Natáčení pohádky Čertoviny vstupuje do druhé poloviny. Kolik kostýmů se vyrobilo a kdo musel natáčet se zmijí?

Praha – Zdeněk troška zahájil natáčení své nové pohádky Čertoviny na konci května. Příběh nešikovných čertů Popeláka a Uheláka zavedl štáb do zábavního parku Čertovina, do skanzenu v Přerově nad Labem nebo do zámku na Dobříši. Kolik se muselo vyrobit kostýmů a jaké nejnáročnější scény během první poloviny natáčení herci zažili?

Jakub Prachař a Zdeněk Troška při natáčení pohádky Čertoviny (foto: Vojta Resler)
doporučujeme

Vládce pekel poslal čerty Popeláka a Uheláka za trest do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši. Nešikovným čertům se však nedaří a lidem spíš neúmyslně pomáhají, než aby je sváděli k hříchům. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek a zdá se, že konečně budou mít štěstí. Vypočítavý sedlák totiž chce dceru Haničku provdat za nafoukaného statkáře Kopyta, Hanička ale miluje čeledína Jana. Aby vše dobře dopadlo, je potřeba vzít na pomoc pekelné síly.

img-responsive

Dominick Benedikt, Zdeněk Troška a Jakub Prachař při natáčení pohádky Čertoviny (foto: Vojta Resler) | foto: Fénix Film

Natáčení nové pohádky Zdenka Trošky bylo zahájeno na konci května a nyní vstupuje do druhé poloviny. Štáb má za sebou natáčení v zábavním parku Čertovina nedaleko Hlinska, kde se točily scény v pekle, a také ve skanzenu v Přerově nad Labem nebo v parku zámku na Dobříši. Druhá polovina natáčení štáb zavede například na hradní tvrz v Draslavicích.

img-responsive

Karel Dobrý při natáčení pohádky Čertoviny (foto: Vojta Resler) | foto: Fénix Film

Čerty Popeláka a Uheláka ztvární Jakub Prachař a Dominick Benedikt, v roli Lucifera se objeví Karel Dobrý. V dalších rolích se představí Sara Sandeva jako Hanička, Richard Jaroslav Müller jako její milý Jan, Oldřicha Navrátila uvidíme v roli Sedláka, Jaromíra Noska jako statkáře Kopyta a selku ztvární Andrea Hoffmannová. Obsazení doplní například David Gránský, Jana Bernášková nebo Radek Holub.

img-responsive

Radek Holub při natáčení pohádky Čertoviny (foto: Vojta Resler) | foto: Fénix Film

Natáčení pekelných scén probíhalo v podzemních prostorách zábavního parku Čertovina, kde představitelé čertů zápasili s horkem kvůli svým chlupatým kostýmům. Nepostradatelným společníkem se jim proto stal vějíř, který herce provázel i na další štace, především do Přerova nad Labem, kde bylo také velké horko. Filmaři od začátku natáčení vypili již celou paletu jeden a půl litrových balení vody a tři palety malých půllitrových lahví.

img-responsive

Natáčení pohádky Čertoviny (foto: Vojta Resler) | foto: Fénix Film

Na natáčení je potřeba celkem 103 kostýmů, z nichž některé byly vytvořeny speciálně pro film. Nejnáročnější a nejnákladnější jsou rozhodně zdobné šaty Lucifera, ale také šaty pro kněžnu v podání Jany Bernáškové a kostým hraběte, kterého hraje David Gránský. Herci potřebují také sedm paruk – dvě má kněžna Jany Bernáškové, hrabě Davida Gránského a také Jakub Prachař, který potřebuje jednu paruku pro čertovskou a jednu pro lidskou podobu, a paruku potřebuje také Lucifer. Dominick Benedikt se naopak díky svým kudrnatým vlasům obešel bez paruky. Všichni hlavní čerti mají také na míru vyrobené rohy.

img-responsive

Jaromír Nosek při natáčení pohádky Čertoviny (foto: Vojta Resler) | foto: Fénix Film

Náročná část natáčení obnášela řadu zvláštních a světelných efektů, které vznikaly především v pekle Čertovina, dále velké komparsní scény s čerty. Poněkud nebezpečnou scénu absolvovala herečka Sara Sandeva, která se musela bosa pohybovat v blízkosti zmije.

Kromě tohoto „hadího herce“ si ve filmu zahraje také šest koní, z toho dva fríští, mula, velké množství domácích zvířat, jako jsou slepice, kachna s housaty, ovce, beran, kozy a ve scéně s kněžnou se objeví také pět cvičených papoušků.

img-responsive

Zdeněk Troška při natáčení pohádky Čertoviny (foto: Vojta Resler) | foto: Fénix Film

Dalším obtížným úkolem pro štáb bylo sehnat řadu speciálních rekvizit – například bylo potřeba dovybavit peklo a pořídit rustikální nábytek a rekvizity do statku a světnic „Velmi obtížné bylo najít lokaci statku,“ říká producentka Dana Voláková v tiskové zprávě. „Vždycky, když jsme našli budovu, která se nám z vnějšku velmi líbila a odpovídala dobovou lidovostí, vešli jsme dovnitř a první, co jsme viděli byl moderní bazén.“ Nejnáročnější rekvizitou se stala truhla s pokladem, která se Janovi otevře v jeskyni. Truhla se vyráběla na míru, aby působila dojmem robustnosti, ale zároveň byla snadná na manipulaci.

Natáčení pohádky Čertoviny nyní vstupuje do druhé poloviny. V závěru příštího týdne čeká na štáb největší scéna tancovačky v hospodě. Kromě herců se na plac dostane i soubor lidových písní a tanců, který v krojích doplní taneční scény a hospodské veselí. Poslední den čeká štáb dramatická scéna na Kokořínsku, kdy na Jana spadne balvan, který na něj nastražil sedlák Kopyto.

Pohádka Čertoviny bude uvedena do kin 4. ledna 2018.

Zpravodajský server EuroZprávy.cz je mediálním partnerem filmu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fond kinematografie: Nouzovým stavem se pro natáčení nic nemění

01.10.2020 17:55 Na natáčení zahraničních filmových štábů v ČR by neměla mít vliv ani nová opatření v kultuře či ve…

Archivy vydaly tajemství. Zakladatel festivalu Berlinale se zapletl s…

01.10.2020 08:21 Zakladatel mezinárodního filmového festivalu Berlinale se zapletl s nacistickým režimem více, než…

Začalo natáčení filmu Služka, objeví se v něm řada známých herců

28.09.2020 16:58 V česko-slovenské koprodukci začalo minulý týden natáčení romantického historického dramatu Služka…

Ceny Emmy se kvůli covidu udílely na dálku, nejvíc sošek získal seriál…

21.09.2020 12:35 Aktualizováno Letošní 72. ročník amerických televizních cen Emmy, který se kvůli pandemii covidu-19 uskutečnil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama