Thurman, Affleck nebo Howard. Které hvězdy přijedou na MFF v Karlových Varech?

Na festivalu v Karlových Varech se každoročně objevují nejrůznější celebrity, často provází svůj film, který bude na festivalu promítám. V článku zjistíte kdo a kdy se na festivalu objeví.

Přidejte svůj názor

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Uma Thurman

Tato herečka známá z filmů Quentina Tarantina a dalších jako Percy Jackson či Moje superbejvalka dorazí na slavnostní zahájení festivalu v pátek 30. června a diváci ji mohou vidět na červeném koberci před Velkým sálem hotelu Thermal. Na zahájení obdrží Cenu prezidenta MFF KV.

V neděli 2. července pak uvede film Kill Bill v letním kině.

Cassey Affleck

Herec Casey Affleck také dorazí na zahájení a i on obdrží Cenu prezidenta MFF KV. Affleck se objevil ve filmech Interstellar, Místo u moře, Do posledního dechu nebo Gone baby gone. Na festival přijede propagovat svůj film Přízrak spolu s jeho režisérem Davidem Lowerym a producenty Tobym Halbrooksem a Jamesem M. Johnstonem.

V neděli 2. července uvedou projekci filmu Přízrak, společně s režisérem a producenty. Po filmu se zúčastní KVIFF Talk (setkání s tvůrci filmů, pro všechny diváky zdarma) o filmu Přízrak.

James Newton Howard

Skladatel James Newton Howard se objeví na slavnostním zahájení festivalu a převezme si Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Skládá filmovou hudbu a je zodpovědný za hudbu k filmům jako Pretty Woman, Batman začíná, Krvavý Diamant, Hunger Games a nejnověji také Fantrastická zvířata a kde je najít.

Hudbu k filmu Fantastická zvířata a kde je najít si diváci budou moci poslechnout v pátek ve 22:45 před hotelem Thermal. Hrát ji bude Český národní symfonický orchestr, který bude řídit sám James Newton Howard.

V sobotu 1. července mohou zájemci navštívit jeho Master Class v Kongresovém sále hotelu Thermal, kde představí svou tvorbu. Pomocí ukázek z filmů a klavíru lidem ukáže, jak funguje komponování filmové hudby.

Ken Loach a Paul Laverty

Režisér Ken Loach a scénárista Paul Laverty, kteří spolu natočili film Sladkých šestnáct let v roce 2002 přijedou převzít Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Poté bude film představen ve Velkém sálu hotelu Thermal. V úterý budou oba součástí KVIFF Talk ve Vodafone Lounge hotelu Thermal.

Václav Vorlíček

Tento český režisér je známý především svou pohádkovou a dětskou tvorbou. Stojí například za filmy Princ a Večernice, Král sokolů, Rumburak či Tři oříšky pro Popelku. Na festival dorazí, aby ve čtvrtek 6. července uvedl slavnostní projekci filmu Kdo chce zabít Jessii z roku 1966.

V sobotu si na slavnostním zakončení festivalu převezme Cenu prezidenta MFF KV za přínos české kinematografii.

Jeremy Renner

Herec Jeremy Renner se hodně proslavil svou rolí Hawkeye ve filmovém vesmíru Marvel (Avengers apod.). Jinak je známý z filmů Jeníček a Mařenka: Lovci čarodejnic, Mission Impossible: Ghost Protocol nebo Bourneův odkaz.

V pátek 7. července uvede film Wind River ve Velkém sálu hotelu Thermal a po filmu se zúčastní KVIFF Talk. V sobotu se pak dostaví na slavnostní zakončení a převezme Cenu prezidenta MFF KV.

Lambert Wilson a Céline Sallette

Tato dvojice herců přijede uvést svůj film Korporace v neděli 2. července. V pondělí film uvedou ještě jednou a budou odpovídat na dotazy publika.

Režisérka Trudi Stylerová v pátek 7. července představí svůj film Obludárium v Městském divadle Karlovy Vary.

Herečka Jamine Trinca uvede v pondělí 3. července film Fortuna ve Velkém sále hotelu Thermal.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do českých kin míří komedie Zelená kniha, jeden z kandidátů na Oscara

21.01.2019 09:56 Do české distribuce míří film Zelená kniha režiséra Petera Farrellyho oceněný třemi Zlatými glóby a…

Zemřel agent CIA Mendez, zorganizoval útěk diplomatů z Íránu

21.01.2019 06:23 Ve věku 78 let zemřel v sobotu bývalý agent americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) Tony Mendez…

Cenu Trilobit získal dokument o Češích a Slovácích v gulagu

20.01.2019 22:00 Český filmový a televizní svaz FITES dnes udělil Hlavní cenu Trilobit 2019 režisérce Martě Novákové…

Zemřel filmový producent Andrew Vajna, stál za snímky Rambo a Evita

20.01.2019 18:33 Ve věku 74 let dnes ve svém domově v Budapešti zemřel filmový producent a podnikatel Andrew Vajna.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama