Druhý den festivalu: Na co se mohou návštěvníci v Karlových Varech těšit?

Karlovy Vary – Město je již dlouho vzhůru a návštěvníci nedočkavě spěchají za svým naplánovaným programem v areálu filmového festivalu. Co zajímavého se ve Varech bude dít? Co jsou nejzajímavější části dne?

Přidejte svůj názor

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
doporučujeme

Den začne promítáním tří filmů v devět hodin – životopisným dokumentem Whitney: Být sama sebou, deníkovým dokumentem Arábie a reflektivním filmem Slepá. Všechny tři filmy pochází z roku 2017. Kromě těchto filmů se budou promítat filmy jako český Masaryk, kanadský Kdo dělá revoluci napolovic, ten si jen kope hrob či ázerbajdžánský Sad granátovníků.

Od půl jedenácté organizátoři lákají do Letního kina na promítání filmu Kill Bill, které uvede sama Nevěsta Uma Thurman. Organizátoři slibují, že to bude stát za to. Nedělní filmové projekce zakončí promítání 3D verze filmu Terminátor 2: Den zúčtování, které začne o půlnoci. Od půlnoci do jedné se v hotelu Thermal mohou sejít příznivci nostalgie na hodinové promítání Večerníčků.

Na neděli organizátoři naplánovali hned dvě akce, na kterých se návštěvníci festivalu mohou setkat s filmovými tvůrci. První z nich je KVIFF Talk s tvůrci filmu Přízrak. Druhou je panelová debata s názvem Artisans in Focus, která se na festivalu objevuje poprvé.

KVIFF Talk s tvůrci filmu Přízrak můžou zájemci najít v Kongresovém sále od půl páté. Diskuze se zúčastní režisér David Lowery, producenti Toby Halbrooks a James Johnston a také herec Casey Affleck. Tým spolu již pracoval a v KVIFF Talk bude mluvit o minulé spolupráci ale i o spolupráci na filmu The Old Man and the Gun, na kterém pracují nyní.

Panelovou debatu Artisans in Focus bude možné najít ve Vodafone Lounge hotelu Thermal od půl třetí. Program Artisans in Focus vznikl ve spolupráci s magazínem Variety a společnostmi Barrandov Studio a Czech Anglo Productions a na festivalu se objeví poprvé.

Debata se bude týkat kameramanů, producentů, kostymérů a střihačů – těch, kteří při tvorbě filmů nejsou tolik vidět. Hosty na diskuzi budou rakouská střihačka Monika Willi, polský kameraman Wojciech Starón, americká kostymérka Annell Brodeur a český filmový architekt a výtvarník scény Ondřej Nekvasil.

Nudit se nebudou ani děti, pro které je připravena taneční škola pro děti, loutkové představení či podvečerní promítání Večerníčků. Děti mohou také navštívit Dům ČT, kde se mohou setkat s herci a hrát si. Večerní zábavu nabízí množství klubů a barů, které jsou otevřeny až do čtyř hodin ráno.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krutý osud Nataši Gollové: Talentovaná herečka dostala cejch kolaborantky,…

22.04.2019 17:29 Aktualizováno Do historie filmu se zapsala jako představitelka ztřeštěných dívek, sen o vážné roli se jí ale…

RECENZE: Dobrodružství v duchu Julese Verna. Hledá se Yetti oživuje…

21.04.2019 14:01 RECENZE – Yetti žije! A nejenže umí mluvit a psát, on je to sympatický dobrák od kosti. O tom se…

Soutěž Pevnost Boyard se zcela promění. Unikly první informace o nové verzi

20.04.2019 18:09 Francouzský kanál France 2 chystá pokračování oblíbené televizní soutěže Klíče od pevnosti Boyard …

Ondříček začne točit film o Zátopkovi, herec Neužil na roli trénuje už…

20.04.2019 14:07 Režisér David Ondříček za několik dnů začne natáčet celovečerní film o Emilu Zátopkovi. Dotočit ho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama