První den karlovarského festivalu: Na co se můžete těšit?

Karlovy Vary – Po včerejším slavnostním zahájení festival nabízí možnost sledovat zajímavé filmy, dojít si na snídani či kávu a shlédnout výstavu. Co bude pro návštěvníky nejzajímavější?

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
doporučujeme

Již od rána na návštěvníky budou čekat otevřené kavárny, kde se budou moci nasnídat či si promluvit o filmech se známými. Od osmi hodin ráno do jedenácti večer je navíc otevřená festivalová půjčovna kol Specialized. Návštěvníci si mohou kolo půjčit a pohybovat se na něm po areálu festivalu, aby mohli stihnout všechny filmy, na které jsou zvědaví.

Pro ty, kteří nebudou unavení, je k dispozici Finlandia Kokos Bar, který je otevřený od deseti hodin dopoledne do čtyř do rána. Bar nabízí zájemcům drinky od barmanů z pražského Bugsy’s baru a hudební vystoupení. Hudební program začíná v osm hodin.

Filmové projekce začnou už devět ráno filmy Případ Nile Hilton, Zvířata a Bílé slunce. Zajímavé bude i promítání japonského filmu Slečna Oju z roku 1951. Program bude probíhat celý den, poslední projekce začnou o půlnoci. Půjde o britský film Dvojitý rande a japonský film Masomlejnek Kodoku, oba filmy jsou z roku 2017 a oba jsou spíše hororového žánru.

Pravděpodobně nejzajímavějším filmem bude speciální projekce kanadského dokumentu Jmenuji se Heath Ledger. Dokument, který začne v 11:30 ve Velkém sále hotelu Thermal, divákovi ukazuje to, jak Heath Ledger žil a jak vnímal svět

Postavou sobotní KVIFF Talk bude James Newton Howard, který na úvodním ceremoniálu obdržel Křišťálový glób za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Skladatel publiku ukáže svou tvorbu a dovolí jim nahlédnout do procesu vzniku filmové hudby. K tomu využije ukázky z filmů a klavírovou hudbu.

Hudbu Jamese Newtona Howarda mohou lidé znát z filmů, jako jsou Pretty Woman, Šestý smysl, Temný rytíř, King Kong či Hunger Games. Jeho nejnovějším úspěchem je složení hudby ke snímku Fantastická zvířata a kde je najít.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Umřel herec Ned Beatty, známý z více než 150 filmů a seriálů

14.06.2021 06:39 Ve věku 83 let o víkendu umřel americký herec Ned Beatty, jehož dlouhá a úspěšná kariéra zahrnuje…

RECENZE: Armáda mrtvých je zpackaný pokus Zacka Snydera o zombie řežbu

30.05.2021 16:52 Rychle vytvořená jednotka vyvrhelů se vydává vyloupit trezor kasina. V cestě jí trosky města, v…

Kozub, Třeštíková či Holý? Co týden v kultuře dal i vzal

23.05.2021 21:13 Až z moravskoslezských hor zazněl hlas jako zvon písničkářky Kaczi a ze stejného regionu si…

V 86 letech zemřel herec Charles Grodin, který hrál ve filmu Beethoven

19.05.2021 09:20 Ve věku 86 let zemřel americký herec Charles Grodin, který hrál například ve filmech Beethoven nebo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama