Natáčení pohádky Čertoviny vstupuje do druhé poloviny. Kolik kostýmů se vyrobilo a kdo musel natáčet se zmijí?

Praha – Zdeněk troška zahájil natáčení své nové pohádky Čertoviny na konci května. Příběh nešikovných čertů Popeláka a Uheláka zavedl štáb do zábavního parku Čertovina, do skanzenu v Přerově nad Labem nebo do zámku na Dobříši. Kolik se muselo vyrobit kostýmů a jaké nejnáročnější scény během první poloviny natáčení herci zažili?

Jakub Prachař a Zdeněk Troška při natáčení pohádky Čertoviny (foto: Vojta Resler)

Vládce pekel poslal čerty Popeláka a Uheláka za trest do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši. Nešikovným čertům se však nedaří a lidem spíš neúmyslně pomáhají, než aby je sváděli k hříchům. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek a zdá se, že konečně budou mít štěstí. Vypočítavý sedlák totiž chce dceru Haničku provdat za nafoukaného statkáře Kopyta, Hanička ale miluje čeledína Jana. Aby vše dobře dopadlo, je potřeba vzít na pomoc pekelné síly.

img-responsive

Dominick Benedikt, Zdeněk Troška a Jakub Prachař při natáčení pohádky Čertoviny (foto: Vojta Resler) | foto: Fénix Film

Natáčení nové pohádky Zdenka Trošky bylo zahájeno na konci května a nyní vstupuje do druhé poloviny. Štáb má za sebou natáčení v zábavním parku Čertovina nedaleko Hlinska, kde se točily scény v pekle, a také ve skanzenu v Přerově nad Labem nebo v parku zámku na Dobříši. Druhá polovina natáčení štáb zavede například na hradní tvrz v Draslavicích.

img-responsive

Karel Dobrý při natáčení pohádky Čertoviny (foto: Vojta Resler) | foto: Fénix Film

Čerty Popeláka a Uheláka ztvární Jakub Prachař a Dominick Benedikt, v roli Lucifera se objeví Karel Dobrý. V dalších rolích se představí Sara Sandeva jako Hanička, Richard Jaroslav Müller jako její milý Jan, Oldřicha Navrátila uvidíme v roli Sedláka, Jaromíra Noska jako statkáře Kopyta a selku ztvární Andrea Hoffmannová. Obsazení doplní například David Gránský, Jana Bernášková nebo Radek Holub.

img-responsive

Radek Holub při natáčení pohádky Čertoviny (foto: Vojta Resler) | foto: Fénix Film

Natáčení pekelných scén probíhalo v podzemních prostorách zábavního parku Čertovina, kde představitelé čertů zápasili s horkem kvůli svým chlupatým kostýmům. Nepostradatelným společníkem se jim proto stal vějíř, který herce provázel i na další štace, především do Přerova nad Labem, kde bylo také velké horko. Filmaři od začátku natáčení vypili již celou paletu jeden a půl litrových balení vody a tři palety malých půllitrových lahví.

img-responsive

Natáčení pohádky Čertoviny (foto: Vojta Resler) | foto: Fénix Film

Na natáčení je potřeba celkem 103 kostýmů, z nichž některé byly vytvořeny speciálně pro film. Nejnáročnější a nejnákladnější jsou rozhodně zdobné šaty Lucifera, ale také šaty pro kněžnu v podání Jany Bernáškové a kostým hraběte, kterého hraje David Gránský. Herci potřebují také sedm paruk – dvě má kněžna Jany Bernáškové, hrabě Davida Gránského a také Jakub Prachař, který potřebuje jednu paruku pro čertovskou a jednu pro lidskou podobu, a paruku potřebuje také Lucifer. Dominick Benedikt se naopak díky svým kudrnatým vlasům obešel bez paruky. Všichni hlavní čerti mají také na míru vyrobené rohy.

img-responsive

Jaromír Nosek při natáčení pohádky Čertoviny (foto: Vojta Resler) | foto: Fénix Film

Náročná část natáčení obnášela řadu zvláštních a světelných efektů, které vznikaly především v pekle Čertovina, dále velké komparsní scény s čerty. Poněkud nebezpečnou scénu absolvovala herečka Sara Sandeva, která se musela bosa pohybovat v blízkosti zmije.

Kromě tohoto „hadího herce“ si ve filmu zahraje také šest koní, z toho dva fríští, mula, velké množství domácích zvířat, jako jsou slepice, kachna s housaty, ovce, beran, kozy a ve scéně s kněžnou se objeví také pět cvičených papoušků.

img-responsive

Zdeněk Troška při natáčení pohádky Čertoviny (foto: Vojta Resler) | foto: Fénix Film

Dalším obtížným úkolem pro štáb bylo sehnat řadu speciálních rekvizit – například bylo potřeba dovybavit peklo a pořídit rustikální nábytek a rekvizity do statku a světnic „Velmi obtížné bylo najít lokaci statku,“ říká producentka Dana Voláková v tiskové zprávě. „Vždycky, když jsme našli budovu, která se nám z vnějšku velmi líbila a odpovídala dobovou lidovostí, vešli jsme dovnitř a první, co jsme viděli byl moderní bazén.“ Nejnáročnější rekvizitou se stala truhla s pokladem, která se Janovi otevře v jeskyni. Truhla se vyráběla na míru, aby působila dojmem robustnosti, ale zároveň byla snadná na manipulaci.

Natáčení pohádky Čertoviny nyní vstupuje do druhé poloviny. V závěru příštího týdne čeká na štáb největší scéna tancovačky v hospodě. Kromě herců se na plac dostane i soubor lidových písní a tanců, který v krojích doplní taneční scény a hospodské veselí. Poslední den čeká štáb dramatická scéna na Kokořínsku, kdy na Jana spadne balvan, který na něj nastražil sedlák Kopyto.

Pohádka Čertoviny bude uvedena do kin 4. ledna 2018.

Zpravodajský server EuroZprávy.cz je mediálním partnerem filmu.

RECENZE: Poslední kšeft, Ubal a zmiz. To je povedená česká gangsterská…

20.07.2021 10:36 Pražský Žižkov jako nejdivočejší místo střední Evropy. Gangy, drogy, pochybní policajti a dvojice…

RECENZE: Black Widow ukazuje lesk i bídu Marvelu a mohutnou inspiraci…

19.07.2021 12:05 Dlouho očekávaná a fanoušky doslova vymodlená sólovka rudovlasé Scarlett Johansson aka Černé Vdovy…

Zemřel Milan Lasica. Komik zkolaboval ve svém divadle

19.07.2021 01:47 Ve věku 81 let zemřel v neděli slovenský herec, dramaturg, moderátor, režisér a zpěvák Milan Lasica…

Zlatou palmu na festivalu v Cannes získal francouzský snímek Titane

17.07.2021 21:22 Zlatou palmu, hlavní cenu mezinárodního filmového festivalu v Cannes, na letošním 74. ročníku…

Nový film Zbožňovaný má plakát, při focení se zpívalo

14.07.2021 20:20 Úspěšný scenárista a držitel Českého lva Petr Kolečko chystá na konec září další režijní počin.…

Anifilm 2021 předal ceny: Uspěl český film Myši patří do nebe a cenu…

26.06.2021 18:20 Letošní Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm právě probíhá a definitivně se s ním diváci…

RECENZE: Love, Death and Robots II aneb od vraždícího vysavače po…

26.06.2021 17:00 Dlouho očekávaný návrat do imaginací Toma Millera a Jennifer Yuh přináší osm nových povídek, jež se…

Film Zátopek představuje trailer. Do kin půjde letos v srpnu

24.06.2021 10:45 Jeden z nejočekávanějších titulů letošního roku, film Davida Ondříčka Zátopek vstoupí do českých…

Ve věku 84 let zemřela herečka Nina Divíšková, manželka Jana Kačera

21.06.2021 22:02 Aktualizováno Ve věku 84 let dnes zemřela herečka Nina Divíšková, která byla dlouhá léta spjata s pražským…

Snímek režisérky Pavlátové Moje slunce Mad získal cenu na festivalu v…

19.06.2021 20:56 České režisérce Michaele Pavlátové se dostalo ocenění na festivalu animovaných filmů ve…

Související:

Právě se děje