Druhý den filmového festivalu zakončí Kill Bill a Terminátor

Karlovy Vary – KVIFF Talk s Caseym Affleckem, sledování Večerníčků a sbírání podpisů. To vše, a ještě mnohem více nabídl druhý den karlovarského mezinárodního filmového festivalu. Nenechte si však ujít večerní promítání Kill Bill či Terminátora.

Přidejte svůj názor 1 komentář

52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
doporučujeme

Množství návštěvníků se nechalo nalákat na KVIFF Talk s tvůrci filmu Přízrak. Sešel se s nimi herec Casey Affleck a režisér David Lowery. Film byl inspirovaný Loweryho stěhováním do Los Angeles z Texasu a projevila se na něm jistá existenciální krize režiséra, jak uvedla ČTK.

Snímek je natočený poměrně experimentálně – jeho hlavní postava stráví poměrně dlouhou dobu pod prostěradlem. Casey Affleck se s diváky podělil o svou preferenci hrát v neobvyklých projektech, líbí se mu výzvy, které takové filmy skýtají. S Lowerym se mu navíc dobře pracovalo, protože sdíleli podobné vize.

Zajímavostí byl gruzínský film Chibula, který popisuje příběh prvního demokraticky zvoleného gruzínského prezidenta Zviada Gamsachurdii. Prezident se u moci držel devět měsíců a později se setkal jen se vztekem a odporem.

Podobnou reakci si možná vyslouží i Chibula. Snímek má v Gruzii premiéru v září a už teď vyvolává negativní reakce. Chibulu mohou návštěvníci vidět ještě v pondělí a ve středu.

Kontroverzním tématem se zabývá i český film Svět podle Daliborka, který bude promítán od půl jedenácté. Tento dokument Víta Klusáka pojednává o sedmatřicetiletém neonacistovi z Prostějova. Dalibor nemá rád pavouky, cikány, migranty. Není nadšený ani z práce nebo vlastní matky, se kterou bydlí.

Dalibor je podivná existence. Postuje videa na YouTube a Facebooku, v životě neopustil Prostějov a ženy se mu vyhýbají. Přes své radikální názory nikdy nikoho neuhodil. Ve své podstatě nesnáší svůj život, ale neví, co s ním.

Dnešek zakončí promítání obou filmů Kill Bill v Letním kině, které uvede sama Uma Thurman. Pravděpodobně se podělí o zajímavosti. Nostalgickým pokývnutím bude také promítání filmu Terminátor 2 – Den zúčtování ve 3D.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku se natáčí první fantasy pohádka, bude v ní mnoho digitálních efektů

22.07.2019 15:43 Novou českou fantasy pohádku Princezna zakletá v čase uvidí diváci v březnu 2020. V hlavních rolích…

Avengers:Endgame se oficiálně stane nejvýdělečnějším filmem v historii

21.07.2019 14:24 Americký snímek Avengers: Endgame, který završuje ságu z epického světa marvelovských superhrdinů,…

Zemřela herečka Alena Karešová, nejvíc ji proslavily komedie

19.07.2019 14:42 V 92 letech zemřela herečka a učitelka Alena Karešová. Diváci ji mohli znát z filmů Zdeňka Trošky…

RECENZE: Katastrofa jménem Lví král. Stejný jako jednička, jen bez života,…

19.07.2019 11:25 RECENZE – Na klasiku se nesahá? Ale kdeže! Disney za poslední roky předělal nespočet svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama