Nová pohádka Zdeňka Trošky hlásí: Dotočeno!

Praha – Nová pohádka Zdeňka Trošky Čertoviny právě dokončila natáčení. Štáb putoval do zábavního parku Čertovina, do skanzenu v Přerově nad Labem, do parku zámku na Dobříši, a nakonec do jihočeských Vlhav.

Přidejte svůj názor

Dominick Benedikt, Zdeněk Troška a Jakub Prachař při natáčení pohádky Čertoviny (foto: Vojta Resler)

Režisér Zdeněk Troška právě dotočil svoji novou pohádku Čertoviny. Štáb putoval postupně do zábavního parku Čertovina nedaleko Hlinska, kde se točily scény v pekle, poté do skanzenu v Přerově nad Labem, kde Troška natáčel už pohádku Z pekla Štěstí. Natáčelo se také v zámeckém parku na Dobříši, a nakonec se štáb vydal do jihočeských Vlhav a na hradní tvrz v Drslavicích.

Asi nejnáročnější scéna čekala filmaře v úplném závěru natáčení. Scény pádu velkého kamene, který na chasníka Jana nastraží zlomyslný sedlák Kopyto, a cesta k objevení pokladu vznikaly na Kokořínsku, kde se nachází také jeskyně Rozbořenka.

img-responsive

Karel Dobrý při natáčení pohádky Čertoviny (foto: Vojta Resler) | foto: Fénix Film

Poslední natáčecí dny byly plné akčních scén. Na počest úspěšného natáčení se režisér Troška nechal slavnostně ostříhat uměleckou maskérkou Nevenou Thielovou, a to přímo na place za asistence celého štábu.

„Stáli při nás všichni čerti svatí – točili jsme poslední záběry, hřmělo, padlo pár kapek deště a jen jsme dotočili, začala bouřka a do Prahy jsme z placu odjížděli v lijáku,“ říká producentka Dana Voláková v tiskové zprávě.

img-responsive

Natáčení pohádky Čertoviny (foto: Vojta Resler) | foto: Fénix Film

Pohádka vypráví o dvou nešikovných čertech Popelákovi a Uhelákovi, které vládce pekel za trest pošle do světa, aby do měsíce přivedli jednu hříšnou duši. Podle Zdeňka Trošky se však pohádkových čertů není třeba bát.

„Bát rozhodně ne, i když určité napětí tam bude. Naopak, budeme jim držet palce, aby sázku nad Luciperem vyhráli. Jde totiž o dva mladé čerty, kteří za trest, že v pekle zlobili, musí přivést každý jednu hříšnou duši. Zdá se jim ale, že na světě potkávají jen samé hodné lidi a nevědomky jim vlastně i pomáhají, místo aby škodili a sváděli k hříchu. A když poznají Jana a Haničku, kterým v jejich lásce brání zlý sedlák, rádi by pomohli i jim. Ale nesmí, Luciper jim to zakázal. Tvrdí, že se každý člověk nechá zlákat bohatstvím a mocí, a to i Jan a Hanička. Čertíci nesouhlasí, a tak se s vládcem pekel vsadí. Jak to dopadne, uvidíte v kinech,“ prozrazuje režisér.

V hlavních rolích dvojice čertů uvidíme Jakuba Prachaře a Dominicka Benedikta. V dalších rolích se objeví Karel Dobrý jako Luciper, Sara Sandeva jako Hanička, Richard Jaroslav Müller jako její milý Jan, dále Oldřich Navrátil, Jaromír Nosek, Andrea Hoffmannová, David Gránský, Jana Bernášková nebo Radek Holub.

Čertoviny uvede do kin společnost Cinemart 4. ledna 2018. Zpravodajský server Eurozprávy.cz je mediálním partnerem filmu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo získá Oscara? Byly oznámeny nominace, nejvíc šancí mají dva filmy

22.01.2019 16:41 Aktualizováno Nejvíce nominací na ceny americké filmové akademie Oscar za rok 2018 získalo mexické drama Roma a…

Kdo ovládne Českého lva? Nejvíc nominací získal film Toman

22.01.2019 13:40 Aktualizováno Politický thriller Toman režiséra a producenta Ondřeje Trojana o muži, který významně ovlivnil…

Tyhle rošťáky miloval celý svět: Jak se změnily děti z filmu Kdopak to…

22.01.2019 12:53 Kdy se řekne „Kdopak to mluví“, většina z nás si vzpomene na ústřední pár tohoto amerického filmu –…

RECENZE: Drama o žízni po přežití. Kursk probouzí hněv vůči hrdému Rusku

21.01.2019 20:00 RECENZE – Tragédie jaderné ponorky Kursk je po téměř dvou dekádách zaprášeným příběhem ruských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama