Do Varů dorazil Přízrak, evropskou premiéru filmu uvedl Casey Affleck

Karlovy Vary - Ve Velkém sálu hotelu Thermal v Karlových Varech se dnes konala evropská premiéra amerického filmu Přízrak. Snímek uvedli jeho tvůrci v čele s hercem Caseym Affleckem a režisérem Davidem Lowerym.

Přidejte svůj názor

Filmový festival Karlovy Vary

Snímek, v němž Affleck hraje hlavní roli spolu s Rooney Marovou, vznikal na základě pocitů, které měl Lowery po stěhování z Texasu do Los Angeles.

"Ten film měl původně zachytit můj osobní vztah k hmotným věcem. Jak ale scénář vznikal, postupně se tam více promítla určitá existenciální krize," řekl Lowery. Natáčení filmu označili tvůrci za experiment. Casey Affleck například velkou část filmu stráví pod prostěradlem v kostýmu přízraku. "Bylo zajímavé pozorovat, co se stane, když herci seberete všechny běžné výrazové prostředky," doplnil režisér.

Affleck novinářům řekl, že role v zajímavých, experimentálních projektech preferuje. "Když hrajete ve filmu, musíte se z velké části oprostit od svých vlastních představ a přijmout ty, které o filmu má jeho řežisér. Když se v těch představách cítíte jako doma, hodně to práci usnadní. A my jsme se s Davidem shodovali, líbí se nám stejné věci," řekl.

Snímek Přízrak měl pod názvem A Ghost story premiéru letos v lednu na festivalu Sundance, kde sklidil úspěch u diváků i kritiků. Filmová meditace o lásce, truchlení i géniu loci domu jako bytosti se v Karlových Varech představí ještě dvakrát, v úterý v kinosálu Pupp a v pátek v Národním domě.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko nezíská Oscara. Film "Všechno bude" se neprobil do užší nominace

18.12.2018 12:30 Aktualizováno Český snímek Všechno bude režiséra Olma Omerzua se do užší nominace na Oscary v kategorii…

Oscarový herec Rush čelí obvinění. Kolegyni měl posílat oplzlé SMS do…

17.12.2018 16:26 Aktualizováno Australský oscarový herec Geoffrey Rush čelí novému obvinění z nevhodného chování, které vůči němu…

Získala si srdce diváků z celého světa. Takhle vypadá Ošklivka Betty dnes

17.12.2018 12:00 Jen málo telenovel zaznamenalo v české republice takový úspěch jako Ošklivka Betty. Ta prorazila…

RECENZE: Sympaťák Aquaman v poctivé popcornovce zachraňuje svět pod i nad…

15.12.2018 17:35 RECENZE – Jeho otec byl strážcem majáku. Jeho matka královnou podmořské Atlantidy… jeho revírem je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama