Druhý den filmového festivalu zakončí Kill Bill a Terminátor

Karlovy Vary – KVIFF Talk s Caseym Affleckem, sledování Večerníčků a sbírání podpisů. To vše, a ještě mnohem více nabídl druhý den karlovarského mezinárodního filmového festivalu. Nenechte si však ujít večerní promítání Kill Bill či Terminátora.

Přidejte svůj názor 1 komentář

52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Množství návštěvníků se nechalo nalákat na KVIFF Talk s tvůrci filmu Přízrak. Sešel se s nimi herec Casey Affleck a režisér David Lowery. Film byl inspirovaný Loweryho stěhováním do Los Angeles z Texasu a projevila se na něm jistá existenciální krize režiséra, jak uvedla ČTK.

Snímek je natočený poměrně experimentálně – jeho hlavní postava stráví poměrně dlouhou dobu pod prostěradlem. Casey Affleck se s diváky podělil o svou preferenci hrát v neobvyklých projektech, líbí se mu výzvy, které takové filmy skýtají. S Lowerym se mu navíc dobře pracovalo, protože sdíleli podobné vize.

Zajímavostí byl gruzínský film Chibula, který popisuje příběh prvního demokraticky zvoleného gruzínského prezidenta Zviada Gamsachurdii. Prezident se u moci držel devět měsíců a později se setkal jen se vztekem a odporem.

Podobnou reakci si možná vyslouží i Chibula. Snímek má v Gruzii premiéru v září a už teď vyvolává negativní reakce. Chibulu mohou návštěvníci vidět ještě v pondělí a ve středu.

Kontroverzním tématem se zabývá i český film Svět podle Daliborka, který bude promítán od půl jedenácté. Tento dokument Víta Klusáka pojednává o sedmatřicetiletém neonacistovi z Prostějova. Dalibor nemá rád pavouky, cikány, migranty. Není nadšený ani z práce nebo vlastní matky, se kterou bydlí.

Dalibor je podivná existence. Postuje videa na YouTube a Facebooku, v životě neopustil Prostějov a ženy se mu vyhýbají. Přes své radikální názory nikdy nikoho neuhodil. Ve své podstatě nesnáší svůj život, ale neví, co s ním.

Dnešek zakončí promítání obou filmů Kill Bill v Letním kině, které uvede sama Uma Thurman. Pravděpodobně se podělí o zajímavosti. Nostalgickým pokývnutím bude také promítání filmu Terminátor 2 – Den zúčtování ve 3D.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Natáčení pátého Ramba je u konce. Stallone si jej patrně zahraje naposledy

11.12.2018 09:20 Před necelým týdnem Sylvester Stallone ohlásil na svém Instagramu, že padla poslední klapka Ramba V…

Katastrofa, kterou nikdo nepřežil. Film o ruské ponorce Kursk míří do…

11.12.2018 08:36 Film o jaderné ponorce K-141 Kurs vstoupí do českých kin 17. ledna. Snímek vypraví o skutečné…

Komedie Po čem muži touží bude vycházet na DVD i s audiopopisem pro…

10.12.2018 22:33 Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, která je v současné chvíli…

Do českých kin míří Aquaman a další Spider-Man. Porazí Freddieho Mercuryho?

10.12.2018 17:17 V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin je stále britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody. Za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama