Peklo na Zemi? Pád Sýrie a vzestup ISIS, brzy na NG

Praha - Po světové premiéře v rámci filmového festivalu Tribeca oznamuje National Geographic první televizní uvedení snímku Peklo na Zemi: Pád Sýrie a vzestup ISIS. Tento dokument je novým počinem Sebastiana Jungera, jenž byl v minulosti nominován na cenu Americké filmové akademie, a držitele ceny Emmy Nicka Questeda.

Přidejte svůj názor

Islámský stát (ISIS)
doporučujeme

Dokument bude celosvětově uveden na obrazovkách National Geographic ve 171 zemích a 45 jazycích dne 25. června ve 22 hodin a sleduje postupné upadání Sýrie do stavu nepředstavitelného chaosu, který umožnil vzestup organizace Islámský stát v Iráku a Sýrii. Snímek čerpá z více než 1000 hodin živých záznamů přímo z útrob konfliktu. Junger a Quested již dříve spolupracovali na filmech o válce („Restrepo“, „Poslední hlídka“ a „Korengal“) a nyní zachycují děsivé hrůzy syrské války, politické a společenské následky a především daň v podobě lidských životů. Zároveň nabízí i alarmující obrázek role Západu při vzniku Islámského státu.

Sebastian a Nick měli mimořádný přístup ke všem stranám této nepředstavitelně komplexní krize,“ říká Tim Pastore, ředitel vlastní tvorby National Geographic. „Záběry hovoří samy za sebe a nabízí málokdy viděný pohled do prostředí občanské války vskutku ze všech úhlů.“

„Náš snímek je pro diváky náročný,“ připouští Quested. „Pro publikum je to výzva, ale ono se to doopravdy děje. Jde o náhled na utrpení milionů lidí a důvody, které za ním stojí. Rád bych diváky vyzval, aby neodvraceli zrak. Odměnou jim bude hlubší porozumění světu.“

Prostřednictvím exkluzivních rozhovorů s aktivisty, novináři, diplomaty, odborníky na lidská práva, politiky i běžnými občany a díky starším archivním záběrům je Peklo na Zemi unikátním obrazem života v Sýrii zmítané válkou, počínaje rodinou žijící pod nadvládou Islámského státu, která nakonec uteče do Turecka, přes kurdské bojovníky v Sindžáru po šíitské milice v Iráku a bojovníky blízké Al-Kájdě v Aleppu a Rakká. Junger a Quested velmi pečlivě identifikovali síly, které vedly ke smrtícímu konfliktu a umožnily vzestup radikálního islámu, původce současných teroristických operací na světě.

Snímek zažil svou celosvětovou premiéru nedávno na filmovém festivalu Tribeca, následovaly screeningy v rámci mezinárodního festivalu dokumentů v Torontu.

Film vznikl v produkci Goldcrest Films ve spolupráci s National Geographic Documentary Films. Producenty byli za Goldcrest Films Sebastian Junger a Nick Quested, National Geographic pak byl zastoupen výkonným producentem Mattem Rennerem a Timem Pastorem, ředitelem vlastní tvorby.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Stálo to čekání za to? Opar tajemství se nad poslední řadou…

15.04.2019 18:28 RECENZE – Hry o trůny jdou po osmi sezónách do finále a první díl nejočekávanějšího seriálu tohoto…

Zemřela herečka a dabérka Zuzana Skalníková (†69), hlas Mufa ze Studia…

15.04.2019 12:21 Český umělecký svět zasáhla další ztráta. Ve věku 69 let zemřela herečka Zuzana Skalníková,…

Zemřela švédská herečka Anderssonová, hvězda Bergmanových filmů

15.04.2019 10:43 Ve věku 83 let zemřela švédská herečka Bibi Anderssonová, která proslula díky rolím ve filmech…

Konec Her o trůny se blíží. Co čekat ve velkolepém finále?

14.04.2019 13:30 Legendární seriál z produkce HBO Hra o trůny spěje pomalu do finále. Zítra v ranních hodinách bude…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama