Co se dělo v Karlových Varech první den festivalu?

Karlovy Vary – První den Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary je pryč. Co zajímavého se dnes stalo?

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary015)

Pro návštěvníky dnes bylo připraveno 57 projekcí v 11 filmových sálech. Pravděpodobně nejzajímavějšími událostmi dne byly promítání filmu I am Heath Ledger a oscarově oceněného Obchodu na korze a také setkání se skladatelem filmové hudby Jamesem Newtonem Howardem.

Dokumentární film I am Heath Ledger byl promítán v půl dvanáct. Film je směsí domácích videí a reakcí Ledgerových přátel a rodiny. Jedná se o citlivě vytvořený portrét tohoto herce, který zemřel 22. ledna 2008. Film se vyhýbá skandálům a bulvarizaci. Ukazuje Ledgera jako člověka s ambicemi, které se neomezovaly na hereckou kariéru.

Film se nesnaží – a ani to nepředstírá – o objektivní dokumentaci Ledgerova života. Místo toho dává šanci Ledgerově lidskosti a jeho soukromého života. Film tak může připomínat fotoalbum, ne chladný popis. Jeho přátelé a rodina mají šanci vyjádřit své pocity.

Slovenské drama Obchod na korze, který mohli návštěvníci vidět ve dvě hodiny, pochází z roku 1965. Dnes byla v kině světová premiéra poté, co film odborníci digitálně zrestaurovali. Jedná se o film z fašistického Slovenska a jeho premiéry se zúčastnila delegace ze Slovenska. Jedním z nich byl syn jednoho z režisérů (Kádár a Klos) Elmar Klos.

Právě Elmar Klos měl velikou radost, že se film podařilo dobře zrestaurovat, protože je dílo podle něho stále aktuální. Myslí si, že je dílo důležité pro mladé lidi, kteří si fašismus nepamatují. Film pak může sloužit jako poučení o tom, jak to během fašismu chodilo.

Ve své Master Class skladatel James Newton Howard odhalil, jak to chodí se skládáním filmové hudby. Jako autor hudby k více než 130 filmům opravdu ví, o čem mluví. Jeho hudbu mohli lidé slyšet ve filmech jako Lovec: Zimní válka, všech dílech série Hunger Games, Zloba – Královna černé magie nebo Poslední vládce větru.

Howardovým nejnovějším úspěchem je hudba z filmu Fantastická zvířata a kde je najít. Howard se však nehodlá zastavit u tohoto čísla, na rok 2017 má naplánované ještě další filmy. Čím déle hudbu tvoří, tím více ho to prý baví.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Natáčení pátého Ramba je u konce. Stallone si jej patrně zahraje naposledy

11.12.2018 09:20 Před necelým týdnem Sylvester Stallone ohlásil na svém Instagramu, že padla poslední klapka Ramba V…

Katastrofa, kterou nikdo nepřežil. Film o ruské ponorce Kursk míří do…

11.12.2018 08:36 Film o jaderné ponorce K-141 Kurs vstoupí do českých kin 17. ledna. Snímek vypraví o skutečné…

Komedie Po čem muži touží bude vycházet na DVD i s audiopopisem pro…

10.12.2018 22:33 Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, která je v současné chvíli…

Do českých kin míří Aquaman a další Spider-Man. Porazí Freddieho Mercuryho?

10.12.2018 17:17 V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin je stále britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody. Za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama