. Film je prakticky natočený (zbývá jen několik dotáček), ale odbývá si poslední neméně důležité měsíce v postprodukci. Studio Warner Bros. proto své hvězdě nabídlo, že na něj počká. On se ale rozhodl předat žezlo. Komu?

img-responsive

Zack Snyder vyskakuje z rozjetého vlaku; zde na Comic-Conu v San Diegu | foto: Gage Skidmore; https://www.flickr.com/photos/gageskidmore/

Zde přichází na scénu spasitel Whedon. Nedávno jsme psali, že se zrzavý autor filmových Avengers upsal režii Batgirl. Teď ale vyšlo najevo, že fanoušky oblíbený – a stylově naprosto odlišný – rodák z New Yorku již několik měsíců (a tedy dost možná ještě před oficiálním ohlášením jeho přechodu ke konkurenci Marvelu) se Snyderem spolupracuje na finální verzi Justice League. Jako tzv. script doctor (opravář scénáře) se svými postřehy podílel právě na oněch zmiňovaných masivních přetáčkách, které snímek postihly začátkem jara a které měly podle jistých anonymních zdrojů zachraňovat zmatený superhrdinský polotovar, kterým se Liga díky mnoha škrtům a přepisování stala.

Jak ale půjdou temný a depresivní Snyderův a o něco barevnější nahláškovaný styl Whedona dohromady? Zatím vše nasvědčuje tomu, že by oproti BvS nemělo dojít k výrazným tonálním změnám, už jen proto, že se nový kormidelník vlajkové lodi DC jen těžko opováží cokoli výrazněji přizpůsobovat své vizi. To potvrzuje také produkční ředitel Warnerů Toby Emmerich, podle jehož slov by měly být Whedonovy zásahy minimální. Nové scény budou pouze rozvíjet charaktery starých známých postav načrtnutých Snyderem a scénáristou Chrisem Terriem. Což jistě potěší jak fanoušky temného a špinavého světa těchto filmů, tak ty, kteří vědí, že jestli něčemu Whedon rozumí, jsou to postavy a jejich motivace.

img-responsive

Joss Whedon na filmu pracuje již několik měsíců | foto: Gage Skidmore; https://www.flickr.com/photos/gageskidmore/

Jaká bude další podoba DCEU je ve hvězdách. Nikdo nemůže tušit, bude-li Zack Snyder toužit po návratu k projektu, u něhož strávil bezmála 10 let. Pokud se tak ale stane, je jisté, že bude mít dveře otevřené. Přes rozpačité přijetí jeho předchozích příspěvků ke komiksovému mythosu se k němu studio dosud nikdy neotočilo zády. A proč také, když se jeho filmy pravidelně umisťují mezi nejvýdělečnějšími hity roku? Je tak dost pravděpodobné, že se již za dva roky seznámíme s jeho vizí Justice League Part Two.

Mistr spektakulárna původně neměl v plánu vyjít s rodinnou záležitostí na veřejnost, sám ale dobře věděl, že kdyby pouze odstoupil, vedlo by to k bouřlivým spekulacím a zlé krvi vůči studiu i jeho nástupci… a že by pravda nakonec stejně vyplula na povrch.

Snyder byl dvakrát ženatý a celkem se stal otcem osmi dětí. Dceru Autumn měl z prvního manželství s Denise Weberovou, s níž si pořídili celkem čtyři děti. Další dvě mu pak porodila Kirsten Elinová. Momentálně je režisér podruhé ženatý, a to s producentkou Deborah Snyderovou, s níž vychovává dvě adoptivní děti.

Autumn údajně před svojí smrtí napsala velice osobní science fantasy román a její rodiče zvažují, že by se jej pokusili vydat a vzdát tak svojí dceři hold.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český horor zvítězil na on-line filmovém festivalu v Torontu

10.08.2020 13:01 Cenu za nejlepší hororový film a za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli získal na měsíčním…

Film Havel by mohly uvést globální streamovací služby, režisér Horák jedná…

09.08.2020 18:06 Režisér Slávek Horák jedná s globálními streamovacími službami o uvedení snímku Havel. Řekl to v…

Olga Havlová dokázala život přizpůsobit sobě. Má můj obdiv, říká Geislerová

09.08.2020 16:08 Manželka Václava Havla Olga byla podle herečky Anny Geislerové, která ji ztvárnila v novém filmu…

Na co jít do kina? Ava, Vzpomínky na Itálii, oddechovka Palm Springs a…

08.08.2020 17:00 Žádné hollywoodské trháky teď v kinech nejsou, ale přesto se v nich promítá několik zajímavých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama