Návštěvníci filmového festivalu zamíří na zahajovací ceremoniál i na nedělní promítání filmu Kill Bill

Karlovy Vary – Organizátoři Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary čekají tisíce návštěvníků. Ti se mohou pozdravit s Nevěstou z filmu Kill Bill a poslechnout si hudbu ze snímku Fantastická zvířata a kde je najít.

Přidejte svůj názor

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (3.-11.7.2015)
doporučujeme

Na návštěvníky MFF Karlovy Vary bude při slavnostním zahájení čekat Uma Thurman či herec Casey Affleck. Pořadatelé věří, že na slavnostní ceremoniál se dostaví velké množství zájemců, aby se setkali s herci a slyšeli hudbu Jamese Newtona Howarda, který je autorem hudby k nejnovějšímu snímku ze světa Harryho Pottera.

Návštěvnost prý festival očekává podobnou, jako byla vloni a jaká se držela i v posledních ročnících. Minulého ročníku se zúčastnilo 13 224 akreditovaných návštěvníků. Představení bylo tehdy 507 a navštívilo je 135 105 diváků. Pozornosti podle mluvčí Uljany Donátové neutečou ani starší filmy. Promítání snímku Kill Bill v letním kině, které uvede sama Uma Thurman, přitáhne velké množství lidí.

K vidění bude přibližně 170 filmů v pěti stech projekcích. Podle organizátorů by bylo těžké vybrat jen jeden nejlepší. „Atraktivní ale bude snímek přízrak, který společně s hercem Caseym Affleckem přijede představit i jeho režisér David Lowery,“ uvedla za festival Uljana Donátová pro server EuroZprávy.cz. KVIFF Talk podle ní budou také pro hosty velmi zajímavé. Na KVIFF Talk se mohou zájemci setkat právě s Caseym Affleckem, ale také s britským režisérem Kenem Loachem.

Festival samozřejmě ovlivňuje přímo město Karlovy Vary, v němž se akce odehrává. Podle tiskové mluvčí primátora Karlových Varů Heleny Kyselé festival zasahuje hlavně do lázeňského a obchodního centra města. Největší změny však nastávají v dopravě a především v parkování. „Přestože jsou velkokapacitní parkovací plochy v centru dobře dostupné MHD, lidé se snaží parkovat co nejblíže festivalu, kde je počet parkovacích míst omezený. Motoristé pak obtěžují obyvatele a porušují předpisy,“ komentovala Kyselá pro EuroZprávy.cz. Stanové městečko taky narušuje běžný chod v relaxačním areálu Rolava.

Město se prý na festival důkladně připravuje. Před festivalem provádí kompletní úklid a zvyšuje počet nádob na odpad a četnost svozu odpadu. Správa lázeňských parků posekala travnaté plochy a na dobu akce vypnula automatické zavlažování v parcích v centru města, aby se předešlo škodám a vandalství.

Bezpečnost řeší policie. Městská policie bude dohlížet na pořádek při festivalu, především při zahajovacím a zakončovacím ceremoniálu. Kromě toho bude řešit dopravu, která se během festivalu zkomplikuje. Bezpečnostní opatření má na starost Policie České republiky, dohlížet bude hlavně na místa, kde se shromažďuje velké množství lidí. Městští strážníci budou Policii ČR k dispozici.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Joker poražen. Do čela návštěvnosti kin se dostala fantasy s Angelinou…

21.10.2019 18:03 Čelní místo v žebříčku návštěvnosti kin po víkendu obsadila novinka v podobě amerického fantasy…

Josef Trojan v novém filmu Davida Vignera Abstinent

21.10.2019 13:24 S prvními listopadovými dny přijde do kin český film Abstinent s výmluvným podtitulem – Jízda na…

Prague Spring Festival: Zvítězil německý film. Je důležitý i pro Čechy,…

20.10.2019 20:12 Hlavní cenu prvního ročníku mezinárodního filmového Prague Spring Festivalu získal po složitém…

Studentka FAMU převzala studentského Oscara, film Dcera uchvátil americkou…

18.10.2019 10:57 Aktualizováno Studentka pražské FAMU Daria Kaščejevová (Daria Kashcheeva) dnes v Los Angeles převzala cenu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama