Zemřel herec Roger Moore, představitel Jamese Bonda

Londýn - Ve věku 89 let zemřel filmový představitel Jamese Bonda Roger Moore. Podle televize BBC to uvedla jeho rodina.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Roger Moore (herec)
doporučujeme

Ve věku 89 let zemřel britský herec Roger Moore, známý hlavně jako jeden z představitelů filmového agenta Jamese Bonda. Oznámila to dnes jeho rodina na twitteru. Nepřemožitelného agenta 007 britské tajné služby si zahrál celkem sedmkrát v letech 1973 až 1985. Již více než deset let žil v ústraní a natáčení filmů se nevěnoval.

Moore se narodil 14. října 1927 ve Stockwellu, v jižním Lonýně. Jeho matka byla dcerou britského důstojníka a otec pracoval jako policista. S herectvím začal po válce v roce 1945, první průlom v jeho kariéře ale nastal až v roce 1973, kdy získal roli agenta 007 Jamese Bonda ve filmu Žít a nechat zemřít.

Tajného agenta Bonda ztvárnil ještě v dalších šesti filmech, které se vyznačují vygradovanými absurdnímy situacemi vedenými do komediálních rovin. Po bondovkách se ale už nedokázal dále prosadit a jeho kariéra byla na ústupu.

Zahrál si například ve filmech Souboj cti nebo Plnou parou vzad, věnoval se také se charitativní činnosti a práci pro UNICEF. Britská královna mu udělila šlechtický titul, proto mohl používat před jménem titul sir.

"Změnilo to můj život a naplnilo mě to jako nikdy nic předtím," prohlásil před lety o své práci pro UNICEF. Od roku 1991 - na popud své přítelkyně Audrey Hepburnové - cestoval po světě a sháněl peníze pro děti, zejména z nejchudších oblastí Afriky. Za tuto činnost byl také Moore v roce 2003 povýšen britskou královnou na rytíře-komandéra Řádu britského impéria s právem užívat titul "sir".

"Znamená to pro mě daleko víc, než kdybych vyznamenání dostal za herectví," vzkázal tehdy hlavně filmovým kritikům, kterým jeho výkony nikdy moc do oka nepadly. Přes velkou popularitu zejména v západní Evropě a USA byl doma na britských ostrovech vždy považován tak trochu za uměleckou "lehkou váhu". Moore za sebou neměl úspěšnou divadelní kariéru, ani neexceloval ve vážných rolích. Jeho doménou byla zprvu televize a pak Bond.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Trauma. Zločin. Osud. Adaptace Pulitzerem oceněného bestselleru…

17.10.2019 16:36 RECENZE – Jeden ukradený obraz rembrandtova nejtalentovanějšího žáka, jeden sirotek a jeden z…

ROZHOVOR: Jsem extrémně nešikovný, u komedie trpíme jako zvířata, říká…

15.10.2019 08:37 Během reportáže z natáčení celovečerního filmu Bourák, který do kin půjde v květnu 2020, jsme…

Vietnam stáhl z kin pohádku, diváky pobouřila scéna s mapou jihovýchodní…

15.10.2019 08:23 Hanoj stáhla z kin pohádku z dílny amerického studia DreamWorks Sněžný kluk, jež vznikla v čínské…

Česká kina ovládl Joker, na druhé místo se vyšvihla akční novinka

14.10.2019 18:07 Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama