První den karlovarského festivalu: Na co se můžete těšit?

Karlovy Vary – Po včerejším slavnostním zahájení festival nabízí možnost sledovat zajímavé filmy, dojít si na snídani či kávu a shlédnout výstavu. Co bude pro návštěvníky nejzajímavější?

Přidejte svůj názor

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Již od rána na návštěvníky budou čekat otevřené kavárny, kde se budou moci nasnídat či si promluvit o filmech se známými. Od osmi hodin ráno do jedenácti večer je navíc otevřená festivalová půjčovna kol Specialized. Návštěvníci si mohou kolo půjčit a pohybovat se na něm po areálu festivalu, aby mohli stihnout všechny filmy, na které jsou zvědaví.

Pro ty, kteří nebudou unavení, je k dispozici Finlandia Kokos Bar, který je otevřený od deseti hodin dopoledne do čtyř do rána. Bar nabízí zájemcům drinky od barmanů z pražského Bugsy’s baru a hudební vystoupení. Hudební program začíná v osm hodin.

Filmové projekce začnou už devět ráno filmy Případ Nile Hilton, Zvířata a Bílé slunce. Zajímavé bude i promítání japonského filmu Slečna Oju z roku 1951. Program bude probíhat celý den, poslední projekce začnou o půlnoci. Půjde o britský film Dvojitý rande a japonský film Masomlejnek Kodoku, oba filmy jsou z roku 2017 a oba jsou spíše hororového žánru.

Pravděpodobně nejzajímavějším filmem bude speciální projekce kanadského dokumentu Jmenuji se Heath Ledger. Dokument, který začne v 11:30 ve Velkém sále hotelu Thermal, divákovi ukazuje to, jak Heath Ledger žil a jak vnímal svět

Postavou sobotní KVIFF Talk bude James Newton Howard, který na úvodním ceremoniálu obdržel Křišťálový glób za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Skladatel publiku ukáže svou tvorbu a dovolí jim nahlédnout do procesu vzniku filmové hudby. K tomu využije ukázky z filmů a klavírovou hudbu.

Hudbu Jamese Newtona Howarda mohou lidé znát z filmů, jako jsou Pretty Woman, Šestý smysl, Temný rytíř, King Kong či Hunger Games. Jeho nejnovějším úspěchem je složení hudby ke snímku Fantastická zvířata a kde je najít.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Natáčení pátého Ramba je u konce. Stallone si jej patrně zahraje naposledy

11.12.2018 09:20 Před necelým týdnem Sylvester Stallone ohlásil na svém Instagramu, že padla poslední klapka Ramba V…

Katastrofa, kterou nikdo nepřežil. Film o ruské ponorce Kursk míří do…

11.12.2018 08:36 Film o jaderné ponorce K-141 Kurs vstoupí do českých kin 17. ledna. Snímek vypraví o skutečné…

Komedie Po čem muži touží bude vycházet na DVD i s audiopopisem pro…

10.12.2018 22:33 Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, která je v současné chvíli…

Do českých kin míří Aquaman a další Spider-Man. Porazí Freddieho Mercuryho?

10.12.2018 17:17 V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin je stále britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody. Za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama